fit.pl mobile logo

Zioła na lepszą płodność

Staracie się o maluszka? Zanim udacie się po radę do specjalistów, warto szukać pomocy w ziołolecznictwie. Dary natury często wygrywają z farmakologią, zwłaszcza wśród par, które zaczynają starać się o potomstwo
Zioła mają tę przewagę nad medycyną tradycyjną, że bez większej ingerencji pomagają organizmowi regulować naturalne procesy oraz łagodzić wiele dolegliwości, mają również kluczowe znaczenie w pobudzaniu i kontrolowaniu płodności.

Które z ziół pomagają kobietom walczyć z niepłodnością?

Kobiety pragnące zajść w ciążę, prócz tradycyjnych metod farmakologicznych, powinny zaufać także naturze, która nie tylko wspiera gospodarkę hormonalną, ale również pomaga dbać o odpowiednią florę bakteryjną pochwy.

Sprawdź, które z nich mogą pomóc, a które zaszkodzić w waszych staraniach o dziecko.

Zioła dla przyszłej mamy:

Lukrecja: to źródło cennych izoflawonów, które wykazują właściwości zbliżone do kobiecych estrogenów, dzięki czemu pomagają stworzyć dobre środowisko dla plemników. Lukrecja to doskonały napój dla dwojga ponieważ skutecznie pobudza libido.

Olej z wiesiołka: jako zioło oleiste pomaga utrzymać prawidłowy poziom płodnego śluzu szyjki macicy, odpowiedzialnego za szybszy transport plemników.

Pochrzyn włochaty: przyjmowany po owulacji dzięki zawartości fitoprogesteronu wspiera fazę lutealną czyli utrzymującą ciałko żółte w oocycie a także przedłuża płodnośćpoowulacyjną

Altera lecznicza: zapobiega suchości pochwy, działa przeciwzapalnie, łagodzi ból miesiączkowy.

Maka: maka to zioło, które stymuluje przysadkę mózgową do produkcji estrogenu, który  wpływa na regularne występowanie cyklu miesiączkowego i wydłużenie dni płodnych podczas cyklu. Maka łagodzi zespół napięcia przedmiesiączkowego oraz reguluje naturalną pracę hormonów.

Dzięgiel: to nieocenione źródło witaminy B, E oraz żelaza, przywraca regularność cyklów miesiączkowych, rozrzedza krew dlateogo nie należy stosować go w czasie menstruacji.

Liście maliny czerownej:  zawierają cenny fitoprogesteron, który pomaga utrzymać ciążę, zapobiegając tym samym poronieniom.

Ciąży nie sprzyjają: koper włoski, cynamon, szałwia, kocimętka, łopian,nasiona selera, rumianek oraz jałowiec.

Panowie, którzy chcieliby pomóc swoim partnerkom zajść w ciążę powinni unikać: lukrecji, jeżówki, ginkgo oraz ciemiernika i dziurawca.

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl