fit.pl mobile logo

Gunnar Peterson – trener z Hollywood

Większość gwiazd z Hollywood ma pewien sekret – wszystkie pracują z trenerem Gunnarem Petersonem
gunnar petersonCzy kiedykolwiek chcieliście wiedzieć jak hollywoodzkie gwiazdy dbają o swoją sylwetkę? Możecie wierzyć lub nie, ale te wspaniałe figury przechadzające się po czerwonym dywanie to wcale nie efekt szczęścia ani pierwotnych genów. Większość celebities ma pewien sekret – wszystkie pracują z nadwornym trenerem Beverly Hills, Gunnarem Petersonem.

Lista klientów Petersona wygląda jak aleja gwiazd w Hollywood. W ekskluzywnym wywiadzie wyjawił kilka skrzętnie skrywanych sekretów swoich podopiecznych. Przeczytaj, jak gwiazdy z pierwszych stron gazet przygotowują się do koncertu, do nowej roli filmowej albo do sesji zdjęciowej.

Oto sekrety, które zdradził o największych gwiazdach.

Angelina Jolie:

angelina tatuazGunnar przez kilka miesięcy przygotowywał Angelinę Jolie do roli w filmie „Tomb Rider: Kolebka życia”. Towarzyszył jej nawet podczas kręcenia scen. Przygotowując trening dla popularnej aktorki skupił się przede wszystkim na aspekcie siłowym. Musiał także popracować nad jej zdolnością ruchową i zwinnością. Aby sprostać roli Lary Croft, Angelina spędzała większość czasu na ściance wspinaczkowej. Zaproponował jej trening o wdzięcznej nazwie plyometric (szybkościowe i siłowe ruchy zaprojektowane dla zwiększenia siły i mocy organizmu).

– Angelina jest prawdziwym klejnotem – mówi Peterson – Nie miała nawet najpopularniejszego problemu większości celebrities, czyli trudności z ustaleniem harmonogramu pracy.

Podczas ćwiczeń z Gunnarem Angelina brała także lekcje sztuki wojskowej. Samodzielnie wykonywała większość kaskaderskich ewolucji, takich jak walka na miecze, dzidy i skoki na bungee.

– Nigdy nie czułam się zdrowsza i silniejsza niż podczas kręcenia tego filmu – wyznała Jolie.

Jennifer Lopez

Przez ponad siedem lat Gunnar Peterson był prywatnym trenerem J.Lo. Jej specyficzny trening opierał się głównie na sile, intensywnych ruchach i interwałach.

Gunnar przyznał, że nie potrafi ukryć uśmiechu, który wywołuje zamieszanie w mediach dotyczące „tyłka” Jennifer. Osobiście uważa, że to tak, jakby patrząc na Ferrari komplementować tylko opony.

– Pracowaliśmy nad ramionami, klatką piersiową, brzuchem i tyłami – zdradza Gunnar – Nie ma w jej ciele nawet jednej złej części. Jest jedyna w swoim rodzaju – dodaje.

[-------]

Jennifer zawsze zwraca uwagę na to co je i przygotowuje zdrowe posiłki. Dodatkowo oprócz prywatnych sesji z trenerem piosenkarka ćwiczy jogę.

– Jak byłam młodsza, ćwiczyłam fizycznie ciężko i często, ale teraz ważniejszy jest dla mnie balans między umysłem, ciałem i duchem – mówi J. Lo – Dalej podnoszę ciężary i ćwiczę cardio, ale staram się to robić w miękki, bardziej kobiecy sposób.

Gwiazdy, a zwykli ludzie

jennifer lopezWedług Gunnara osoby z pierwszych stron gazet są bardziej konsekwentne w ćwiczeniach niż większość ludzi. Jednym z powodów, dla któego jego klientki wyglądają pięknie i olśniewająco jest to, że fitness stał się częścią ich codziennego życia. Nawet jeśli nie cieszą się już na myśl o treningu, ciągle go robią.

– Opuszczenie treningu powinno być nie do pomyślenia, tak samo jak zapomnienie o umyciu zębów – twierdzi etatowy trener hollywoodzkich gwiazd.

Klienci Petersona wcale nie mają całego dnia na siedzenie w klubie fitness. Wprost przeciwnie, mają niesamowicie napięty terminarz, a mimo to zawsze starają się gdzieś wcisnąć godzinkę na ćwiczenia. Większość z nich, nawet gdy jest zmęczona wstaje wcześnie rano, aby dokończyć trening. Gunnar często słyszy o tym jak mało czasu mają gwiazdy, ale bardzo rzadko któraś z nich żali mu się z tego powodu.

– Nie ma znaczenia, co robisz. Prezydent Stanów Zjednoczonych ma na pewno bardziej napięty terminarz niż ty. Mimo to każdy z dotychczasowych znalazł czas na codzienny trening – mówi Peterson.

[-------]

Motywacja

Amerykańscy celebrities prawie zawsze przychodzą gotowi do ćwiczeń. Gunnar twierdzi, że nie musi grać roli surowego sierżanta, bo to na prawdę nie jest jego rolą. Uważa, że są one tak zmotywowane, ponieważ ich lepsza część zdaje sobie z tego, że treningi pomagają im robić to, co na co dzień robią. I wcale przez to nie miał na myśli obiegowego „dobrze wyglądać”.

Specyficzne cele

Powody, dla których ćwiczą, są ściśle określone. Jedne przygotowują się do filmu albo do koncertu, inne doskonalą swoje ciało do sesji zdjęciowej lub żeby się pokazać z jak najlepszej strony np. na festiwalu w Cannes. Według trenera, żadna z gwiazd nie wybiera fitnessu jako tymczasowej zachcianki.

Zdrowe wybory

Gunnar zauważył, że popularne gwiazdy podejmują trafniejsze decyzje poza siłownią. Prawie każda z nich podąża za wytyczonym planem żywieniowym, piją dużo wody i dostarczają organizmowi odpowiednią ilość snu, choć z racji ich profesji nie jest to wcale łatwe.

Modyfikacja ćwiczeń

Celebrities rozumieją jak ważne jest zróżnicowanie ćwiczeń i podejmowanie nowych aktywności. Według Petersona większość ludzi poddaje się, jeśli trening staje się zbyt monotonny.

– Jeśli stworzysz sobie więcej możliwości zaatakowania tych partii ciała z którymi masz problem, szansa, że się sparzysz maleje – mówi.

Człowiek, który stoi za przygotowaniem najlepszych ciał w show biznesie jest autorem książki pt. ”G-Force: The Ultimate Guide to Your Best Body Ever”, w której zdradza jeszcze więcej sekretów swojej pracy, podaje przykładowe diety i strategie jak wyglądać, aby zostać na topie.

www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl