fit.pl mobile logo

8 super produktów naturalnie rozjaśniających zęby. Wybielanie zębów prawie za darmo!

Piękne śnieżnobiałe zęby to marzenie wielu kobiet. Specjalne pasty do zębów mają rozświetlić uśmiech, ale z ich skutecznością bywa różnie. Na pewno działają odchudzająco... na nasz portfel. Tymczasem wiele naturalnych produktów może z powodzeniem zastąpić drogie kuracje. Chcesz wybielić zęby? Włącz do swojej codziennej diety te produkty.

Sporo produktów spożywczych sprawia, że nasze zęby ciemnieją. Kawa, herbata, czerwone wino. Przykładów można mnożyć. Ale czy wiesz, że są produkty, które działają wybielająco na twoje zęby? Korzystny wpływ tych ośmiu został nawet naukowo udowodniony.

Jogurt naturalny

Król produktów mlecznych bogaty jest w wapń - niezbędny dla zdrowia zębów. Wzmacnia szkliwo, czyli zewnętrzną warstwę zębów. To właśnie ono odpowiada w dużej mierze za barwę. Dodatkowo zawarty w jogurcie naturalnym fosfor potęguje jeszcze działanie wapnia, choć sam nie ma właściwości wybielających.

Ser żółty

Podobnie jak jogurt naturalny jest bogatym źródłem wapnia i fosforu. Warto sięgać po gatunki typu cheddar i parmezan. Lepiej jednak nie łączyć go z czerwonym winem jeśli zależy nam na wybielaniu zębów.

Jabłka

Myśl o nich jako naturalnej szczoteczce do zębów. Ich struktura w kontakcie z zębami działa jak papier ścierny. Rzucie jabłek wzmaga produkcję śliny, która ogranicza odkładanie się osadu na zębach.

Marchew

Działa podobnie do jabłek. Oczywiście pod warunkiem, że jest surowa. Gotowana marchew nawet w dużej ilości nie sprawi, że twoje zęby będą bielsze.

Mleko

Pij mleko dla mocniejszych kości i jaśniejszych zębów. Zawiera wapń i fosfor proporcjonalnie do poziomu tłuszczu. Jeśli chcesz więc zadbać o zęby wybierz chude mleko. Im mniej tłuszczy tym więcej wapnia i fosforu.

Seler

Chrupanie zielonego warzywa nie tylko relaksuje, ale też wybiela zęby. Jak? Szoruje zabrudzenia i ciemne plamy.

Truskawki

Nie bój się, nie zabarwią zębów na czerwono. Wręcz przeciwnie. Zawarty w nich kwas jabłkowy (podobnie jak w jabłkach) działa wybielająco na szkliwo i zmiękcza kamień nazębny. Niektórzy dentyści polecają nawet truskawkową maseczkę na zęby. Wystarczy rozgnieść owoce widelcem, nałożyć na zęby i po pięciu minutach umyć je szczoteczką.

Gumy do życia słodzone ksylitolem

Wzmagają produkcję śliny. Dodatkowo wybierając te słodzone ksylitolem, unikniesz niszczących zęby cukrów. Co ciekawe ślinianki pracują skuteczniej żując gumę o smaku miętowym niż owocowym. Pomyśl o tym wybierając ulubiony smak następnym razem.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl