Katarzyna Kozakiewicz na ostatnich zawodach w Mińsku Mazowieckim zdobyła tytuł mistrzyni Polski w fitness sylwetkowym w kategorii "open". Zawodniczka Maniac Gym Białystok zdobyła również złoty medal w kategorii fitness sylwetkowym powyżej 163 cm.
fit.pl
2006-05-30 00:00
Udostępnij
Katarzyna Kozakiewicz
kozakiewiczkKatarzyna Kozakiewicz na ostatnich zawodach w Mińsku Mazowieckim zdobyła tytuł  mistrzyni Polski w fitness sylwetkowym w kategorii "open". Zawodniczka Maniac Gym Białystok zdobyła również złoty medal w kategorii fitness sylwetkowym powyżej 163 cm.

Katarzyna Kozakiewicz jest instruktorką rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness, prowadzi sportową wersję ćwiczeń siłowych przygotowując chętnych do startów w zawodach kulturystycznych.  Sama w 2001 roku zdobyłai tytułu W-ce Mistrzyni Polski w Kulturystyce. Obecnie pracuje w klubie Pro Active prowadzonym przez Andrzeja Suprona jako instruktorka fitness.

Karierę sportową zaczynała od kulturystyki, ale zarzucano jej zbyt małą masę mięśniową (przy wzroście 164 wazyła 52 kg). W związku z tym niż sze zawodniczki miały nad nią znaczną przewagę. Kasia ponieważ nie chciała rozbudowywać więcej masy mięśniowj przeszła na fitness sylwetkowe. Kulturystykę zaczęła ćwiczyć po 4 latach ćwiczń rekreacyjnych na słowni. Początkowo ćwiczyła dla utrzymania figury, dopiero po poznaniu męża zaczęła profesjonalnie zajmować się kulturystyką. open

Ale prawdziwe sukcesy zaczęła zdobywać dopiero trenując fitness.

Katarzyna przyznaje, że swoje sukcesy zawdzięcza zwłaszcza mężowi, który wspiera ją i motywuje do dalszych ćwiczeń. Dba o jej dietę, która jest nieodłącznym elementem treningów. Przyznaje, że w jej przypadku suplementy są tylko dodatkiem do diety, a nie bazą. Wszystkim ćwiczącym poleca aminokwasy, bez których trudno jest utrzymać masę mięśniową. Osobiście stosuje je przed i po treningu. Mistrzyni dziennie poświęca na trening aerobowy 45 minut, koniecznie na czczo i 1,5 godziny na trening siłowy.

Inną dyscypliną sportową, której poświęca sporo czasu jest jazda konna. W przyszłości chciałaby założyc własany fitness klub, w którym mogłaby propagować zdrowy styl życia i swoją dyscyplinę, jeszcze tak mało w Polsce popularną.