fit.pl mobile logo

Dlaczego warto wybrać materac kieszeniowy?

Na rynku można znaleźć coraz więcej rodzajów materacy. Producenci stawiają na innowacyjne technologie i przyjazne dla skóry materiały, które zapewniają coraz lepszy komfort snu. Materac kieszeniowy to nowoczesny materac sprężynowy. Czym się różni od swojego poprzednika? Dla kogo jest przeznaczony? Sprawdź!

Jak zbudowany jest materac kieszeniowy?

Jeszcze do niedawna największą popularnością cieszyły się tradycyjne materace sprężynowe nazywane bonellowymi. Dziś coraz częściej użytkownicy sięgają po materace kieszeniowe. Czym różnią się oba modele? Sprężyny w starszych modelach są połączone ze sobą za pomocą sztywnego drutu i pracują jednocześnie. To sprawia, że nacisk z jednej strony „uruchamia” sprężyny z drugiej strony, co bywa szczególnie uciążliwe, jeśli z tego samego materaca korzystają dwie osoby.
W przypadku materacy kieszeniowych każda sprężyna znajduje się w oddzielnej, materiałowej kieszonce i dzięki temu pracuje niezależnie od innych. Zastosowanie tego mechanizmu sprawia, że sprężyny uginają się wyłącznie w miejscu nacisku. Nowoczesne materace kieszeniowe mają więc dużą elastyczność punktową, która przekłada się na poprawę komfortu snu.

Materac kieszeniowy – zalety

1. Wytrzymałość
Sprężyny umieszczone wewnątrz wkładu powstają z odpornej na uszkodzenia i odkształcenia stali. W nowoczesnych modelach można znaleźć także warstwę piankową o dużej sprężystości. Dzięki temu materace kieszeniowe charakteryzują się dużą wytrzymałością na obciążenia. Mogą być użytkowane przez osoby o różnej wadze.

2. Elastyczność
Budowa kieszeniowa zapewnia podparcie dla całego ciała z uwzględnieniem naturalnych krzywizn kręgosłupa. Dzięki doskonałej elastyczności punktowej materac odciąża mięśnie, zapewniając komfortowy wypoczynek i odpowiednią regenerację. Nowoczesne materace kieszeniowe posiadają strefy twardości (nazywane także strefami komfortu). Ich rozkład wynika z budowy ciała człowieka. Na rynku można znaleźć produkty z 3, 5, a nawet 7 strefami twardości. Materace z wieloma strefami twardości są szczególnie polecane osobom, które zmagają się z przewlekłymi bólami kręgosłupa.

3. Antyalergiczność
Materace kieszeniowe powstają z materiałów bezpiecznych dla alergików. Wkład jest umieszczony w pokrowcu wykonanym z oddychającej i pochłaniającej wilgoć tkaniny. Pokrowiec można z łatwością zdjąć i wyprać, dbając o właściwą higienę snu.

Materac kieszeniowy – dla kogo?

Materace kieszeniowe różnią się m.in. stopniem twardości. Na rynku można znaleźć produkty od H1 do H5 przeznaczone dla użytkowników o różnej masie ciała. Dzięki temu można dobrać model do indywidualnych potrzeb. Materace sprężynowe kieszeniowe to produkty przeznaczone dla osób, które są przyzwyczajone do spania na bardzo elastycznym podłożu.

Dostępne na rynku modele kieszeniowe różnią się nie tylko stopniem twardości, ale także liczbą sprężyn znajdujących się we wkładzie (w najbardziej ekskluzywnych modelach może być ich nawet 7000!). Liczba sprężyn przekłada się na cenę produktu. Materace kieszeniowe są przeznaczone dla osób, które dysponują ograniczonym budżetem, ale chcą zadbać o wysoki komfort snu.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl