fit.pl mobile logo

Sklep internetowy branży fitness - czy to takie proste?

Aktualna sytuacje epidemiologiczna, zmusiła wielu pracowników i właścicieli biznesów z branży fitness, do poszukiwania nowych źródeł dochodu lub przeniesienia swojej działalności do internetu. Oczywiście, nie każdy ma taką możliwość, ale wiele osób od razu pomyślało o uruchomieniu własnego sklepu internetowego. Bardzo często można spotkać się z opinią, że jest to łatwe, szybkie i przyjemne. Czy faktycznie tak jest? Opowie nam o tym Paweł Maksymiuk, specjalista e-commerce z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem.

 
Bardzo często słyszę opinie, że otworzenie sklepu internetowego jest proste, szybkie a po tygodniu będziemy jeździć już wymarzonym samochodem, bo spłynie taka ilość zamówień. Oczywiście jest to całkowita nieprawda. Świadczy o tym choćby ilość sklepów internetowych, które kończą swoją działalność w ciągu roku od startu. Jeżeli myślisz na poważnie o tym biznesie, przestań wierzyć w bajki i... zaprzyjaźnij się z arkuszem kalkulacyjnym.

Gdybym miał wymienić najważniejszą rzecz, jaką musisz mieć, aby założyć dochodowy sklep internetowy, mój wybór od razu padłby na towar. Dobrze byłoby, aby produkty, które sprzedajesz, były dostępne tylko u Ciebie lub było ich na rynku mało. Pomyślisz teraz – ale mogę przecież sprzedawać to co inni, tylko nieco taniej, mam dobre dojścia! Oczywiście, możesz. Walka niską ceną, o ile nikt inny tak niskiej nie będzie w stanie zaoferować przy satysfakcjonującej marży dla Ciebie, to prosta droga do bankructwa. Zgłaszają się do mnie po poradę właściciele małych sklepów opartych o dropshipping, którzy walczą ceną z innymi właścicielami małych sklepów opartych o dropshipping. Żaden z nich nie przetrwa o ile nie zaoferuje swoim klientom jakiejś wartości dodanej i nie zrozumie, że wojna cenowa doprowadzi ich biznes do upadku.

Czym jest wartość dodana? W skrócie można powiedzieć, że jest to najczęściej coś niematerialnego, co przywiązuje klienta do Twojego biznesu. Może to być społeczność zbudowana wokół sklepu, dodatkowa usługa powiązana z zakupem, sposób i jakość świadczenia usług. To wszystko ma znaczenie. Pomyśl co może być wartością dodaną prowadząc sklep branży fitness – szybkość realizacji zamówień, dodatkowe plany treningowe czy żywieniowe, aplikacja mobilna... Pomysłów na to jest naprawdę multum.

Gdy ustalimy już, jaki towar chcemy sprzedawać, jaką wartość dodaną oferować klientowi (choć prawda jest taka, że to bardzo często klienci zdecydują co dla nich jest ważną wartością dodaną w Twoim biznesie), możemy przystąpić do wyboru platformy sklepowej. Jeżeli jest to nasz pierwszy biznes, nie wiemy jak się rozwinie itd. warto skupić się na platformach gotowych, działających w modelu SsaS, które zaoferują nawet dużym przedsięwzięciom zarówno adekwatne narzędzia oraz funkcjonalności jak i ograniczą niepotrzebne koszty.

Gdy już mamy to wszystko, nadszedł czas na jeden z trudniejszych momentów czyli skierowanie do sklepu wartościowego ruchu. Czym jest wartościowy ruch? Najprościej mówiąc, są to użytkownicy zainteresowani Twoim produktem lub usługą. W mojej opinii, warto przy tym skorzystać z doświadczenia zewnętrznej agencji. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że szczególnie na początku, wszystko chcemy zrobić sami aby ograniczać koszty. Przecież to tylko ustawienie reklam, prawda? To błędne myślenie, które kosztować nas będzie wiele pieniędzy. Dobry specjalista od e-commerce, zanim wyda choćby najmniejszą kwotę, przeanalizuje Twoje potrzeby, zbada rynek, w początkowym okresie funkcjonowania sklepu spróbuje znaleźć niszę, która zapewni Ci napływ pierwszych zamówień przy zachowaniu niskiego kosztu pozyskania transakcji. To praca wymagająca dużego doświadczenia, analizy danych z różnych źródeł oraz umiejętności prognozowania.

Więcej informacji na temat e-commerce, analityki oraz reklamy sklepu internetowego, znajdziesz na stronie www.proweso.pl gdzie także można bezpośrednio skontaktować się z autorem niniejszej publikacji.

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl