Choć skóra łokci jest z pozoru gruba, właśnie te miejsca są najbardziej narażone na otarcia, obicia i wysuszenia.
Jak chronić skórę łokci, by podczas karanwału w eleganckiej sukni, ręce prezentowały się kusząco i gładko?
Wystarczy sięgnąć po domowe mikstury, peelingi i maseczki, by naturalnie nawilżyć i złuszczyć zrogowaciałały naskórek łokci.
Peeling
Zanim zaczniesz nawilżać, pozbądź się obumarłego i suchego naskórka, robiąc peeling. W domowym zaciszu użyj swojego żelu do mycia twarz, dodając do niego drobinki soli, cukru lub zmielonych ziaren kawy.
Nawilżanie
Bardzo skutecznym i polecanym sposobem na suchą i zrogowaciałą skórę łokci jest oliwa z oliwek. Wytarczy regularnie po każdej kąpieli wcierać odrobinę oliwy w łokcie, by już po kilku dniach zobaczyć różnicę. Doskonałym uzupełnieniem jest także pielęgnacja ulubionym balsamem do ciała z witaminami oraz wazeliną, która zamyka pory.
Sok z cytryny i maseczka z banana
Doskonałym sposobem na odżywienie łokci jest sok z cytryny. Co kilka dni należy przemywać łokcie plastrem cytryny posypanej solą. Po takim zabiegu warto posmarowac skórę lanoliną, albo powrócić do oliwy z oliwek.
Innym, dobrym sposobem na suche łokcie jest maseczka ze zgniecionego banana połączona z tłustą i gęstą śmietaną.Tak przygotowaną papkę należy nałożyć na zrogowaciałe części skóry przykryć gazą, w przypadku łokci zrobić opatrunek bandażem a po 15/20 minutach zmyć.
Mocznik
Mało kto wie, że mocznik (produkt przemiany białek w organizmie, wydalany z moczem i potem) jest jednym z głównych składników nawilżających skórę oraz znany ze swoich właściwości leczniczych. W kosmetyce mocznik znajduje swoje zastosowanie w wielu kremach i preparatach do pielęgnacji skóry, dlatego gdy problem suchych łokci bywa uporczywy warto skonsultować się z farmaceutą, by wybrać produkt o opodwiedniej dawce mocznika.
Czytaj więcej:
www.fit.pl