AcroYoga to połączenie dynamicznej mocy gimnastyki akrobatycznej, świadomości jogi i relaksującego masażu tajskiego. Zawiera w sobie elementy bazujące na świadomości ciała, jak również ćwiczenia o potencjalnym działaniu terapeutycznym dla ciała i ducha.
Najbardziej niezwykły w Acro Yodze jest kontakt z drugą osobą i budowanie z nią silnej relacji – podczas praktyki nie tylko doświadczamy wyjątkowej bliskości z drugą osoba, ale także uczy się wzajemnego zaufania.
Ćwiczenie AcroYogi wyzwala pozytywne emocje, otwiera nasze serca i umysły na innych, jest także szansą na poznanie wspaniałych ludzi, dzielących podobne pasje. Poza tym doskonale wzmacnia ciało, w szczególności mięśnie utrzymujące prawidłową postawę, działa nadzwyczaj odprężająco i pozwala na fizyczne uwolnienie napięć, w szczególności kręgosłupa, pozwala również spalić zbędne kalorię. Wystarczy trochę zaangażowania i chęci, a efekty ćwiczeń będą zauważalne już po kilku tygodniach – mówi Michał Maciaszek, pierwszy i jedyny certyfikowany nauczyciel AcroYogowy w Polsce.
Termin „acroyoga” był używany nieformalnie, w Santa Monica (Muscle) Beach od lat 90-tych. Jednak sama praktyka po raz pierwszy udokumentowana została w 1938 roku. Do Polski zawitała we wrześniu 2013 r. Ta nowatorska forma treningu z każdym miesiącem zdobywa coraz większą popularność i grono zwolenników.
Michał Maciaszek jest pasjonatem AcroYogi, pierwszy raz zetknął się z nią w 2012 roku na plażach Goa w Indiach. Uczestnik wielu międzynarodowych warsztatów, Elemental Immersion w Atenach, Lunar Immersion w Londynie. W 2013 AcroYogowy JAMbassador w Warszawie. W 2014 pierwszy i jedyny certyfikowany nauczyciel AcroYogi w Polsce. Regularnie praktykuje jogę i kalistenikę a od dzieciństwa zajmuje się gimnastyką, akrobatyką i różnymi nowoczesnymi dyscyplinami pokrewnymi (parkour, tricking, xma).
www.fit.pl
AcroYoga - nowa forma treningu
AcroYoga to nowatorska forma treningu, która jest doskonałym i ekscytującym sposobem na utrzymanie zgrabnej sylwetki, rozciąganie i wzmocnienie mięśni. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej.