fit.pl mobile logo

Natalia Gacka - motywują mnie przemiany moich podopiecznych

Z Natalią Gacką, mistrzynią świata w fitness sylwetkowym, rozmawiamy o aktywności fizycznej, zdrowym odżywianiu, nowej książce i motywowaniu Polek do ćwiczeń
natalia-gacka4

Wydałaś książkę „ Zostań fit. Nowa Ty w 180 dni”. Co chciałabyś osiągnąć dzięki niej?

Książka „Zostań fit. Nowa Ty w 180 dni” jest 6 miesięcznym planem treningowym, który kieruję do początkujących kobiet ćwiczących w warunkach domowych. Z tygodnia na tydzień uczę odpowiedniej techniki przygotowując ciało osób zaczynających swoją przygodę z fitnessem do coraz trudniejszych zestawów ćwiczeń. Treningi siłowe przy użyciu pary hantli, stepu, maty oraz piłki gimnastycznej mają poprawić zdrowie i wygląd zewnętrzny osób ćwiczących. Jestem przekonana, że po 180 dniach rzetelnej pracy osoby te zredukują nadmiar tkanki tłuszczowej, poprawią jakość i siłę masy mięśniowej, zwiększą wytrzymałość i poprawią kondycję.

Skąd pomysł na wydanie własnej książki?

Pomysł narodził się dzięki osobom, które śledzą mój profil na facebooku. Każdego dnia otrzymuję maile, z prośbą o rozpisanie treningów i diety. Co więcej, przeważająca ilość nadsyłanych listów dotyczy ćwiczeń w warunkach domowych. Jestem dietetykiem klinicznym i trenerem personalnym. Posiadam wieloletnie doświadczenie i tysiące rozpisanych planów treningowych. Postanowiłam więc wyjść na przeciw i stworzyć półroczny plan ćwiczeń dla osób trenujących w domu.

Co możemy w niej znaleźć?

W książce zawartych jest 6 planów treningowych A-F z podziałem na poziomy zaawansowania (np. B1, B1+). Każdy plan jest inny i zawiera ćwiczenia na wszystkie partie ciała. Dodatkowo w każdym miesiącu znajdują się osobno treningi na mięśnie brzucha oraz tabata/y. Z doświadczenia wiem, że same ćwiczenia to nie wszystko. Bardzo istotne jest też prawidłowe żywienie. Jako uzupełnienie całego systemu treningowego, w każdym miesiącu zawarłam 3 zdrowe i łatwe w wykonaniu fit posiłki, które goszczą również u mnie na co dzień. Dodatkowo zamieściłam wiele haseł motywacyjnych, metryczkę w której wpisuje się pomiary ciała oraz miejsce na zdjęcie, które należy co miesiąc wkleić.

Ewa Chodakowska, Anna Lewandowska motywują Polki do zmiany trybu życia. Teraz czas na Natalię Gackę? Co chciałabyś zmienić w Polkach?

Natalia Gacka pragnie zarażać ludzi pozytywną energią, jaka płynie z uprawiania aktywności fizycznej i zdrowego żywienia. Chcę uzmysławiać wszystkim, iż tak naprawdę każdy z Was może taką energię posiadać i przekazywać innym.

natalia-gacka3

Bardzo często jest tak, że po pewnym czasie zaczyna brakować nam motywacji do ćwiczeń. Jak Natalia Gacka motywuje innych?

Moja motywacja polega przede wszystkim na dzieleniu się swoją codziennością. W bardzo specyficzny sposób opisuję swoje plany treningowe, posiłki i przemyślenia. Robię zdjęcia zmęczonej twarzy po treningu, czy chwalę się spoconą koszulką lub też pokazuję w jak prosty sposób można stworzyć zdrowy posiłek. Widzę, że do wielu osób mój styl trafia, a co więcej zaraża i zachęca do walki z brakiem czasu czy lenistwem. Nigdy nie obiecuję, że będzie łatwo czy że efekty przyjdą już jutro. Czasem wolę napisać bolesną lecz szczerą prawdę niż mydlić wszystkim oczy. Jestem „emerytowanym sportowcem” – wiem, ile zależy od gadania a ile od ciężkiej i rzetelnej pracy.

A co motywuje Ciebie do działania?

Przede wszystkim efekty moje oraz moich Podopiecznych. Mam niewyobrażalną satysfakcję, kiedy otwieram skrzynkę pocztową, a w niej zdjęcia kobiet, które w pewnym czasie zmieniły swoją sylwetkę, są szczęśliwe i pewniejsze siebie. To największa nagroda za moją pracę.

 Jesteś trenerką personalną. Z czym, według ciebie, kobiety mają największy problem podczas dążenia do wymarzone sylwetki?

Uważam, że największy problem to dyscyplina. Wymówki to nieodłączny element ćwiczących. Sądzę, że właśnie ten element odróżnia zwycięzców od przegranych.

Jesteś także dietetykiem. Masz sprawdzone wskazówki dotyczące odżywiania, które pomagają dbać o linię?

Oczywiście! Nic nowego w tej materii nie odkryję. Należy przede wszystkim skupić się na pełnowartościowej diecie zawierającą produkty bogate w białko, węglowodany złożone i zdrowe tłuszcze. Regularne posiłki, spożywane co 3-4 godziny, dużo warzyw i wody. Tak naprawdę nic nadzwyczajnego a prawdą jest, iż sprawia wiele kłopotu.

Ćwiczenia i odpowiednia dieta to klucz do sukcesu? Czy potrzeba czegoś jeszcze?

Ćwiczenia, dieta oraz pozytywne nastawienie to klucz do sukcesu. Odpowiednia motywacja jest szczególnie potrzebna w momentach zwątpienia.

 Jakie są Twoje ulubione ćwiczenia?

Wszystkie, hehe!

A ulubione danie to ….

Oczywiście omlety owsiane z owocami.

Na pewno spotykasz się z zainteresowaniem otoczenia. Pytają, jak wypracowałaś taką sylwetkę, czy tylko podziwiają?

Codziennie spotykam się z tego typu pytaniami. Odpowiedź jest zawsze taka sama – wieloletnie ciężkie treningi siłowe, odpowiednia dieta i moc wiary we własne możliwości.

Jesteś Mistrzynią Świata w fitness sylwetkowym. Trudno było osiągnąć ten sukces? Wielu wyrzeczeń od Ciebie wymagał?

Oczywiście, że było trudno! Uważam, że jest to najtrudniejsza konkurencja w sportach sylwetkowych wśród kobiet (szczególnie nastolatek), ponieważ należy zredukować tkankę tłuszczową do minimum, zastosować odwodnienie, zachowując jednocześnie piękne i zdrowo wyglądające umięśnienie oraz kobiece kształty. Do swojego sukcesu dążyłam małymi krokami, bo aż przez 8 lat, zdobywając po drodze wszystkie kolory medali na arenie międzynarodowej.

www.fit.pl


 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl