fit.pl mobile logo

W świecie małego ogrodnika

Dzieci posiadają wielką wyobraźnię, są wrażliwe na piękno, a ich fantazja i pomysły nie znają granic. Maluchy, tak jak i dorośli, potrzebują przestrzeni i swobody w działaniu. Wraz z nadejściem lata warto, aby nasze pociechy jak najwięcej czasu spędzały na świeżym powietrzu
model 5 little%20red%20wagonAby zachęcić dziecko do wyjścia z domu i zabawy na zewnątrz, warto, aby ogród czy podwórko, gdzie maluch będzie się bawił, było dla niego ciekawym i atrakcyjnym miejscem, dostarczającym inspiracji, wielu wrażeń, a na koniec niezapomnianych wspomnień. Dlatego w nawet najmniejszym ogrodzie, warto wygospodarować trochę miejsca, gdzie dziecko będzie mogło się pobawić.

Najmłodsze dzieci, chętnie grzebią w piasku, czy bawią się na trawie, dlatego wystarczy im piaskownica lub rozłożony na trawie kocyk i trochę zabawek. Dobrą opcją jest też ogrodowa huśtawka, która daje dzieciom dużo frajdy, a zamontowana na zewnątrz sprawia, że huśtając się na niej, dziecko ma szanse na złapanie świeżego powietrza i słońca. W zależności od rodzaju huśtawki, dostosowanej oczywiście do wieku, dziecko rozwija swoje umiejętności motoryczne, nabiera elastyczności ruchów, otrzymuje dodatkowe bodźce.

Nieco już starsze dzieci są bardziej ruchliwe i ciekawe świata. Chętnie lubią same wszystko obejrzeć i wszystkiego zasmakować. Zaczyna je interesować świat przyrody, który bacznie obserwują, zrywają kwiaty oraz łapią motyle i owady. Warto jest rozstawić dzieciakom mały namiot, gdzie pociechy znajdą zaciszny kącik na tajemnicze zabawy w ogrodzie. Już przedszkolaki chętnie pomagają dorosłym w codziennych obowiązkach w ogrodzie. Sprawia im to dużo radości, a jednocześnie czują się potrzebni i dumni. Warto zatem wciągać pociechy do prac ogrodowych; do kopania i grabienia grządek, podlewania kwiatów i krzewów czy zbierania owoców. Takie wspólne działania mogą dostarczyć i dzieciom i dorosłym wiele satysfakcji.model 312B 3in1walker

Ważne jest również, aby nasze dzieci miały trochę ruchu, a lato sprzyja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Dziewczynki chętnie wykorzystają w zabawach skakanki, gumy do skakania czy pograją w badmintona, a większość chłopców pogra w „nogę”. Na większe wyprawy poza teren domu, niezastąpiony jest oczywiście rower, rolki czy hulajnoga.

Aby umilić maluchom czas spędzony na świeżym powietrzu, warto przygotować im parę niezbędnych gadżetów i zabawek małego ogrodnika, które sprawią, że będą miały wiele frajdy i niezastąpioną zabawę na powietrzu. W tym celu warto jest odwiedzić internetowy sklep - Kids Town z artykułami wnętrzarskimi i zabawkami dla dzieci. Znaleźć tam można oryginalne i innowacyjne artykuły wyposażenia pokoju dziecięcego, mnóstwo gadżetów i zabawek, również do zabaw na świeżym powietrzu, a wszystko łączy jakość, funkcjonalność, styl i bezpieczeństwo.

W ofercie sklepu Kids Town znajdują się m.in.: skakanki, gumy do skakania, rowerki, jeździki, ogrodowe namioty, które mogą stać się namiastką domu podczas ogrodowych zabaw, huśtawka w kształcie kwiatka czy pojemniki na owady, a wszystko to drewniane, bawełniane, najlepszej jakości i w niesamowitych kolorach. Nawet najbardziej wymagający rodzic, znajdzie coś dla swojego dziecka, może na Dzień Dziecka?
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl