fit.pl mobile logo

5 porad na zdrowe i mocne włosy

Włosy w życiu każdej kobiety mogą odgrywać zupełnie inną rolę. Dla jednych Pań stanowią wyznacznik kobiecości, dodający pewności siebie i poprawiający samopoczucie, dla innych zaś są po prostu elementem wyglądu. Niezależnie od podejścia czy noszonej fryzury, każda kobieta chce by jej włosy były w jak najlepszej kondycji. Co robić by cieszyć się ich zdrowym wyglądem i nie martwić problemem nadmiernego wypadania? Marka Nachemii podpowiada, jak dbać o włosy oraz jakie produkty pielęgnacyjne wprowadzić do codziennej rutyny, by wspomagać ich stymulację czy proces reaktywacji cebulek.

Zbilansowana dieta to podstawa

Rozpoczynając proces wzmacniania włosów należy zadbać o dobrostan wewnątrz organizmu. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio zbilansowana dieta, dostarczająca niezbędnych składników mających znaczenie dla ich kondycji. Komponując posiłki należy o odpowiedniej podaży energii, makroskładników (białek, tłuszczów, węglowodanów) oraz mikroskładników (witamin, składników mineralnych). By cieszyć się zdrowym wyglądem włosów należy pamiętać o tłuszczach z olejów roślinnych, tłustych ryb morskich, orzechów i pestek oraz odpowiednim spożyciu produktów pełnoziarnistych, mięsa, strączków, jaj i produktów mlecznych. W diecie bardzo ważne są również warzywa i owoce. To produkty dostarczające organizmowi składników mineralnych, witamin i antyoksydantów zapewniających witalność.

- Najlepsze efekty przyniesie połączona pielęgnacja - od wewnątrz, w postaci zdrowej diety oraz od zewnątrz bezpośrednio stosowana na włosy i skórę głowy. Nawet najlepszej jakości kosmetyki nie przyniosą korzyści, jeśli nie zadbamy o odpowiedni bilans składników odżywczych w diecie oraz nawodnienie organizmu. By cieszyć się zdrowymi włosami rekomenduję włączyć do diety orzechy i pestki, pamiętać o białku roślinnym czy też zwierzęcym oraz porcji świeżych owoców i warzyw w każdym posiłku, komentuje Kamila Szynal, dietetyczka.

Sposób mycia głowy ma znaczenie

Włosy narażone są na uszkodzenia wskutek intensywnego tarcia lub szarpania np. podczas mycia. Nieumiejętne wykonywanie tej czynności może doprowadzić do wypadania lub łamania, co przeszkodzi w utrzymaniu ich zdrowej kondycji. Przed rozpoczęciem mycia należy zadbać o odpowiednie rozczesanie włosów, od końców kierując się ku górze. Szampon powinno się nałożyć na dłonie a następnie kolistymi ruchami wprowadzić w skórę, stopniowo przenosząc produkt na długość włosa. Taka kolejność zapewni dogłębne oczyszczenie i przygotowanie do dalszych etapów pielęgnacji, a także uchroni przed ewentualnymi mechanicznymi uszkodzeniami.

Postaw na serum

Produkty, które warto wprowadzić do pielęgnacji są wcierki, a najlepiej sera do włosów. Ten skoncentrowany kosmetyk zapewnia dogłębne odżywienie i regenerację. Na rynku znajduje się wiele tego typu produktów, jednak kluczowe jest, by zwrócić uwagę na ich właściwości oraz efekty stosowania. Aktywne Serum Stymulujące Porost Włosów oferowane przez markę Nachemii zawiera unikalny składnik pochodzenia roślinnego Anargy™, który swoim działaniem korzystnie wpływa na proces odżywiania, zwiększając unaczynienie skóry głowy i chroniąc przed nadmiernym promieniowaniem UVB. Dla najlepszych efektów serum powinno stosować się regularnie, przed lub po myciu głowy w odstępach kilku dni. - Szukałam produktu, który pozwoli zagęścić moje włosy. Zużyłam dwie butelki Serum Stymulującego Porost Włosów i mimo, że nie jestem systematyczna w jego stosowaniu widzę spektakularne efekty. Mnóstwo baby hair, gęściejsze włosy i o wiele dłuższe, komentuje Katarzyna Lechowicz, klientka marki Nachemii. Dodaje, aplikacja serum jest bardzo przyjemna i higieniczna, z przyjemnością włączyłam ten produkt do pielęgnacji.

Masaż pobudzający cebulki włosa

Masaż skóry głowy można wykonać za pomocą opuszków palców lub specjalnego masażera. Regularnie praktykowany np. podczas mycia włosów, aplikowania serum lub po prostu w ciągu dnia zwiększa przepływ krwi do mieszków włosowych a dodatkowo poprawia kondycję samej skóry. To również forma relaksu, która zapewni odprężenie a dodatkowo przyczyni się do szybszego porostu włosów.

Pamiętaj o peelingu

Często pomijanym przez Panie krokiem w rutynie pielęgnacyjnej jest peeling skóry głowy. Pozwala on pozbyć się zrogowaciałego naskórka jednocześnie oczyszczając głowę z pozostałości innych kosmetyków oraz zanieczyszczeń. Regularnie praktykowany niesie ze sobą wiele korzyści dla kondycji włosa, poprawiając jego porost oraz przyczyniając się do zahamowania nadmiernego wypadania.

Na jakość i kondycję włosów z pewnością ma wpływ wiele czynników środowiskowych, jak również predyspozycje genetyczne samej osoby. By cieszyć się ich zdrowym wyglądem warto wprowadzić rutynę pielęgnacyjną z wykorzystaniem jakościowych produktów - wcierek w postaci gęstego serum, które przy regularnym stosowaniu przyniosą pozytywne efekty.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl