fit.pl mobile logo

Agnieszka Perepeczko – Mam za dużo pomysłów

Agnieszka Perepeczko to kobieta pełna energii i wigoru. Jak dba o kondycję? Czy stosuje specjalną dietę? O tym opowiedziała portalowi FIT.pl
perepeczko1 tekstOd lat możemy podziwać Pani doskonałą formę i energię z jaką funkcjonuje? Zdradzi nam Pani sekret swojego wigoru?

Mój sekret wigoru, to dobre geny, po niezwykle energetycznej matce a także nieźle pracujące szare komórki, które podpowiadają, że życie jest ciekawe i trzeba je poznawać z pasją i entuzjazmem w każdym wieku! Zainteresowania i pasje, mogą przynosić profity. Sukces nawet najmniejszy uskrzydla, a zła plotka, powinna mądrym ludziom dodawać energii do dalszych działań. Nie mam kompleksów i nie miewam depresji. Mam za dużo pomysłów i za mało czasu, oto mój problem.

Praca Pani, w tym także podróże, wiążą się z ciągłym ruchem i aktywością. Który sport najbardziej pomaga utrzymać kondycję?

W Australii dużo pływam w morzu. Jest ono niedaleko mojego domu, chodzę na długie szybkie spacery. Teraz kupiłam sobie rower i jeżdżę po Melbourne z wielkim zapałem. Niestety w kasku, który nie jest specjalnie twarzowy. W Warszawie uczęszczam do fitness klubu. Ćwiczenia układa mi instruktor.

 Co oznacza zdrowy styl życia według Agnieszki Perepeczko?

Zdrowy tryb życia to zawsze był mój "konik". Nigdy nie przesadzam, ale odżywiam się zdrowo, nie palę papierosów, i nie piję mocnych alkoholi (raczej wino czerwone). Chodzę też regularne (raz w roku) na badania profilaktyczne.

Pani figura to efekt zbilansowanych posiłków, umiaru, a może głodówek?

Najważniejsze są małe zdrowe posiłki, jadane często. Jogurt, sałata, chleb ciemny pełnoziarnisty. Staram sie nie jeść słodyczy, co nie sprawia mi specjalnej przykrości, bo jestem amatorką potraw pikantnych dobrze przyprawionych. Nie stosuje żadnych diet. Po prostu uważam na to, co jem.

Ma Pani swoją sprawdzoną dietę?

Zbilansowana dieta, ciągle taka sama byłaby niezgodna z moim charakterem. Dużo podróżuję i uwielbiam próbować specjalności innych krajów. Jadam kolorowo, czasem egzotycznie. Małe ilości nawet dość kalorycznej potrawy nikomu jeszcze nie zaszkodziły. Nie mam sprawdzonej diety. Jem to co lubię. A to że nie lubię potraw i napojów słodkich, także śmietany, smalcu itp, to na pewno pomaga mi utrzymać dobre zdrowie i dobrą wagę.

[-------]

Czy może Pani zdradzić przepis na swoje ulubione danie?

Ulubione danie to: sałata typu, rukola z liśćmi szpinaku z pomidorami, małymi papryczkami, z wiórkami parmezanu, kaparami i grillowanymi krewetkami, które śmiało można zastąpić kurczakiem (na perepeczko tekstciepło prosto z grilla) i polana sosem vinegret: z małej ilości oliwy, octu balsamicznego i sosu sojowego.

 Obecnie przebywa Pani w Australii. Jaka jest kuchnia Austarlijczyków, zdrowsza niż polska?

Kuchnia australijska jest znakomita. Można wybierać, przebierać. Dysponuje ona genialnymi rybami, krewetkami, a także owoce i warzywa są tutaj cudowne. Tylko prymitywny człowiek bez rozumu może w takich warunkach objadać się hamburgerami, frytkami i bekonem, chociaż takich ludzi i tutaj nie brakuje. Kuchnia polska ma swoich zwolenników, ale ja do nich nie należę chociaż kiedyś przepadałam za flakami i pasztetami z zająca, nie mówiąc o żurku ze skwarkami i gęstą śmietaną.

Za kilka tygodni święta. Czy spędzi je Pani za suto zastawionym stołem? Czy będzie Pani liczyć kalorie i zachowa umiar w jedzeniu?

Bardzo lubię Święta Bożego Narodzenia. Zwłaszcza postną wigilię. Nie przejadam się bo nie odczuwam takiej potrzeby. Znam swoje limity i możliwości. Przejedzenie jest bardzo nieprzyjemne i według mnie psuje przyjemności dnia następnego. Na pewno w święta lubię najbardziej śledzia, barszczyk czysty, grillowane ryby i warzywa, a na deser orzechy i suszone owoce. No, może kawałek dobrego wilgotnego makowca. Maku powinno być więcej niż ciasta!

 Jak dba Pani o urodę? Jest Pani zwolenniczką “babcinych sposobów” czy innowacyjnych kremów z drogerii czy apteki?

Moje sposoby dbania o urodę opisałam w książce dla kobiet Strzał w Dziesiątkę czyli 10 lat młodsza w 10 dni, którą bardzo serdecznie polecam. Są tam też wypróbowane i ulubione przeze mnie salony odnowy biologicznej.

Praca aktorki wiąże się z napięciami i stresem. Ma Pani swoje sprawdzone sposoby na relaks i odoczynek?

Czasem relaksuję sie pisząc nową książkę, czasem pijąc wino z przyjaciółmi. Na pewno wypoczywam oglądając zachód słońca nad morzem w Melbourne lub urządzając mój nowy wakacyjny dom w Australii. To relaks i odpoczynek najwspanialszy, chociaż bywa męczący fizycznie.

Przy okazji wszystkim moim fanom przesyłam życzenia zdrowych smakowitych Świąt i Dobrego Nowego Roku 2011!

fot. www.aperepeczko.pl

Rozmawiały: Iza Wróbel i Marta Kania

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl