fit.pl mobile logo

Najważniejsze i najczęściej wybierane przez graczy kije golfowe

Kluczowym elementem gry w golfa jest uderzenie piłki kijem golfowym. Cała sztuka i kunszt gry tkwią w tych właśnie pojedynczych uderzeniach. Poza czynnikami zewnętrznymi, takimi jak pogoda lub ukształtowanie terenu na polu golfowym, na celność, dokładność i skuteczność uderzeń wpływają dwie istotne kwestie – umiejętności gracza oraz kij golfowy, którym gra. Im większe doświadczenie i idące w ślad za nim umiejętności golfisty i im większa precyzja kija golfowego, tym lepsze uderzenia. Jaki są więc najważniejsze kije golfowe? Wybór kijów golfowych jest bardzo szeroki i istotny zwłaszcza na początku przygody z golfem. W tej dyscyplinie sportowej gracze często są wierni marce. Kij golfowy jest jedną z kwestii, które już od pierwszych chwil na polu golfowym wpływają na nasz komfort gry i osiągane wyniki, a to bezpośrednio może zadecydować o tym, czy pokochamy ten sport, czy wręcz przeciwnie

Golfowe kije do długich uderzeń i do gry krótkiej

Gra w golfa wymaga od gracza różnej długości uderzeń. Im dalej od dołka znajduje się piłka golfowa, tym dłuższa musi być odległość uderzeń. Pierwszą z podstawowych grup kijów są woody. Są to kije golfowe służące do wykonywania właśnie takich długich uderzeń, podczas których piłkę posyłamy wysoko i na dużą odległość.

Woody to kije golfowe o najmniejszej masie, natomiast największym headzie, czyli główce. Pierwszym woodem jest driver. Jest to najdłuższy i największy kij golfowy w całym zestawie. Drivera używa się do pierwszego uderzenia – wybicia piłki z obszaru tee i nadania jej jak najdłuższej trajektorii lotu. Od startu driverem zależy, jakie będziemy mieli warunki do kolejnych uderzeń.

Irony to kolejne niezmiernie ważne kije golfowe służące do gry na fairway’u oraz rozpoczęcia krótkich dołków PAR 3. Są znacznie cięższe od woodów, a ich główki są mniejsze. Kije do golfa typu iron pozwalają na precyzyjniejszą kontrolę uderzeń, które same w sobie są delikatniejsze niż te wykonywane woodami. Tak jak wspomniany dalej kij golfowy typu putter, tak samo driver oraz irony to kije golfowe, bez których gra w golfa nie może się odbyć.

Wedge kije do golfa, które służą do krótkiej gry z w pobliżu greenu, a także do wychodzenia z trudnego położenia na polu golfowym – omijania przeszkód (lob wedge), wybijania piłki golfowej z trawy (pitching wedge) lub piasku (sand wedge).

W świecie golfa krąży takie przekonanie, że najważniejszy kij golfowy w torbie każdego gracza to putter. Trudno jednak rozegrać całą partię golfa samym putterem, jednak bez wątpienia jest on bardzo istotnym kijem. Jest to kij golfowy, który kończy rozgrywkę i służy do gry na greenie. Ten kij golfowy wyróżnia się przez specyficzny kształt główki skonstruowanej tak, aby uderzać piłkę prostopadle po ziemi w kierunku dołka golfowego. Strzały putterem są więc wisienką na torcie, precyzyjnym zakończeniem zmagań. Tego kija używa się przynajmniej jeden raz przy każdym dołku, więc jest on elementem wyposażenia, którego nie da się w tej dyscyplinie sportowej ominąć i wykluczyć ze swojego zestawu kijów.

titleist-vokey-sm8-wedge-kij-do-golfa

Najpopularniejsze marki kijów golfowych

Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór sprzętu golfowego i cała masa firm specjalizujących się w golfowym asortymencie. Najpopularniejsze marki produkujące kije golfowe to m.in. Mizuno, Callaway, Titleist i Wilson. Dużą popularnością cieszą się kije golfowe japońskiej firmy Mizuno, która oferuje najwyższej klasy sprzęt golfowy dla graczy zaawansowanych. Z kolei kije golfowe Callaway przeznaczone są zarówno dla golfistów z doświadczeniem, jak i tych początkujących. Callaway również cieszy się dużą popularnością oferowanych produktów. Bardzo znane i cenione są też kije golfowe ze stajni Titleist. Kijami tej marki grają najlepsi zawodnicy na świecie. Z kolei najlepsze puttery oferuje Scotty Cameron, Bettinardi, Wilson Staff i Taylor Made. Najmłodsi golfiści również znajdą coś dla siebie – marka MKids specjalizuje się w kijach golfowych przeznaczonych właśnie dla dzieci.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl