fit.pl mobile logo

Jak dbać o skórę zimą?

Zimą nasza skóra narażona jest na ciągłe zmiany temperatury. Chłodny wiatr oraz nieprzyjemny mróz sprawiają, że staje się wysuszona i szorstka. Dowiedz się jak odpowiednio zabezpieczyć się przed szkodliwymi czynnikami i chronić swoją skórę w każdych warunkach

Twarz

Najbardziej narażoną na zimno częścią ciała jest skóra twarzy. Trudno całkowicie ochronić ją przed mrozem. Podczas niskich temperatur, gruczoły łojowe pracują wolniej, przez co szybciej tracimy wodę z organizmu.  
Dlatego 15 minut przed wyjściem na dwór należy nałożyć na twarz ciężki, tłusty krem, który będzie stanowił idealną barierę ochronną przed zimnem. Warto jednak pamiętać, aby zwrócić uwagę na jego skład. Te które pomogą Ci walczyć ze skutkami chłodu posiadają oleje, wazelinę, kwas hialuronowy, parafinę oraz silikony. Składniki te odbudowują warstwę lipidową skóry, zapobiegając także utracie wody z organizmu.
Nie zapominaj także o nawilżającym kremie na noc, który skutecznie zapobiega utracie wody z najgłębszych warstw naskórka, dzięki czemu twoja skóra zostanie zregenerowana po dziennej walce z chłodem.

Dłonie i usta

Jednak nie tylko skóra na twarzy wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Zimą musimy zwrócić szczególną uwagę również na usta i dłonie, które także są narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Na usta kojąco zadziała pomadka ochronna, zawierająca witaminę A, która pomaga w odbudowie naskórka, oraz witaminę B5, łagodzącą rany spowodowane działaniem mrozu. Do pielęgnacji podrażnionej skóry na dłoniach dobrze sprawdzają się preparaty z takimi substancjami, jak mocznik oraz pantenol.

Możemy po nie sięgać wielokrotnie w ciągu dnia, po umyciu rąk, a także gdy czujemy, że skóra naszych rąk jest spierzchnięta, szorstka i wymaga wygładzenia. Oprócz kremów, które chronią nas przed czynnikami atmosferycznymi, warto zainwestować w dobrej jakości rękawiczki, które ochronią dłonie przed bezpośrednim działaniem mrozu.

Dodatkowa ochrona

Skuteczna pielęgnacja to taka, która dba o Twoją skórę nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz. Do swojej diety dołącz płynny Collagen od DuoLife.

Kolagen jest białkiem, które ma duże znaczenie w walce o ochronę skóry w czasie zimy. Umożliwia zachowanie elastyczności, a także dodaje blasku i zdrowego wyglądu. Dzięki temu nawet w zimie będziemy wyglądały promieniście. Collagen od Duo Life zawiera także bogate zasoby ekstraktu z aceroli, która zdecydowanie przydaje się w chłodne dni, gdyż jest źródłem witaminy C.  W składzie znajdziemy również wyciąg ze skrzypu polnego, który doskonale radzi sobie z przesuszoną skórą, a także dodatek kwasu hialuronowego, który poprawia uwodnienie głębokich warstw skóry, co jest niezbędne podczas tej pory roku.

Dbajmy więc o skórę podczas najchłodniejszej pory roku, nie pozwólmy na przesuszenie, doprowadzające do popękania i szorstkości. Olśniewajmy swoim promienistym wyglądem niezależnie od warunków za oknem.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
alexandraivanova13

Dziewczyny, bardzo przytyłam podczas ciąży, ale zaraz po porodzie postanowiłam to naprawić. Keto pomógł mi. Daję link, studium http://tokilb.com/u15k

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl