fit.pl mobile logo

Sposoby na zatkany nosek

Uciążliwy katar potrafi niewątpliwie utrudnić życie. Zatkany nos, utrudnione oddychanie, ciągłe kichanie, łzawienie – to tylko niektóre z jego objawów. Szczególnie męczące są one dla niemowląt, które przez pierwsze miesiące swojego życia oddychają wyłącznie przez nos  
dziecko 2gruszkaZatkany nosek utrudnia im wykonywanie podstawowych czynności życiowych, czyli spania, jedzenia czy też oddychania. Nic, więc dziwnego, że dzieci są wówczas rozdrażnione i niespokojne.

Aby ulżyć maleństwu konieczna jest pomoc dorosłych w udrożnieniu górnych dróg oddechowych, małe dzieci nie potrafią sobie jeszcze same poradzić z tymi przykrymi dolegliwościami. W żadnym wypadku nie należy bagatelizować kataru, ponieważ nieleczony nieżyt noska może prowadzić do poważnych powikłań takich jak zapalenie ucha środkowego, oskrzeli lub płuc.

Domowe sposoby na katar

Katar najczęściej pojawia się u dzieci  w okresie jesienno – zimowym, kiedy w mieszkaniach często jest przesuszone powietrze. Należy, więc zadbać o odpowiednią temperaturę w domu i nawilżanie powietrza. Zbyt suche powietrze wysusza, bowiem śluzówki dróg oddechowych przez co nie sprzyja rozrzedzaniu wydzieliny w nosku. Ponadto w zamkniętej przestrzeni chętniej rozmnażają się bakterie. Należy wiec szczególnie zadbać, aby pokuj dziecka był wywietrzony przed snem.

Kiedy zaobserwujemy, ze nasze dziecko ma katar należy jak najczęściej oczyszczać mu nosek. W aptece można kupić do tego celu specjalne gumowe gruszki. Należy jednak pamiętać, aby zalegającą wydzielinę wyciągać z noska bardzo ostrożnie. Zbyt głębokie włożenie tradycyjnej gruszki może spowodować wepchniecie wydzieliny głębiej lub doprowadzić do uszkodzenia śluzówki nosa. Do oczyszczania noska można również użyć soli fizjologicznej lub wody morskiej – preparaty te nawilżają podrażniona śluzówkę i przynoszą ulgę zatkanemu noskowi. W aptece można kupić także maść majerankową lub nagietkową, która wspomaga likwidację przykrych objawów kataru.

[-------]

gruszka 1To się może przydać

Katar to dość częsta przypadłość u dzieci, dlatego warto przygotować się na ewentualność, że nasza pociecha będzie miała zatkany nosek. W każdym domu gdzie są dzieci niezbędne jest urządzenie, które w łatwy i bezpieczny sposób pozwoli na pozbycie się zalęgającej wydzieliny w małym nosku.

W walce z katarem na pewno przyda się odpowiedni aspirator do czyszczenia noska. Godnym polecenia jest aspirator Cleanoz do czyszczenia noska noworodków, niemowląt i dzieci. Dzięki naukowo opracowanej konstrukcji przyrządu,  jest produktem całkowicie bezpiecznym dla dziecka. Posiada delikatne nakładki sylikonowe, które chronią błonę śluzową nosa, zapobiegając jej uszkodzeniu nawet, gdy dziecko wykona nagły ruch – jest to jedyne tego typu rozwiązanie na rynku. Cleanoz to higieniczny aspirator, który nie zatrzymuje, nie przechowuje i nie przenosi bakterii i zarazków. Jest bardzo łatwy w czyszczeniu wystarczy, bowiem po użyciu wymienić higieniczną nakładkę.

Produkt ten posiada certyfikat ISO 13485 który jest międzynarodowym certyfikatem jakości w projektowaniu, produkcji i sprzedaży urządzeń medycznych.

W celu udrożnienia zatkanego noska świetnie spisuje się również gruszka do udrażniania noska Petit Terraillon, która charakteryzuje się wysokim poziomem jakości, z zachowaniem wymaganych standardów bezpieczeństwa. Przeznaczona jest dla dzieci poniżej 3 roku życia. Posiada funkcje12 różnych melodii, przyjemnych dla ucha dziecka. Produkt ten jest łatwy w użyciu i utrzymaniu w czystości.

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl