fit.pl mobile logo

Zdrowy czy niezdrowy? Jaki styl życia prowadzą Polacy?

Aż 32% Polaków nie potrafi ocenić swojego obecnego stanu zdrowia, gdyż nie bada się regularnie. 39% zapytanych uważa, że Polacy chcą żyć zdrowiej, ale mają problemy z wdrażaniem i utrzymaniem zdrowych nawyków. Zbyt mała aktywność fizyczna, zbyt mała ilość snu, niezdrowa dieta i nieodpowiednie nawyki żywieniowe – wymieniane są jako główne elementy niezdrowego stylu życia.

Serwis Prezentmarzeń realizując badanie „Styl życia Polaków” sprawdził jak Polacy postrzegają swój aktualny stan zdrowia, jaki styl życia prowadzą i z czego on głównie wynika. Zapytał m.in. respondentów jakie są ich zdaniem kluczowe elementy zdrowego i niezdrowego stylu życia, które najczęściej występują u Polaków. Poprosił również o wskazanie jak oceniają swoją jakość życia i co mogłoby ją poprawić.

Jak postrzegamy swój stan zdrowia?

Aż 32% zapytanych Polaków zadeklarowało, że nie potrafi ocenić swojego stanu zdrowia, ponieważ nie bada się regularnie. Z kolei 27% oceniło swój stan jako bardzo dobry, a co czwarty respondent uznał go jako dobry. Tylko 16% ankietowanych postrzega swój obecny stan zdrowia jako zły.

Jakie są kluczowe elementy zdrowego stylu życia?

Wśród najważniejszych składowych zdrowego stylu życia na pierwszym miejscu ankietowani wymienili aktywność fizyczną – 22% odpowiedzi, następnie zdrową dietę i zdrowy sen – po 19% odpowiedzi. Na kolejnej pozycji znalazło się zdrowe psychiczne – 15% odpowiedzi. Respondenci wskazali także na badania profilaktyczne, umiejętność regeneracji organizmu i odporność na stres.

Jakie elementy niezdrowego stylu życia występują głównie u Polaków?

Zbyt mała aktywność fizyczna, to według 21% respondentów badania najczęściej wymieniany element niezdrowego stylu życia Polaków. Na drugiej pozycji jest zbyt mała ilość snu – 19% wskazań, a na trzecim miejscu niezdrowa dieta i złe nawyki żywieniowe – 18% odpowiedzi. Według 13% ankietowanych są to używki, jak na przykład alkohol i papierosy oraz zbyt mała ilość wypoczynku – 11%.

Jak wynika z badania serwisu Prezentmarzeń, do wprowadza zmian w funkcjonowaniu, 21% Polaków motywuje głównie chęć zdrowszego życia. Dobrym motywatorem jest także partner lub partnerka, rodzina oraz przyjaciele, jak wskazuje 19% ankietowanych.

Jak postrzegamy swoją jakość życia i co mogłoby ją poprawić?

Spośród 1344 respondentów badania, 34% ankietowanych ocenia swoją obecną jakość życia jako bardzo dobrą. Dla 27% jest ona na dobrym poziomie, 21% zapytanych postrzega swoją obecną jakość życia źle. Według 18% respondentów jest ona na przeciętnym poziomie.

Obecną jakość życia zdaniem 37% zapytanych Polaków mogłaby poprawić lepsza sytuacja materialna. W opinii 23% respondentów zdecydowanie więcej czasu na przyjemności, w tym na wypoczynek, rozrywkę oraz realizację marzeń i planów. Zdaniem 21% szansą na polepszenie jakości życia jest czterodniowy tydzień pracy i mniejsza presja zawodowa.

Zrealizowane przez nas badanie pokazuje, że Polacy są coraz bardziej świadomi elementów wpływających na zdrowy styl życia i chcą żyć aktywniej. W efekcie rośnie zainteresowanie różnymi aktywnościami fizycznymi, ale także sportami ekstremalnymi w Polsce. Jesteśmy coraz bardziej otwarci, aby próbować nowych dyscyplin sportowych i korzystać z niestandardowych form rozrywek i wypoczynku. – komentuje Aleksandra Skrzyńska z serwisu Prezentmarzeń, który zrealizował badanie „Styl życia Polaków”

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl