fit.pl mobile logo

Włoski makaron bezglutenowy - przepis na zdrowy styl życia

Kuchnia włoska jest jedną z najbardziej popularnych na całym świecie. Prawdziwa neapolitańska pizza, makarony zrzeszają fanów na każdej szerokości geograficznej. Włoskie specjały częstokroć są niedostępne dla osób, które nie tolerują glutenu, obecnego przecież w każdym klasycznym makaronie czy cieście. Z pomocą przychodzą produkty bezglutenowe.

Wybierz produkty bezglutenowe

Na naszej stronie internetowej www.maveat.pl wyselekcjonowaliśmy i wybraliśmy dla Ciebie najlepsze produkty bezglutenowe wyprodukowane w słonecznej Italii. W zgodzie z Twoimi preferencjami żywieniowymi  i z szacunkiem dla Twojego zdrowia proponujemy Ci szereg produktów, dzięki którym w Twojej kuchni zagoszczą specjały kuchni włoskiej bez zawartości glutenu.

Gluten jest białkiem zapasowym, który występuje w niektórych zbożach. Wiele osób, które cierpi na nietolerancję glutenu - choruje na celiakię. Nietolerancja to jedynie część "atrakcji", jakie może nam sprawić ten składnik pożywienia. Innym, rzadziej występującym, jest uczulenie na gluten. Alergia na gluten może pojawić się natychmiastowo po jego spożyciu lub z opóźnieniem - nawet po kilku godzinach bądź dniach. Dla wszystkich osób, które z uwagi na swój komfort życia i zdrowie są zmuszone rezygnować z produktów zawierających gluten, oferujemy produkty bezglutenowe. Produkty bezglutenowe nie zawierają pszenicy, jęczmienia ani żyta. Na szczęście istnieje wiele substytutów takich produktów, dzięki czemu nie należy wykluczać całkowicie ze swojego menu dań takich jak makarony, placki, pieczywo, przekąski.

Włoska kuchnia

Kuchnia włoska nie potrzebuje żadnej reklamy. Kocha ją większość z nas. Wielu miłośników Italii wraca do niej z uwagi nie tylko na bogactwo zabytków kultury, architektonicznych, bajkowych pejzaży, ale także z powodu specjałów kuchni włoskiej.

Dania wywodzące się z Włoch są zazwyczaj szybkie i proste w przygotowaniu, ale ich sukces tkwi również w prostocie składników. Kombinacje kulinarne stworzone z naturalnych darów włoskiej ziemi zawsze kończą się sukcesem i doskonałym smakiem! Do najbardziej znanych dań możemy zaliczyć spaghetti carbonara, spaghetti aglio, olio e peperoncino czy orcchiette al pomodoro - wszystkie z nich składają się, prócz makaronu, z kilku prostych składników. Smak jednak jest niezwykle bogaty i zapadający w pamięć!

Oferta sklepu Maveat złożona jest z produktów, które nie tak łatwo znaleźć można na polskich sklepowych półkach. Choć kuchnia włoska jest niezwykle popularna w Polsce, tygodnie włoskie dostarczają Polakom wiele produktów pozwalających na skomponowanie włoskich dań, to warto zwrócić uwagę na mniej oczywiste propozycje. Wyselekcjonowane marki, małe manufaktury i oryginalni producenci w końcu są obecni i u nas. Wśród produktów bezglutenowych znajdziesz zarówno makarony z mąki kukurydzianek, komosy ryżowej, ale wiele więcej.

Makaron bezglutenowy - jakie dania przygotujesz?

W asortymencie sklepu Maveat znajdziesz wiele różnych rodzajów makaronów. Przygotujesz z nich mnóstwo pysznych past. Makaron Tubetti sprawdzi się do połączeń z  gotowanymi lub duszonymi warzywami. Świetnie smakuje w sosach pomidorowych, gładkie rurki sprawdzą się także do dań dla dzieci.Makaron bezglutenowy świderki możesz dodać do zup czy sosów mięsnych. Spróbuj stworzyć z niego pyszną sałatkę makaronowa na zimno z dodatkiem warzyw. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

Możesz znaleźć najlepsze zestawy na prezenty, kolację lub lunch lub po prostu na idealne włoskie aperitivo

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl