fit.pl mobile logo


Korzyści z jazdy na rowerze - poznaj 3 najważniejsze

Jazda na rowerze może być połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Z jednej strony spędzamy czas na świeżym powietrzu i dotleniamy nasze organizmy, z drugiej zaś wpływa to pozytywnie na nasze zdrowie, a nawet życie. Jeśli nie lubimy wyciskać hantli na siłowni ani biegać, postawmy na kolarskie przejażdżki. Po niedługim czasie z pewnością zauważysz szereg korzyści, które jazda na rowerze za sobą niesie.

Jazda na rowerze a prawidłowa masa ciała

Aktywność sportowa, jaką jest jazda na rowerze zużywa naszą energię, a co za tym idzie - spalane są kalorie, które dostarczamy swojemu organizmowi wraz z pokarmem. Szacuje się, że w trakcie godzinnej przejażdżki w zależności od wielu czynników, jak intensywność treningu czy warunki do jazdy, można ich zgubić od 300 do nawet 800. Jest to tyle, co kilka kawałków sporej pizzy czy kilka ciastek, które można pochłonąć w kilka sekund.

Regularna jazda może wspomóc nas w zgubieniu zbędnych kilogramów, co bezpośrednio przekłada się na utrzymywanie prawidłowej masy ciała. Dzięki odpowiedniej diecie taka aktywność może doskonale wspomóc proces odchudzanie. Dodatkowo, rower jest znacznie bezpieczniejszy dla stawów. Odpowiednio dobrana odzież sportowa odpowiednio wesprze efektywny trening.

Jak jazda na rowerze wpływa na zdrowe stawy i wydolność?

Kolarskie wycieczki mogą również posłużyć jaki trening aerobowy, który świetnie poprawia wydolność płuc oraz serca. Po pewnym czasie regularnych treningów z pewnością zauważymy, że wolniej się męczymy podczas wchodzenia po schodach czy krótkiej przebieżce na autobus. Dzięki temu poprawia się również samopoczucie, ponieważ każdy wysiłek fizyczny powoduje wydzielanie endorfin, czyli tak zwanych hormonów szczęścia.

Aby wesprzeć odpowiednie grupy mięśniowe, przyda się także odzież na rower. Szczególnie pośladki narażone są na otarcia i dyskomfort, dlatego warto jest wybierać warianty z żelowymi wkładkami. Podczas jazdy wzmacniany jest również kręgosłup, a także mięśnie rąk i brzucha. Korzyści z jazdy na rowerze jest więc mnóstwo, a dzięki takiej aktywności z pewnością poprawimy jakość swojego życia.

Jazda na rowerze a oszczędność pieniędzy

Jazda na rowerze może też pomóc nam w ochronie domowego budżetu. Nie musimy wydawać dużych kwot na paliwo czy naprawy konkretnych podzespołów. Przed sezonem wystarczy jednorazowo skontrolować poziom ciśnienia w kołach i przetrzeć całą ramę. Koszt takiego serwisu jest zdecydowanie mniejszy niż comiesięczne uzupełnianie baku w samochodzie. Tylko tyle jest potrzebne, aby wyruszyć na kolarską przygodę.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl