fit.pl mobile logo

Jak zabijamy kolagen w skórze

Nie da się tego obejść. Wszyscy się starzejemy. To nieodzowna część bycia człowiekiem. Pytanie brzmi – czy jesteś jednym z milionów ludzi, którzy zupełnie nieświadomie przyspieszają te naturalne procesy? Bez względu na to, ile masz lat, inni postrzegają Twój wiek przez kondycję największego narządu ciała: skóry. Nie zabijaj kolagenu, dzięki któremu zachowujesz młodość. A jeśli już musisz, dostarcz nowego

Po co nam kolagen?

Odpowiedzmy na zasadnicze pytanie – dlaczego kolagen jest tak ważny, jeśli chodzi o wygląd i zdrowie skóry? 70% skóry, włosów i paznokci oraz blisko 100% tkanek łącznych składa się z kolagenu. To białko dosłownie trzyma nas razem – od włosów na głowie aż po każdy centymetr skóry. Wraz z wiekiem naturalna produkcja kolagenu ulega znacznemu spowolnieniu.

Masz więcej niż 25 lat? To oznacza, że już ubywa Ci białka młodości. Mniej kolagenu w ciele powoduje pogorszenie się wyglądu skóry i chodzi tu nie tylko o zmarszczki. Pojawiają się problemy z mniejszą elastycznością i nawilżeniem. Ubytki kolagenu są także przyczyną łamliwości paznokci, wypadania, łamliwości i gorszego wyglądu włosów. Statystki przedstawiają się następująco: do „czterdziestki” tracimy ok. 10-20% kolagenu w organizmie. Produkcja kolagenu u 80-latka jest nawet o 75% mniejsza niż u osób w wieku 30 lat. Kobiety tracą ok. 1-2% kolagenu z każdym kolejnym rokiem życia.

Złodzieje kolagenu

Geny mają dużo do powiedzenia w sprawie kolagenu w naszych organizmach. Nieliczni szczęściarze zachowują piękną skórę aż do wcześniej starości. Bez względu na to, czy wygrałeś w genetyczną ruletkę, masz wpływ na tempo starzenia się Twojej skóry. Wystarczy wyeliminować złodziei kolagenu. Do rzeczy. Kto kradnie?

  1. Niedobór snu. Dlaczego powinniśmy spać co najmniej 8 godzin każdej nocy? Podczas snu kolagen wytwarzany jest najintensywniej.

  2. Nadmierne spożycie cukru. W dużym skrócie – wysoka zawartość glukozy we krwi sprzyja procesowi zwanemu glikacją białek. W organizmie powstają tzw. produkty zaawansowanej glikacji białek, czyli cząsteczki AGE. Uszkadzają one kolagen i elastynę, przez co skóra ulega rozciągnięciu, wiotczeje i traci grubość.

  3. Stres. Wysoki poziom kortyzolu, tzw. „hormonu stresu” – może zahamować syntezę kolagenu w skórze właściwej oraz być przyczyną degradacji już istniejących włókien kolagenowych.

  4. Słońce w nadmiarze. W skórze eksponowanej na działanie promieni słonecznych znacznie zmniejsza się ilość włókien kolagenowych, a włókna elastyny stają się kleiste i tracą sprężystość.

  5. Dieta o niskiej zawartości przeciwutleniaczy. Antyoksydanty (przeciwutleniacze) neutralizują nadmiar wolnych rodników, dzięki czemu zatrzymują procesy przedwczesnego starzenia.

  6. Niedobory witaminy C i cynku. Cynk jest minerałem niezbędnym do budowy kolagenu w skórze. Bez witaminy C poprawna synteza kolagenu jest niemożliwa.

Zadbaj o to, żeby się wysypiać, nie jedz cukru, spożywaj dużo warzyw i owoców bogatych w antyoksydanty, suplementuj cynk i witaminę C, uważaj na słońce i najważniejsze – nie stresuj się! Brzmi nierealnie? To nie takie trudne. Ale… jeżeli jeszcze nie jesteś gotowy na radykalną zmianę diety i stylu życia, dostarczaj skórze naturalnego kolagenu z zewnątrz, w postaci żelu. To dobra alternatywa dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej i sposób na trwałą poprawę stanu skóry.

Jak działa rybi kolagen w żelu?

Słyszałeś już, że cząsteczka kolagenu jest zbyt duża, by mogła przedostać się do głębokich warstw skóry? To prawda! Skąd więc pomysł z nakładaniem kolagenu naturalnego w żelu na twarz?

„Inaczej jest kiedy nanosimy kolagen naturalny w postaci trójhelikalnej, która jest zbudowana z aminokwasów i peptydów. A przenikalności peptydów dziś już się nie podważa. Peptydy w kosmetyce są również świetnymi nośnikami innych substancji. Taki produkt jest biologicznie aktywny, czyli jest żywą formą białka w temperaturze ok. 6-28 stopni Celsjusza. W trakcie zetknięcia z naszą skórą o temperaturze ok. 36,6 stopni Celsjusza zmieni swoją postać, potrójne helisy rozpadną się na to z czego się składają, czyli na pojedyncze aminokwasy i peptydy” – pisze na swoim blogu kosmetyczka Magdalena Jaglarz.

Skóra u osób, które stosują kolagen naturalny w żelu starzeje się później. Oprócz hamowania samego procesu starzenia, poprawia się synteza tego białka – nasze własne stocznie wytwórcze, fibroblasty, zaczynają go wytwarzać więcej. Zalet regularnego stosowania kolagenów do twarzy jest wiele: żele doskonale regenerują, nawilżają i nawadniają skórę. Działają przeciwzmarszczkowo. Liftingują, przywracając owal twarzy. Skutecznie poprawiają jędrność i elastyczność skóry.

Wybieramy Kolagen

Szukamy więc „żywego” kolagenu, który przeniknie przez wszystkie warstwy skóry, aż do skóry właściwej. Niestety… najczęściej spotykany kolagen na rynku jest syntetyczny. Produkty znajdujące się na półkach sklepowych zawierają jego śladowe ilości. Rybi „żywy” kolagen naturalny jest produktem poszukiwanym przez wielu konsumentów i dostępnym głównie w sprzedaży wysyłkowej, ale tu również nie będzie tak łatwo. Producentów jest sporo, a ceny wysokie, dlatego warto mieć pewność, że wybierzemy najlepszy produkt dla siebie. Swój nowy ulubiony kolagen znajdziesz na Wybieramy Kolagen.

Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy poszukujesz kosmetyku do twarzy, a jesteś właścicielką lub właścicielem skóry wrażliwej. Przejrzyj listę rekomendowanych produktów do pielęgnacji twarzy: wybieramykolagen.pl/kolagen-do-twarzy i zacznij swoją przygodę z zaawansowaną naturalną pielęgnacją.

A jeśli masz skórę problematyczną, z zaskórniakami lub stanami zapalnymi? Czy możesz używać kolagenów w żelu? Tak! Sprawdź w serwisie Wybieramykolagen.pl, które produkty zawierają dodatkowo substancje aktywne pomagające walczyć ze zmianami skórnymi i działaj kompleksowo!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl