Z kolei osoby ze starszej grupy wiekowej (25-44 lata) zdecydowanie preferują bieganie. Cenią również jazdę na rowerze. Jednocześnie w tej grupie wiekowej znacznie mniejsze jest zainteresowanie grami zespołowymi – piłką nożną czy siatkówką.

Osoby najstarsze – powyżej 45 roku życia częściej wybierają rower niż bieganie. W ich przypadku zainteresowanie grami zespołowymi jest znacząco niższe niż wśród osób najmłodszych.
Różnice w uprawianych dyscyplinach sportu dotyczą tez kobiet i mężczyzn. O ile jedna i druga płeć w wysokim stopniu deklaruje aktywność fizyczną w postaci biegania i jazdy na rowerze, o tyle w przypadku mężczyzn prym wiedzie piłka nożna zaś wśród kobiet trzecią najbardziej popularną aktywnością jest pływanie.
„Z naszych badań wynika jasno, że bieganie i jazda na rowerze w znaczącym stopniu zdominowały aktywność fizyczną Polaków. Jednocześnie ciekawe są wyniki dla poszczególnych grup wiekowych czy w podziale na płeć. Okazuje się, że wśród osób po 45 roku życia coraz bardziej popularną aktywnością jest nordic walking, który w zestawieniu ogólnym uzyskał zaledwie 5%, a grupie respondentów po 45 roku życia z 14 procentami jest trzecią, najchętniej wybieraną aktywnością. Generalnie patrząc na wyniki wyraźnie widać, że respondenci wybierają dyscypliny, które nie wymagają dużego nakładu finansowego w postaci sprzętu jak również takie aktywności, które można uprawiać niemal wszędzie” – mówi Michał Piechocki z ARC Rynek i Opinia.