Kto może zostać trenerem personalnym?
Trener personalny to zajęcie dla osób, które są zainteresowane zdrowym stylem życia. Już sam wygląd powinien być najlepszą wizytówką trenera. Osoby o smukłym ciele, z podkreślonymi mięśniami, wypadną w oczach klientów zdecydowanie wiarygodniej od osób, które nie dbają o swój wygląd. Atrakcyjny i zdrowy wygląd trenera, będzie stanowił dodatkową motywację klienta do pracy. Jednak wygląd to oczywiście nie wszystko. Trener musi posiadać również fachową wiedzę – może np. ukończyć odpowiedni kurs, na którym otrzyma profesjonalne przygotowanie do zawodu.
Kurs na trenera personalnego – przepustka do zdobycia dobrego zawodu
Jeśli swoją przyszłość wiążesz z zawodem trenera personalnego, zacznij od zdobycia odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Wszystkiego nauczysz się na szkoleniu na trenera personalnego: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/trener-personalny-z-elementami-fitness w Żaku. Takie szkolenie trwa 10 miesięcy i odbywa się w trybie zaocznym. Dzięki temu, można łatwo je połączyć z codzienną pracą lub nauką. Taka forma edukacji w kompleksowy sposób przygotowuje do wykonywania zawodu.
Na kursie trenera personalnego, słuchacze pogłębiają swoją wiedzę na temat rodzajów ćwiczeń fitness czy prowadzenia treningów (indywidualnych i grupowych). Uczą się również, jak budować relacje z klientem i rozpoznawać jego potrzeby. To niezwykle ważne umiejętności w codziennej pracy trenera personalnego. Zdobywając takie kompetencje, absolwent będzie gotowy do wykonywania zawodu od razu po ukończeniu szkolenia trenera personalnego.
Szkolenie na trenera personalnego – i co dalej?
Rola trenera personalnego jest nieoceniona w przypadku osób, które chcą poprawić wygląd swojej sylwetki, zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów czy wprowadzić w życie zdrowe, sportowe nawyki. Gdzie szukać pracy po ukończeniu kursu na trenera personalnego? Po zakończeniu edukacji, trener personalny może szukać pracy, przede wszystkim, w różnego rodzaju obiektach związanych z aktywnością fizyczną. Chodzi tu głównie o siłownie i kluby fitness, ale też duże kompleksy i ośrodki sportowe. Trener personalny może również udzielać prywatnych konsultacji i to nie tylko w obiektach sportowych, ale też np. w parku lub domu klienta.