fit.pl mobile logo

Tydzień dobrych zdarzeń niepowtarzalna atmosfera X. Joga Festiwal. Górski Maraton Jogi w Wierchomli

Po raz dziesiąty gospodarzem Joga Festiwalu. Górskiego Maratonu Jogi „108 Powitań słońca” był Hotel Wierchomla Ski&Spa Resort w sercu Popradzkiego Parku Krajobrazowego w Beskidzie Sądeckim.

W dniach 21-28 sierpnia goście festiwalowi podczas TYGODNIA DOBRYCH ZDARZEŃ uczestniczyli w warsztatach tematycznych, praktykowali rozmaite rodzaje jogi na różnych poziomach, także w naturze, smakowali pyszne vege i regionalne potrawy. Uczestniczyli także w spotkaniach z niezwykłymi ludźmi w unikalnym pod wieloma względami Hotelu Wierchomla.

Można było razem poćwiczyć i porozmawiać o jodze i nie tylko, z Ambasadorkami Jogi, wspierającymi to wydarzenie m.in. na spotkaniu z „Gwiazdami pod gwiazdami”: Kirti Gahlawat, Pauliną Holtz, Dominiką Łakomską, Magdaleną Wołłejko.

Zajęcia z jogi oraz wykłady tematyczne prowadzili najlepsi nauczyciele w Polsce, m.in. Wiktor Morgulec, Anna Ryczek, Katarzyna Enerlich, Michał Kudzia, Hanna Onifade, Agnieszka Kunicka, Edyta Wołoszyn, Kirti Gahlawat. To 120 godzin (!) różnego rodzaju form jogi, np. joga Iyengara, joga funkcjonalna, Joga Afrodyty MDM (mięśni dna miednicy), joga hormonalna, Vinyasa Joga, kręgosłupa i klasyczna, Aerial Joga, Spiral Joga, czy tradycyjna joga indyjska.

IMG_2618

Festiwal jogi to nie tylko joga, ale też tematy związane z ogólnie pojętą profilaktyką i zachowaniem jak najlepszego zdrowia oraz samopoczucia na długie lata. Do tego należy dodać życie w zgodzie z naturą, o którego podstawach mówiono podczas wykładów i warsztatów m.in.:

 • Permakultura - życie bez chorób w harmonii z Naturą - Leszek Frankiewicz,
 • Mikrobiota jelitowa + pro- i prebiotyki i Zioła kulinarne w kuchni i medycynie chińskiej - Piotr Łysoniewski,
 • Ajurweda – umysł, ciało, równowaga, Integralna prewencja chorób nowotworowych - Bartosz Ludera,
 • Irydologia współczesna – recepty pisane z oczu, Dobór partnera życiowego z pomocą irydologa - Paweł Neko,
 • WARSZTATY TRE - Bartosz Zadurski,
 • Medytacja ZEN - Szymon Olbrychowski,
 • Konopie – powrót do równowagi - Dorota Gudaniec,
 • Komunikacja z elementami NAO - nieinwazyjnej analizy osobowości - Adam Lis,
 • Kinezjologia – nauka o ruchu i Automasaż Limfatyczny Twarzy - Justyna Gęsikowska,
 • Integralna prewencja chorób nowotworowych – Justyna Posłuszna,
 • Medytacja chrześcijańska - starożytna praktyka prowadząca do osobowej dojrzałości -Dariusz Hybel;
 • Czym jest joga? I Medytacja Vipassana – czym jest joga na głębszym poziomie? - Wiktor Morgulec
 • Podróże na poziomie - wieczór autorski Jakuba Porady.

Po całodniowych intensywnych zajęciach, na uczestników czekały koncerty na gongi i misy Adama Lisa, muzyka na żywo, ognisko, radość i zabawa m.in. z kapelą Howerna oraz pokazem klasycznego tańca indyjskiego w wykonaniu Magdaleny Niernsëë.

X Joga Festiwal. Górski Maraton Jogi w Wierchomli przyciągnął całe rodziny, bowiem i na najmłodszych czekały różnorodne atrakcje, w tym zajęcia jogi przygotowane specjalnie dla dzieci, które prowadziła Agnieszka Lasota.
W dniach 24-26.08.2022 r. można też było zapoznać się z ekologicznymi i naturalnymi produktami m.in. kosmetykami, olejkami, świecami, produktami OTC, suplementami diety, książkami oraz ubraniami i sprzętem do jogi. Swoje produkty prezentowały: Sklep Joga-Joga.pl, Majru – Natural Cosmetics, NOMAK, Shamasa, Delewin Prime s.r.o., SoyaHerbs, Colibri Candles, Lab Nature, Himalaya Wellness i LEK-AM.

IMG_0310

108 sekwencji „Powitanie słońca” Górski Maraton Jogi w Wierchomli

To już jubileuszowa X edycja maratonu jogi. Na zakończenie festiwalu w niezwykłej scenerii, na szczycie wzgórza, swego rodzaju test wytrzymałościowy - 108 sekwencji „Powitanie słońca” wykonywanych w górskim plenerze. Maraton nie jest łatwy do wykonania, ale niezwykle satysfakcjonujący, dlatego niemal wszyscy uczestnicy wzięli w nim udział. Po maratonie czekała na uczestników przyjemna chwila relaksu w naturze przy koncercie gongów w wykonaniu Adama Lisa.

„Przez 10 lat organizacji Joga Festiwalu i Górskiego Maratonu Jogi poświęconego pamięci Jogina Niezłomnego Makarego Sieradzkiego udaje nam się zgromadzić najlepszych w swoich dziedzinach, wybitnych specjalistów związanych z prawdziwie holistycznym podejściem do życia. Wykładowcy i eksplorowane przez nich tematy się zmieniają, ale jakość i duch towarzyszący imprezie od samego początku – tak pięknie opisany przez Makarego Sieradzkiego w książce „Życie bez chorób” – pozostaje niezmienny – podsumował Wiktor Morgulec, dyplomowany nauczyciel jogi, założyciel Portalu JOGA-JOGA.PL i współorganizator tej największej jogowej imprezy w Polsce, która promuje zdrowy styl życia i postawy proekologiczne.

„To już 10 edycja festiwalu - mówi Dyrektor Marketingu i Sprzedaży Hotelu Wierchomla, Justyna Gliwicz. Wielu naszych Gości wraca do nas co rok, a my staramy się bardzo urozmaicać tematykę festiwalowych warsztatów i prelekcji. Niezmienna jest atmosfera; zawsze wspaniała! Tworzą ją oczywiście nasi Goście, ale też nauczyciele i wykładowcy, Partnerzy i Sponsorzy, a także Ambasadorki Jogi i Partnerzy medialni, którym bardzo dziękujemy za wsparcie”.

Do zobaczenia na kolejnym Joga Festiwalu, już XI edycji!

Strona wydarzenia: www.jogafestiwal.pl
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/689751508816248
Fanpage @Joga Festiwal Wierchomla – https://www.facebook.com/JogaFestiwal/

Organizatorzy Festiwalu: ***Hotel Wierchomla Ski & SPA Resort oraz portal Joga-Joga.pl – pierwszy ogólnopolski serwis internetowy o tematyce poświęconej jodze i zdrowemu stylowi życia.

Ambasadorki Jogi: Paulina Holtz, Małgorzata Pieczyńska, Dominika Łakomska, Lucyna Malec, Magdalena Wołlejko i Kirti Gahlawat, przedstawicielka Ministerstwa Ayush Indii i Ambasady Republiki Indii w Polsce.

Patroni honorowi: Ambasador Republiki Indii w Polsce Jej Ekscelencja Pani Nagma Mohamed Mallick, Gmina Piwniczna.

Partnerzy: LEK-AM, Weco-Travel, Himalaya Wellness, Yogi Tea, Inspirujące Rozmowy by Marlena Skiba – www.marlenaskiba.com.pl, Uśmiech Kobiety – www.usmiechkobiety.pl, Pakamera.pl.

Patroni medialni: Radio Kolor, Yoga.pl, SPAEden.pl, magazynvip.pl, sprawnypo40.pl, Manager Report (manageronline.pl), Fit.pl, Ekologia.pl, N-jak-Natura.pl, Wellnessday.eu, Example.pl, Imperium Kobiet, PlanetaKobiet.com.pl, SzczyptaLuksusu.pl, Outdoormagazyn.pl, Business Woman & Life, KorpoVoice.pl, Magazyn dla Kobiet Ohme.pl, Poradnikzdrowie.pl, Magazyn Vege.
Sponsorzy od lat wspierający to wydarzenie: Primavika, Polsoja, Sylveco, Valsoia, Kryniczanka.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl