fit.pl mobile logo

Jakie wybrać damskie buty do treningu i z czym je łączyć?

Wybierając się do klubu fitness, też trzeba dobrze wyglądać. Choć tak naprawdę najważniejsza jest wygoda. Sprawdź, jakie buty damskie do treningu na fitness powinnaś ze sobą zabrać.

Dlaczego warto mieć specjalne buty damskie do treningu na fitness?

Zacznijmy od tego, jakie powinny być damskie buty do treningu na fitness. Otóż muszą być przede wszystkim lekkie i wykonane z oddychających materiałów. Ich główną funkcją jest amortyzacja stopy podczas aktywności fizycznej. Najlepiej, aby było to obuwie dostosowane do konkretnych ćwiczeń. Wiele kobiet uznaje, że fitness można uprawiać w dowolnym obuwiu sportowym. Tymczasem jest to mylne przekonanie. Niewłaściwie dobrane buty mogą niekorzystnie wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Należy pamiętać, że źle dobrane buty źle wpływają nie tylko na same stopy, ale również na kręgosłup i stawy. Zwykłe tenisówki czy pierwsze lepsze buty sportowe nie są w stanie sprostać temu zadaniu. W związku z tym bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednie buty do tego celu. W pewnym sensie dobrze dopasowane buty ułatwią wykonywanie ćwiczeń.

Jak wybrać idealne buty sportowe do fitnessu?

Wybierając buty damskie do treningu, nie należy kierować się wyłącznie ich wyglądem. Zdecydowanie ma to znaczenie, bo od wyglądu obuwia zależy to, jakie ubrania można z nimi łączyć. Jednak znacznie ważniejsze jest to, aby wybrane buty były butami przeznaczonymi właśnie do fitnessu. Trzeba więc zwrócić uwagę na rozmiar. Obuwie to nie może być ani za małe, ani też za duże. Należy pamiętać, że buty do fitnessu są wykonane z materiałów, które się nie rozciągają. W związku z tym nie ma co liczyć na to, że jeszcze się rozchodzą. Prędzej przyczynią się do powstania otarć i innych urazów. Kolejna sprawa to amortyzacja w butach. Tę dostosowuje się do wagi użytkownika. Jeśli ktoś waży ponad 80 kg, musi wybrać buty, które będą wyróżniały się wyjątkowo dobrą amortyzacją. Podeszwa powinna być wykonana z delikatnej pianki. Należy unikać butów z grubą i twardą podeszwą. Najlepsza to ta, która jest miękka i elastyczna. Wybór modeli butów Sprandi idealnie nadających się do fitnessu jest bardzo duży. Każda kobieta z powodzeniem znajdzie dla siebie odpowiednie, dzięki czemu będzie modna nawet na sali fitness.

Z czym łączyć buty treningowe na fitness?

Wybierając się na fitness, trzeba zaopatrzyć się nie tylko w odpowiednie buty do treningu, ale również w pozostałe elementy stroju. Mogą to być elastyczne legginsy albo szorty. Do tego koszulka – tradycyjny T-shirt lub koszulka na ramiączkach. Oczywiście muszą to być ubrania sportowe, oddychające, które będą wygodne pod każdym względem. Buty te wyglądają jak zwykłe sneakersy, więc chyba nie będzie większego problemu z połączeniem ich z garderobą sportową. Warto tylko dobrać te elementy kolorystycznie, aby powstała stylizacja była dopracowana w szczegółach. Jeśli jednak odzież będzie klasyczna, np. czarna, to każde buty będą pasować idealnie. Odważniejsze panie mogą spokojnie, zamiast T-shirtu założyć biustonosz sportowy. Takie połączenie to świetny strój dla kobiet, które trenują już od dłuższego czasu i są nie tylko wysportowane, ale mają szczupłą sylwetkę. Jak wiadomo, przygoda z klubem fitness nie kończy się na jednorazowej wizycie. W związku z tym warto zaopatrzyć się w każdy ze wspomnianych elementów odzieży.

Czy kupując buty sportowe damskie, można zaoszczędzić?

Kupując sprzęt sportowy czy wspomniane buty, wiele osób za wszelką cenę chce zaoszczędzić. Jednak nie jest to dobry pomysł w przypadku obuwia do fitnessu. Tanie buty to słabej jakości materiał i jednocześnie słabe wykonanie. Choć to regułą nie jest. Mogą szybko się zniszczyć, a także odkształcać się i utrudniać wykonywanie ćwiczeń. Szukając butów lepiej zwrócić uwagę na jakość i wygląd. Niech będą to buty sportowe damskie, które zapewnią komfort, bezpieczeństwo i przyjemność podczas wykonywania nawet najtrudniejszych ćwiczeń. Takie buty tanie nie są. Szczególnie droższe są markowe produkty. Jednak jak najbardziej zasługują na uwagę, a nawet na zakup.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl