Body Street – kompleksowy trening w klubie

Body Street to elektroniczny stymulator mięśni, który podczas Międzynarodowych Targów Fitness i Wellnes FIBO 2013 po raz kolejny znalazł swoich zwolenników. W Polsce trend elektrostymulacji mięśni dopiero ma szansę zaistnieć. Co różni go od tradycyjnego systemu treningowego?
fit.pl
2013-05-15 00:00
Udostępnij
Body Street – kompleksowy trening w klubie
Co to jest body street?

Body Street to urządzenie składające się z dwóch części: kombinezon i stymulatora, pozwalające sterować pracą wielu mięśni bez obciążeń, ograniczeń i kontuzji. Trening Body Street wymaga stałej kontroli trenera-opiekuna, który pomaga dopasować program ćwiczeń i metodę w celu uzyskania najlepszych rezultatów.

Jak działa?

Podczas dowolnego treningu w tym samym czasie stymulowane są wszystkie partie ciała dzięki wysyłanym impulsom z centralnego urządzenia. Kombinezon skonstruowany jest tak, by w obszarze całej powierzchni pobudzać każdy, istotny mięsień, pozwalający kształtować sprawne i zgrabne ciało. Kamizelka zawiera elektrody dla górnej i dolnej partii: brzucha, pleców i klatki piersiowej. Pas na biodra stymuluje mięśnie pośladków, tymczasem zadaniem opasek zakładanych na ramiona i nogi jest precyzyjne pobudzanie mięśni ud, łydek, bicepsów, tricepsów itd.

W ten sposób trening z Body Street jest znaczniej bardziej efektywny. Badania przeprowadzone w Niemczech na urządzeniu dowiodły, że stymulator mięśni podczas klasycznej, 20 minutowej sesji dwa razy w tygodniu, działa aż 18 razy skuteczniej niż podczas godzinnego treningu cardio np. w siłowni.

Dla kogo przeznaczone jest to urządzenie?

Body Street pomaga trenować np. sportowcom. Z dobrodziejstwa stymulacji mięśni skorzystali między innymi zawodnicy drużyny piłkarskiej Bayern Monachium, a także polski piłkarz, Artur Wichniarek, który zmagał się z kontuzjami i dolegliwościami kręgosłupa. Z elektrostymulatora mogą korzystać osoby obciążone różnymi chorobami, osoby starsze, które ze względu na wiek nie mogą uprawiać obciążających sportów, a także -  zdrowe  z nastawieniem na wzrost sprawności oraz poprawę kondycji.

Jakie korzyści dla treningu i ćwiczącego daje to urządzenie?

W przeciwieństwie do konwencjonalnych wagi szkolenia jest bardzo niskie naprężenie stawów, które prowadzi do zapobiegania urazom:
• zwiększenie metabolizmu w wyniku utraty wagi ciała i tkanki tłuszczowej;
• zaostrzenie tkanki łącznej i redukcji cellulitu;
• poprawa krążenia i ukrwienia organów;
• zmniejszenie bólu pleców dla osób z problemami i chorobami kręgosłupa;
• wzrost siły i masy mięśniowej;
• poprawa ogólnej sprawności ruchowej;
• jest jedyną formą treningu, który zwiększa maksymalną wydajność poprzez poprawę prędkości ruchu;
 

www.fit.pl