Para nr 4: Peter Lucas i Dominika Kublik
Peter Lucas
Zanim wyjechał na zachód ukończył Zawodowe Studium Piosenkarskie w Poznaniu. Był pierwszym wykonawcą nie - aktorem, który został dopuszczony do Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie zdobył dwie nagrody; wyróżnienie oraz nagrodę Programu III Polskiego Radia. Ukończył też studia rolnicze i jest magistrem inżynierem rolnictwa.
Aktorem został przypadkiem. Kiedy w latach osiemdziesiątych wyjechał na zachód, jego dziewczyna, aktorka namówiła go na udział w castingu. Bardzo się spodobał, wystąpił w serii filmów reklamowych. Agencja umożliwiła mu też wyjazd do Hollywood. Dopiero w USA zaczął uczyć się aktorstwa.
Od tamtej pory pracował przy ok. 40 produkcjach min.: „Murder, She Wrote”, „Strażnik Teksasu”, „JAG: wojskowe biuro śledcze”, „Szpitalu Dobrej Nadziei”, "Misji w czasie", "V.I.P-ie", "Agentce o stu twarzach", "Stanie wyjątkowym", czy "Brygadzie Acapulco II ".
Jego pełnometrażowym debiutem był thriller "Dangerous Cargo". Zagrał w "Dniu niepodległości" Ronalda Emmericha , "Too Good To Be True" w reż G. Edwardsa, wystąpił w telewizyjnej produkcji "Into Thin Air: Death On Everest" Roberta Markovitza.
Zagrał również w polskich filmach fabularnych: "Kilerów 2-óch" w reż. J. Machulskiego, oraz główną rolę w "Ostatniej misji" w reż. W. Wójcika, a także w serialu telewizyjnym „Na dobre i na złe”.
Ostatnio zagrał w nowym filmie kultowego reżysera Dawida Lyncha „Inland Empire” obok Jeremy’ego Irons’a i Laury Dern oraz w nowym polskim serialu sensacyjnym „Oficerowie” w reż. M. Dejczera.
[-------]
Chociaż kiedyś profesor Bardini uprzejmie odradził mu stepowanie, zaryzykował naukę tańca towarzyskiego. Nie żałuje, ale przyznaje, że zaskoczyło go, że wymaga to takiego wysiłku fizycznego. Regularnie uprawia sport, jednak tańcząc angażuje mięśnie, których do tej pory w zasadzie nie używał.
Dominika Kublik
Na zajęcia taneczne zaprowadziła ją mama – tancerka. Ośmioletniej Dominice nie podobał się ten pomysł, bo była bardzo nieśmiała i wstydziła się zatańczyć w parze z chłopcem. Jednak taniec szybko się jej spodobał i szybko zaczęła robić postępy. Trenuje od 15 lat, jest sześciokrotną mistrzynią Polski w tańcach latynoamerykańskich i standardowych, zdobyła również Vice Mistrzostwo Polski Par Zawodowych w tańcach latynoamerykańskich oraz II miejsce na Germany Open i III miejsce na Copenhagen Open w tańcach latynoamerykańskich. Reprezentuje klasę taneczną „S” w tańcach latynoamerykańskich i standardowych (najwyższa klasa międzynarodowa).
Dominika pochodzi z Wrocławia, ale od 4 lat mieszka w Warszawie, gdzie studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku „turystyka i rekreacja”. Wspólnie z partnerem, Jarosławem Marcem prowadzą od 4 lat Klub Tańca Towarzyskiego „Duet”. Dominika jest także dyplomowanym instruktorem tańca współczesnego.
Propozycja udziału w programie bardzo ją ucieszyła. Nareszcie ma okazję pokazać i wykorzystać to, nad czym tyle lat ciężko pracowała. Do niedawna jeszcze turnieje tańca oglądali tylko ludzie związani z tańcem i ich bliscy. Popularność programu „Taniec z gwiazdami” sprawiła, że taniec towarzyski zaczął wzbudzać zainteresowanie.