Nic tak dobrze nie robi dziecku jak delikatne kołysanie w matczynym brzuszku. Niemowlę słyszy głos swojej matki, reaguję na zmianę jej położenia i nic nie jest w stanie przerwać tego błogiego stanu w jakim się znajduje. Jednak pewnego dnia kiedy przychodzi na świat, wszystko zaczyna się zmieniać – zaskakuje nadmierna ilość bodźców: pojawia się nieznane mu dotychczas światło, nagromadzenie różnych dźwięków, delikatnie zmieniająca się temperatura i brak znajomego kołysania. To wszystko sprawia, że maluch staję się bardziej nerwowy. Dodatkowo jeżeli pojawia się problem kolki lub bólu brzuszka dzieci reagują wzmożonym płaczem. Najlepszym sposobem w takiej sytuacji jest wzięcie maluszka na ręce i przytulenie go. W jednej chwili wraca magiczne wspomnienie kołysania w matczynym brzuszku.
Dzieci przez cały okres ciąży są w nieustannym ruchu. Delikatne bujanie sprawiało, że czuły się wygodnie i bezpiecznie. Możemy zauważyć, że kołysząc płaczące dziecko, dużo łatwiej jest nam je uspokoić. Jednak, aby błogość trwała długo niezbędne jest zapewnienie mu stałego ruchu. Dlatego, kiedy mama oddala się, pozostawiając malca samego on nie potrafi poradzić sobie z tym faktem. Noworodki są bardzo wrażliwe na zapachy, szczególnie swojej mamy w odróżnienie od innej kobiety. Pewnie dlatego bobas nie chce zasnąć póki mama nie weźmie go na ręce. Albo budzi się i domaga bliskości. Najlepszym sposobem na uspokojenie go jest podniesienie i przytulenie, a do tego niestety łatwo jest malca przywzyczaić, a ciężko potem odzwyczaić. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest znalezienie sposobu na imitację ruchu jakiego doświadczał w matczynym brzuchu.
Na szęście istnieją doskonałe urządzenia, które mogą nas odciążyć w trzymaniu dziecka na rękach. Natural Kids, poleca kilka sprawdzonych produktów: Kieszonkowe nosidło dla dzieci In the Pocket Baby - wystarczająco małe i lekkie by nosić je w torebce, a zarazem wystarczające mocne by nosić w nim zmęczonego dwulatka! Świetnie sprawdza się w sytuacjach, kiedy jeździmy samochodem i nie możemy zabrać ze sobą wówzka. Kieszonkowe nosidło może być używane od pierwszych dni maleństwa do 20 kg. Od 0-5 miesięcy zaleca się pozycję leżącą, od ok. 5-go miesiąca pozycję siedzącą. Pionowo lub na plecach można nosić dzieci od około 10-go miesiąca.
Kolejnym sprawdzonym hitem, polecony przez jedną z klientek sklepu Natural Kids - Panią Adę, jest Oryginalny Hamaczek Baby JoJo. Hamaczek jest idealną kołyską/posłaniem, szczególnie polecanym dzieciom, cierpiącym na kolkę oraz refluks. Dzięki idealnemu otuleniu z organicznej bawełny, dziecko czuje się w nim bardzo bezpiecznie (niektórzy z nas by uśpić dziecko, otulają je mocniej kocykiem - to ta sama zasada). Specjalnie stworzona stal sprężynowa powoduje delikatne kołysanie już od wagi 4 kilogramów, dzięki czemu swoimi delikatnymi ruchami kołysanie jest zbliżone do bicia serca matki (60-70 razy na minutę), co daje poczucie bezpieczeństwa. Idealnie, lekko podniesiona pozycja główki skutecznie wspomaga "walkę" z refluksem a materacyk z naturalnej owczej skóry, gwarantuje doskonałą wentylację. Hamaczek został zaprojektowany, by dziecko leżało na plecach, co jest najbezpieczniejszą pozycją dla noworodków. Może być z powodzeniem używany również u starszych dzieci do 15kg. Hamaczek może być podwieszony do sufitu, ale także na futrynę drzwi, dzięki czemu możemy go używać w zasadzie wszędzie.
Natural Kids w swojej ofercie proponuje także kołyskę w stylu Eco, która jest wskazana dla rozwijającego się organizmu. Nie szkodząca środowisku kołyska firmy Green Lullaby, która jest bardzo designerskim i funkcjonalnym łóżeczkiem dla dzieci w ich pierwszych miesiącach życia. Kołyska rozkłada się i składa w przeciągu kilku sekund bez użycia narzędzi, dzięki czemu sprawdza się świetnie w podróży lub jako zapasowe łóżeczko u dziadków. Dodatkowo ma walory ekologiczne, gdyż jest wykonana w 100% z materiału do ponownego przetworzenia.
Podaruj swojemu dziecku odrobinę radości i zapewnij mu bujane przyjemności!
www.fit.pl
Pobujaj mnie mamo, pobujaj mnie tato
Czy zastanawiałaś się kiedyś dlaczego dzieci tak bardzo lubią się huśtać? Każdy maluch widząc huśtawkę na placu zabaw nie jest w stanie przejść obok niej obojętnie. Czym prędzej biegnie, aby zająć sobie miejsce w kolejce, by następnie móc dostąpić możliwości radosnej zabawy. Co takiego magicznego jest w ruchu, że dzieci tak bardzo do niego lgną? Nic dziwnego jest w samej potrzebie zabawy, jednak jak się okazuję ruch działa nie tylko na zmysły dziecka, ale i na jego rozwój