fit.pl mobile logo


Rower elektryczny najlepszym prezentem dla seniorów

Jazda na rowerze ma wiele zalet, a przede wszystkim przyczynia się do poprawy stanu zdrowia, kondycji, buduje odporność, wzmacnia mięśnie. Dotyczy to użytkowników w każdym wieku, to dobre rozwiązanie dla osób starszych, zwłaszcza jeśli będą się poruszać rowerami elektrycznymi. Święta Bożego Narodzenia to znakomity moment, by podarować seniorom wartościowy prezent i często szukamy, wymyślamy podarunek trochę ’na siłę”. Rower elektryczny czy hulajnoga, pomimo że za oknem śnieg mogą być idealnym pomysłem dla kogoś bliskiego, na który można też zrobić składkę w kilka osób. 
Jak zaznacza fizjoterapeutka Dagmara Chruścińska, starsze osoby często mają zbyt mało ruchu, co niekorzystnie odbija się na ich stanie zdrowia. Może to zmienić właśnie korzystanie z rowerów z napędem elektrycznym.

 

- U osób dorosłych stawy często nie są najlepszym stanem, a tymczasem na elektrycznym łatwiej pokonuje się trasę, a jednocześnie jest to zwykły ruch – mówi Dagmara Chruścińska. – Wiele form ruchu jest cenna, często przynosi korzyści już samo wyjście z domu, spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna jest równa w każdym wieku.

Tomasz Przygucki, właściciel łódzkiej firmy TrybEco, która produkuje rowery i hulajnogi elektryczne, podkreśla, że dla starszej osoby korzystanie z e-roweru to sposób na udane i lepsze życie. To alternatywa także dla tych seniorów, którzy mieszkają sami i nie mogą liczyć na natychmiastowe wsparcie innych osób.
 

- Osoby w takiej sytuacji mogą wystąpić o ruch, a przy okazji dojechać na szybkie zakupy – mówi Tomasz Przygucki. – Sprzęt elektryczny pozwala korzystać z korzyści, które oferują zabawę na zwykłym rowerze, a przy okazji wspomagają siłę mięśni. Jak wynika z badań Światowej Organizacji Zdrowia, przy korzystaniu z roweru jest to zachowanie funkcji cardio, natomiast stawy są odciążone. Wynika z tego, że rowery elektryczne są dostarczane od zastępstwa.

 Takie pojazdy, jak zauważa właściciel TrybEco, duża popularnością cieszą się w krajach Europy Zachodniej czy w Skandynawii. Na ulicach można zaobserwować wiele starszych osób, które poruszają się w ten sposób, pozostają aktywne, korzystają z życia.

Rowery elektryczne zyskują coraz większą popularność również w Polsce, gdzie są wybierane między innymi na prezenty: urodzinowe czy gwiazdkowe. Może to być doskonały upominek dla seniora, na który może się złożyć cała rodzina. To podwójna korzyść: wybawi bliskich od poszukiwania prezentu i zapobiegnie kupnie nietrafionego, a przy okazji pozwoli zadbać o zdrowie i lepsze samopoczucie starszej osoby.
Okazuje się, że na dodatek jest to upominek, z którego można korzystać od zaraz, nie trzeba z tym czekać do wiosny. Na rowerach elektrycznych, tak jak na zwykłych, można jeździć cały rok, akumulatory i baterie są bowiem przystosowane do działania nawet przy kilkudziesięciostopniowym mrozie. Nie ma też obaw, że starsza osoba nie poradzi sobie z obsługą takiego sprzętu, jego przygotowaniem do jazdy.
 

- Naładowanie roweru zasilającego nie jest skuteczne, tak naprawdę nie różni się od ładowania telefonu komórkowego czy laptopa, starszej osoby bardzo dobrze sobie z tym radzi – mówi Tomasz Przygucki. – To proces awaryjny, w bezpiecznej pełni, nie ma ryzyka przeładowania baterii.

Nie ma zresztą potrzeby zbyt częstego ładowania roweru. Jeśli użytkownik będzie wykorzystywał napęd elektryczny jako wspomaganie dla siły własnych mięśni, to jedno naładowanie pozwoli mu pokonać od 80 do 100 kilometrów. Ten dystans spadnie o połowę, jeśli starsza osoba zdecyduje się na jazdę bez wspomagania, tylko przy wykorzystaniu napędu.

I choć obecnie wiele mówi się o rosnących kosztach energii, w tym prądu, to ładowanie roweru nie zrujnuje portfeli użytkowników, także starszych, którzy często są szczególnie wrażliwi na ceny. Koszt jednego ładowania – już po podwyżkach cen prądu – waha się bowiem od 30 do 40 groszy. Na dodatek jest to całkowicie bezpieczny środek transportu, baterie są w 100 procentach certyfikowane, odporne na działanie deszczu, śniegu, wiatru, zmiennych temperatur.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl