Dlaczego warto dbać o urodę
Mężczyźni zadbani i zwracający większa uwagę na swój wygląd to wciąż rzadkość. Dla większości mężczyzn jedynymi kosmetykami, które uznają są mydło i płyn po goleniu. Ale to się zmienia. Coraz więcej mężczyzn zaczyna świadomie dbać o swoją urodę, a wcale nierzadko zagląda do kosmetyczki lub do SPA. I wcale nie musi to być oznaka zniewieścienia, czego obawia się wielu facetów. Wręcz przeciwnie: dbanie o estetyczny, zadbany wygląd i dobrą kondycję to wymóg dzisiejszych czasów. Ładny wygląd dodaje pewności siebie, ułatwia karierę i pomaga osiągnąć sukces. Jak mówią też psychologowie, osoby zadbane, mówiąc potocznie: ładne sprawiają wrażenie kompetentnych. A poza tym na zadbanych mężczyzn chętnie spoglądają panie.
Mężczyzna u kosmetyczki...
Żeby męska twarz wyglądała ładnie i zdrowo, no i przyciągała kobiecy wzrok warto zadbać o jej skórę. Męska cera jest grubsza i bardziej tłusta niż u kobiet, ale problemy z nią są podobne. Jej pielęgnacja nie powinna ograniczać się tylko do golenia – warto uzupełnić standardowy zestaw kosmetyków o bardziej zaawansowane preparaty, takie jak krem do twarzy czy pod oczy. W dobrych sklepach kosmetycznych bez problemu można dostać tego typu kosmetyki, przeznaczone dla mężczyzn. Skóra mężczyzny starzeje się wolniej, ale zmarszczki i linie mimiczne są głębsze niż u kobiet. Dlatego dobrze z tymi zmarszczki powalczyć. Może nie zaszkodzi wizyta u kosmetyczki – w salonach kosmetycznych nie brakuje zabiegów dla mężczyzn.
Najczęściej stosowanym zabiegiem jest oczyszczanie twarzy. Najpierw kosmetyczka stosuje delikatny peeling, czyli masaż z preparatem zawierającym drobinki ścierne, a następnie nakłada odpowiednią maseczkę rozmiękczającą naskórek i kieruje na twarz strumień pary. Jak twierdza wtajemniczeni, jest to bardzo przyjemny i relaksujący zabieg.
Innym zabiegiem, z którego mogą skorzystać u kosmetyczki mężczyźni jest czyszczenie cery. Mówiąc najprościej polega to na usunięciu zaskórników ze skóry. Najczęściej robi się to palcami owiniętymi w chusteczki higieniczne i jest dosyć bolesne. Ale później jest już „z górki” – po bolesnym oczyszczaniu czeka kilka znacznie bardziej przyjemnych zabiegów. Np. d'arsonvalizacja – to zabieg , polegający na oddziaływaniu na skórę drgań elektromagnetycznych. Używa się tu elektrod, które w zetknięciu ze skórą powodują iskrzenie. Dezynfekuje to skórę, leczy trądzik, łojotok i szereg innych nieprzyjemnych dolegliwości.
Później kosmetyczka stosuje zabiegi niwelujące skutki oczyszczania. Może to być np. maseczka ściągająco-wygładzająca, maseczka lecznicza lub odżywcza. Na koniec stosuje się krem nawilżający lub ochronny.
W salonie kosmetycznym można też oddać się bardzo miłemu masażowi twarzy - działa odżywczo, nawilżająco i ujędrniająco na skórę, niweluje oznaki zmęczenia i przywraca twarzy ładny koloryt. Nawet po wyczerpującej nocy sprawi, że będziesz wyglądał jak nowonarodzony
Jeśli masz problemy z rozszerzonymi naczyńkami możesz skorzystać z jonoforezy – to zabieg polegający na zastosowaniu specjalnego aparatu, za pomoca którego jony leku lub kosmetyku są wprowadzane w skórę. Zabieg trwa ok. 30 minut i trzeba powtarzać go seryjnie ok. 8-10 razy).
… i w SPA
To również coraz częstszy widok. SPA wcale nie jest zarezerwowane tylko i wyłącznie dla kobiet. To znakomite miejsce, by się rozluźnić i zrelaksować po ciężkim dniu pracy. Mężczyźni znajdą dla siebie w SPA na przykład różnego rodzaju masaże ciała. Może być to masaż tradycyjny, całościowy lub kręgosłupa, są także znacznie bardziej zaawansowane techniki specjalne i masaże orientalne. A więc np. La Stone Therapy - masaż gorącymi i zimnymi kamieniami, masaż Lomi Lomi (wywodzący się z Hawajów), czy też masaż Ma-Uri - technika wywodząca się z tradycji dawnych Polinezyjczyków.
Specjaliści polecają mężczyznom na początek hydroterapię, czyli rozluźniające, przyjemne kąpiele z dodatkami wzmacniającymi efekt kolejnych zabiegów.
Bardzo chętnie i często panowie korzystają również z refleksologii - polega ona na dokładnym, terapeutycznym rozmasowaniu refleksów (punktów) na stopach lub twarzy i głowie, w celu doprowadzenia organizmu do równowagi biologicznej.
www.uroda.fit.pl