fit.pl mobile logo

Allegro: szukamy idealnych butów na siłownię

Dla wszystkich, którzy szukają odpowiednich butów na siłownie, oczywistym jest, że klapki, sandały i buty na obcasie, zwyczajnie się nie nadają... Ale już nie wszyscy mają świadomość, że buty do biegania, są na siłownię równie nieodpowiednie. Postanowiliśmy przeszukać Allegro, aby znaleźć idealne obuwie na treningi.

1. Jakie powinny być buty na siłownię?

2. Dlaczego buty do biegania nie nadają się na siłownię?

3. Modele butów na siłownię, które warto wybrać

Wielu ćwiczących, zaczyna swoją przygodę z siłownią, od założenia zwykłego sportowego obuwia. Na początku nie ma w tym nic złego, szczególnie, jeśli ktoś jest świadomy swojego słomianego zapału. Jednak specjalistyczne, dobrze dobrane obuwie, pomoże zadbać nie tylko o komfort podczas treningów, ale i o to, co najważniejsze - zdrowie.

1. Jakie powinny być buty na siłownię?

Co właściwie znaczy 'dobre obuwie' na siłownię? I jak je znaleźć, tym bardziej, że wybór - choćby na samym Allegro - jest ogromny, a na tym przecież nie koniec...

Odpowiednie buty to takie, które będą dobrane do rodzaju wykonywanego treningu. Najważniejsze, to ocenić, jaka forma treningu cię interesuje w dalszej perspektywie, ponieważ trening cardio, trening siłowy i np. trening kulturystyczny, wymagają innego rodzaju obuwia.

Niezależnie od podjętej decyzji, są podstawowe zadania, które powinno posiadać obuwie do każdego rodzaju treningu:

 • zapewnienie bezpieczeństwa - dobry system amortyzacji w podeszwie, przyczepność podeszwy do podłoża, elastyczność - zwróć na nie uwagę podczas zakupu, a uchronisz się przed ryzykiem kontuzji.
 • zapewnienie komfortu - stopy nie powinny być przegrzane w trakcie wysiłku. Palce nie mogą być zanadto ściśnięte. Cholewka powinna być przewiewna i wykonana z oddychającego materiału.
 • zapewnienie stabilności - szczególnie istotne, podczas ćwiczeń z obciążeniami. Jednak chwiejące się kończyny nie są pożądane w żadnym rodzaju treningu.

Warto również dopasować obuwie na siłownię, do stopnia zaawansowania treningu.

2. Dlaczego buty do biegania nie nadają się na siłownię?

Odpowiedź jest prosta: stopy podczas biegania mają inne potrzeby, niż stopy podczas wykonywania ćwiczeń na siłowni. W butach do biegania, zabranych na trening na siłowni, można zniszczyć podeszwę tak, że nie będzie ona w stanie zapewnić ani właściwej amortyzacji, ani stabilizacji. Nie wszyscy zdają sobie również sprawę z tego, że ta amortyzacja podczas ćwiczeń na siłowni, może się okazać zwyczajnie niebezpieczna.

Buty do biegania przydadzą się w przypadku łagodnego treningu cardio. Jeśli są wykonane z oddychającego materiału i mogą zapewnić odpowiednią amortyzację, świetnie sprawdzą się np. podczas ćwiczeń na bieżni, odciążając stawy podczas wysiłku.

3. Modele butów na siłownię, które warto wybrać

Przeszukaliśmy Allegro w poszukiwaniu idealnych butów na siłownię, w przyzwoitej cenie. Do jakich wniosków doszliśmy?

Nie istnieje uniwersalne obuwie, odpowiednie dla każdego ćwiczącego, ale istnieją uniwersalne cechy, których należy szukać. Są to:

 • odpowiednia konstrukcja: pięta znajdująca się wyżej niż palce, sztywna podeszwa i szerokość, która nie uciska palców
 • miękka wyściółka, chroniąca stopy przed powstawaniem pęcherzy
 • cholewka z oddychającego materiału
 • solidny system sznurowania
 • gumowa podeszwa z wytrzymałej, amortyzującej pianki

Warto też pamiętać, że buty na siłownię powinny nam się zwyczajnie podobać pod względem koloru i budowy! To - dosłownie i w przenośni - pierwszy krok do tego, aby polubić trening na siłowni i poczuć się pewnie.

undefined

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl