fit.pl mobile logo

Lądeckie Lato Baletowe

W letniej scenerii jednego z najsłynniejszych polskich kurortów - Lądka Zdroju, w urzekająco pięknej Kotlinie Kłodzkiej, od ośmiu lat odbywa się Międzynarodowy Festiwal Tańca Lądeckie Lato Baletowe. Zdobywa on coraz większe uznanie oraz popularność w kraju i za granicą jako impreza o dużych walorach artystycznych, edukacyjnych, turystycznych i wypoczynkowych dla pasjonatów tańca niezależnie od ich wieku. W tym roku po raz dziewiąty zapraszamy do Lądka Zdroju na dwa tygodnie obcowania ze sztuką, zabawy, tańca, radości i słońca – czyli na Międzynarodowy Festiwal Tańca IX Lądeckie Lato Baletowe.ladeckie lato baletowe

Pomysłodawcą Festiwalu jest ceniony animator polskiej sztuki operowej i baletowej Sławomir Pietras, dyrektor czołowych polskich scen operowych w Warszawie, Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu. Zainicjował on tę imprezę we współpracy z burmistrzem Lądka Zdroju, Adamem Szmidtem, i nadal pozostaje patronem, wielkim propagatorem i stałym uczestnikiem "Lądeckiego Lata Baletowego".

Dzięki zaangażowaniu amerykańskiego partnera, Jerzego Gołka, prezesa organizacji Cultural Interchanges i pedagoga tańca z Pensylwanii, trzy lata temu festiwal przybrał charakter Międzynarodowego Festiwalu Tańca, a do Lądka Zdroju zaczęli przyjeżdżać pedagodzy i młodzież taneczna ze Stanów Zjednoczonych i innych krajów Europy.

Już od kilku lat w lipcu Lądek Zdrój staje się centrum tanecznym całej Polski, gromadząc tysiące kochających taniec osób. Samba miesza się tu z funky, hip-hop z tańcem brzucha, prezentują się taniec współczesny i balet. W tanecznych wieczorach można obejrzeć tańce charakterystyczne i współczesne – a w ofercie warsztatowej jest ponad czterdzieści technik.

[-------]

balet ladeckieMiędzynarodowa i międzykulturowa jest także grupa prowadzących, którzy pochodzą z różnych stron Polski i świata, prezentują ten sam wysoki poziom artystyczny oraz miłość do tańca. Wśród pedagogów w tym roku znajdą się m.in.: prof. Teresa Memches (Polska) – taniec klasyczny, Ewa Głowacka (Polska) – repertuar baletowy, Beata Wrzosek-Dopierała (Polska) – taniec współczesny i klasyczny, Michelle Jones-Wurtz (USA) – broadway jazz dance, Alexandr Azarkevitch - contemporary dance, Ricardo Marques (Brazylia) - capoeira, Ruta Kambli (Indie) - taniec hinduski, Alassane Wat (Francja) - funky, Alba Holder (Kuba) – salsa cubana, Edilson Ribeiro de Lima (Brazylia) – clubbing latino dance, Eric Alira (Burkina Faso) - afro, Piotr Piotrowski (Polska) – flamenco, Łukasz Słaniewski i Barbara Zielińska (Polska) – salsa hip-hop, Robert Nieznański (Polska) – breake dance i wiele innych…

W Lądku Zdroju jak zwykle czeka mnóstwo atrakcji i możliwości obcowania z tańcem: występy profesjonalnych zespołów baletowych, wieczory młodych choreografów oraz koncert stworzony z występów najzdolniejszych uczestników warsztatów, którzy w specjalnie ułożonych na ten dzień choreografiach zaprezentują to, czego nauczyli się pod okiem artystów i pedagogów.

Międzynarodowy Festiwal Tańca IX Lądeckie Lato Baletowe to kolejna okazja do spotkania się w gronie miłośników tańca, spędzenia czasu aktywnie w krainie uzdrowisk, w zachwycającym klimacie Kotliny Kłodzkiej.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl