Glinka - od pewnego czasu zdobywa coraz większą popularność w pielegnacji urody. Dlaczego? Czy nie zastanawialiście się kiedyś dlaczego nasi przodkowie tak bardzo ufali naturalnym metodom leczenia, pielęgnacji czy odżywiania swojego organizmu? Warto zagłębić się w znaczenie i szczególne właściwości lecznicze naturalnego bogactwa ziemia
fit.pl
2011-10-03 00:00
Udostępnij
Glinka -  naturalne piękno

Pomaga może oczyszczać skórę z toksyn, odżywiać oraz zapobiegać procesom starzenia.

Istnieje wiele rodzajów glinki, o różnych kolorach, których zastosowanie jest szerokie.

Glinka „Flos albus” (biała)

Najdelikatniejsza z glinek, polecana szczególnie do pielęgnacji skóry suchej, ze skłonnością do zmarszczek, delikatnej, wrażliwej i skłonnej do alergii. Łagodnie odświeża, ściąga pory, działa bakteriobójczo. Poprawia krążenie, odżywia i wygładza skórę, likwidując drobne zmarszczki. Doskonała do cery z rozszerzonymi i pękającymi naczynkami krwionośnymi.

Glinka „Aurum Purum” (żółta)

Przeznaczona do cery dojrzałej i zmęczonej, zarówno tłustej jak i mieszanej. Odświeża, nawilża i regeneruje. W delikatny sposób oczyszcza i remineralizuje skórę. Spowalnia procesy starzenia opóźniając wydzielanie wolnych rodników. Poprawia sprężystość skóry, wygładza ją, przywracając utraconą równowagę. Ujędrnia, spłyca rozstępy, redukuje cellulit.

Glinka „Harena Vastitatis” (zielona)

Jedna z najmocniej działających glinek. Szczególnie polecana do cery tłustej, trądzikowej, ze zmianami hormonalnymi. Skutecznie zmniejsza wydzielanie sebum, zdecydowanie przyspieszając gojenie zmian skórnych. Charakteryzuje się najsilniejszym działaniem wysuszającym i bakteriobójczym.

Glinka „Arcenum Venustatis ” (czerwona)

Polecana dla cery tłustej, mieszanej i naczyniowej, odpowiednia dla skóry suchej. Wzmacnia i łagodzi zaczerwienienia obkurczając i uszczelniając naczynka krwionośne. Ma znakomite właściwości rozświetlające, dodaje skórze blasku i witalności.

W regeneracji ciała zarówno fizycznego jak i duchowego bardzo ważna jest atmosfera. Dlatego naturalnym kąpielom w glince najlepiej oddawać się w kameralnych, zacisznych miejscach.

www.fit.pl