fit.pl mobile logo

Zdrowe jedzenie a wykorzystanie mikrofali

Czy mikrofala może pomóc w przygotowaniu dobrej jakości posiłków? Jak najbardziej, zwłaszcza jeśli mowa o urządzeniach nowej generacji. To nieprawda, że jedzenie przygotowywanie w kuchence mikrofalowej zawiera w sobie toksyczne substancje. Naukowcy udowadniają, że jest na odwrót - posiłki nie wymagają tłuszczu ani wody do ich przygotowania, można uniknąć także ich przypalenia. Urządzenie wykorzystać można na kilka sposobów, by po prostu zdrowo jeść. Przedstawiamy możliwości, jakie daje mikrofala, pozwalając na przygotowywanie dietetycznych dań.

Mikrofalówka i jej zła sława

O mikrofalówkach krąży wiele mitów. Często skupiają się one na szkodliwym promieniowaniu, które ma toksyczny wpływ na organizm. Tak naprawdę komora urządzenia skutecznie chroni przed wydostawaniem się mikrofal na zewnątrz. Z kolei podgrzewanie w tej sposób jedzenia jest w wielu przypadkach po prostu korzystne. Produkty są krócej poddane działaniu wysokich temperatur. Nie ma konieczności użycia wody, która często rozpuszcza ważne składniki odżywcze. Nowoczesne mikrofalówki posiadają też szereg funkcji, które pozwalają na przygotowywanie zdrowych posiłków.

Gotowanie na parze - gwarancja zdrowia

Kuchenka z funkcją gotowania na parze jest na wagę złota. To najzdrowszy sposób przygotowywania posiłków! Przede wszystkim dlatego, że są one lekkostrawne - nie wymagają żadnego tłuszczu. Jednocześnie pokarm dostarcza solidną dawkę minerałów i składników mineralnych, które łatwo jest utracić, stosując inną formę gotowania. Nie ma także potrzeby sięgania po sól, która zatrzymuje wodę w organizmie. Dania przygotowane na parze są także smaczne i aromatyczne a przede wszystkim bardzo zdrowe.

Grill w domu? Bez problemu

Nowoczesna mikrofalówka pozwala na... grillowanie. Nie trzeba więc czekać na ciepłe dni i wyciągać grilla, by cieszyć się smakiem chrupiącego mięsa. W mikrofalówce grillować można także rybę, warzywa czy pieczywo. Można też przygotować pyszne zapiekanki. Podobnie jak w przypadku gotowania na parze, grillowanie w urządzeniu nie wymaga użycia żadnego tłuszczu i oleju. Oznacza to, że przygotowane posiłki są nie tylko bardzo smaczne, ale też niskokaloryczne.

Jak znaleźć odpowiednią mikrofalówkę?

Kuchenki mikrofalowe nowej generacji dają bardzo wiele możliwości, pozwalając na szybkie i zdrowe gotowanie. Aby jednak w pełni skorzystać z ich dobrodziejstw, należy wybrać odpowiednie urządzenie. Nie wszystkie mikrofalówki posiadają wyżej wymienione funkcje, wciąż można spotkać modele, które sprawdzą się jedynie w kwestii podgrzewania i rozmrażania jedzenia. Aby urządzenie w pełni spełniło wszelkie standardy jakości, najlepiej jest je zakupić u renomowanego producenta, takiego jak Whirlpool. Mikrofalówki tej marki nie tylko wykorzystują nowoczesne technologie i dają wiele możliwości jeśli chodzi o przygotowywanie posiłków. Wyróżniają się one także solidnością wykonania i designerskim wyglądem. W ofercie znajdzie się zarówno mikrofala do zabudowy, świetnie sprawdzająca się w kuchniach minimalistycznych i połączonych z salonem, jak i urządzenie wolnostojące. Bez problemu dobrać można sprzęt do swojej wizji aranżacyjnej i kuchni urządzonej w każdym stylu.

Ciężko sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez mikrofalówki. To sprzęt tak oczywisty w naszej kuchni, że wiele osób nie zauważyło jak on ewoluował w ostatnim czasie. Producenci sięgają po coraz to nowsze technologie, które nie tylko usprawniają proces gotowania, ale również pozwalają na tworzenie zdrowszych dań. Urządzenia posiadają wiele przydatnych funkcji, które w pełni pozwalają kontrolować proces przygotowywania posiłków i zachowywania w nich składników odżywczych, bez podnoszenia ich kaloryczności. Aby jednak w pełni zaufać urządzeniu, dobrze zakupić je u sprawdzonego producenta, takiego jak Whirlpool – więcej informacji na stronie: https://www.whirlpool.pl/. Gotowanie może być przyjemnością - nie wymaga ono dużo czasu czy przygotowań. Mikrofala pozwala na stworzenie zdrowych i lekkostrawnych posiłków o niezwykłym aromacie.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl