fit.pl mobile logo

Sportowy weekend w Poznaniu

Spotkania ze sportowcami, czterogodzinny maraton zumby, a także stoiska z odzieżą, obuwiem i sprzętem sportowym – tak w dużym skrócie wyglądał ostatni sportowy weekend w Poznaniu. Tegoroczne targi Poznań Sport Expo, które odbyły się w dniach 15 -17 października, odwiedziło blisko 16 tys. osób.

Biegacze, miłośnicy zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej zaczęli swoje jesienne, trzydniowe święto w piątkowy poranek, 15 października. Część z nich odbierała pakiety startowe na 13. PKO Poznań Półmaraton. Na targach czekała na nich m.in. ciesząca się dużym zainteresowaniem strefa regeneracji. Można w niej było przetestować urządzenia do masażu uciskowego oraz skorzystać z tradycyjnych masaży sportowych. Studenci zrzeszeni w poznańskim oddziale IFMSA mówili o profilaktyce zdrowotnej – badali ciśnienie, poziom cukru we krwi, przekazywali cenne rady z zakresu profilaktyki raka piersi i raka jąder.

O kolorowy i energetyczny wysiłek fizyczny zadbały instruktorki Pound Fitness i przedstawiciele Akademii Reissa, a o uśmiech, radość z tańca i z pomagania – kilkunastu instruktorów i instruktorek zumby. Sobotni maraton „Rubiton 2021 Poznań” trwał cztery godziny. Cel wydarzenia był szczytny, bo połączono go z akcją charytatywną na rzecz pacjentów oddziałów onkologicznych.

Sportowi goście

Wśród gości na scenie Poznań Sport Expo znalazł się Tomasz Rosik. Przez lata z powodzeniem rywalizował na pływalni z pełnosprawnymi pływakami. Obecnie sportowiec skupia się na koszykówce i pracy w poznańskim stowarzyszeniu Start.
– Sport był i jest dla mnie oknem na świat. Daje mi dużo satysfakcji, pozytywnej adrenaliny, radości. Przez sport poznałem też mnóstwo fantastycznych ludzi – opowiadał Tomasz Rosik.

Podczas Poznań Sport Expo zachęcał osoby niepełnosprawne do aktywności sportowej, a do pozostałych mówił:

– Mimo, że nasz wygląd jest nie zawsze ładny, tak naprawdę niczym nie różnimy się od osób pełnosprawnych i mamy swoje pasje, które chcemy realizować.

Na scenie gościł też Jerzy Skarżyński. Niegdysiejszy zwycięzca warszawskiego maratonu mówił przede wszystkim o swojej autorskiej metodzie treningu, ale też o ogólnych zasadach, jakimi powinni kierować się biegacze.
– Musicie być świadomi swoich działań treningowych! – mówił Skarżyński.

Zagadnienie świadomości treningu oraz znajomości umiejętności i ograniczeń własnego organizmu pojawiała się w jego wystąpieniu niejednokrotnie.

O prawidłowym doborze sprzętu do treningów, które powinny być efektywne i bezpieczne, mówił Adrian Żakowski, specjalista z firmy Decathlon. Także on opowiadał o powrocie do formy w bieganiu po kontuzji lub problemach zdrowotnych. Wśród prelegentów Poznań Sport Expo był m.in. Wojciech Zep, dietetyk sportowy, dietetyk reprezentacji w piłce nożnej, który mówił o roli prawidłowego nawadniania organizmu.

dzien-2-15

Z gośćmi spotkała się również Sofia Ennaoui. Sofia to Wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m i finalistka Igrzysk Olimpijskich, która obecnie jest także ambasadorką City Diet. Zawodniczkę pytano m.in. jak wygląda jej typowy dzień czy o rodzaje stosowanych ćwiczeń. Pytania dotyczyły też sposobów na relaks, regenerację po zawodach i wyczerpującym treningu. Mowa była również o znaczeniu zbilansowanej diety w kontekście uprawiania sportów.

Sportowy weekend, czyli wszyscy biegają

Reprezentantka Polski towarzyszyła najmłodszym sportowcom w biegu na 100 m. Poznań Sport Expo nie mogłoby się odbyć właśnie bez biegów. W sobotę na Placu Marka stawili się biegacze z roczników 2013, 2014, 2015 i 2016, którzy pokonali dystans 100 m, a na mecie odebrali medale pamiątkowe medale.

Te najważniejsze trafiły dzień później do uczestników i zwycięzców poznańskiego półmaratonu, którzy linię mety przekraczali również na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (na 4 km biegu Grupa MTP zorganizowała dodatkową strefę kibica). Ich rywalizacja przejdzie do historii choćby ze względu na znakomite wyniki. 17 października 2021 pobito dwa rekordy trasy (mężczyzn i kobiet). Druga wśród pań, poznanianka Karolina Nadolska, ustanowiła rekord Polski w półmaratonie, który od niedzieli wynosi 1:09:18. Zwyciężczyni w rywalizacji kobiet, Kenijka Tabitha Gichi, była od niej szybsza zaledwie o 16 sekund!

Najszybszym zawodnikiem okazał się Etiopczyk Huseyidin Mohamed Esa, któremu dotarcie do mety niedzielnego półmaratonu zajęło 59 minut i 32 sekundy. Na starcie tego biegu stawiło się dokładnie 4905 zawodników i zawodniczek. Targi Poznań Sport Expo przez trzy dni odwiedziło ponad 16 tys. osób.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl