fit.pl mobile logo

Siłownia czy fitness?

Siłowna plenerowa staje się powoli niezbędnym elementem każdego większego parku. Każdy z nas może w niej poćwiczyć za darmo. Maszyny wykorzystują ciężar twojego ciała. Sprawdź jak wykonać podstawowe ćwiczenia.

Każdy może wyglądać dobrze

Skoro podjęliście już decyzję o zrzuceniu zbędnych kilogramów i poprawie ogólnego samopoczucia, możecie zacząć planować swój trening. Większość osób startuje od uważnej lektury dostępnych w internecie artykułów, przeglądania blogów tematycznych i radzenia się bardziej doświadczonych kolegów. Jednak żadna z tych rzeczy nie zastąpi nam konsultacji z wykwalifikowanym trenerem personalnym. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie każdy chce rozbijać w tym celu skarbonkę, ale spójrzmy na ten wydatek jak na inwestycję. Inwestycję w nasze ciało. Nie zapominajmy także o czasie, który zaoszczędzimy nie popełniając szkolnych błędów podczas naszych pierwszych wizyt na siłowni. Trener pomoże nam postawić pierwsze kroki i w efekcie – szybciej zrealizujemy wyznaczone przed sobą cele.

Zerwij ze stereotypami

Wyrzuć z głowy popularny ostatnimi czasy skrót myślowy – siłownia dla panów, fitness dla pań.  Pomimo tego, że trudno odmówić tym skojarzeniom trafności, to bynajmniej nie definiują one grupy docelowej. Pewnie nie raz spotkaliście się z opiniami, że siłownia kojarzy się z ciężkimi ćwiczeniami, dźwiękiem upadających sztang i grymasów na twarzy, a zajęcia fitness wydają się być po prostu przyjemniejsze. Z jednej strony, to prawda, że obie formy różnią się estetyką, kolorystyką strojów u ćwiczących i ilościową przewagą jednej płci nad drugą, z drugiej – tutaj nie chodzi o wrażenia artystyczne, a o pozytywne pobudzenie naszego ciała. Także wybierając dany zestaw ćwiczeń skupmy się na ich efektach.

Fitness – nowa forma aktywności fizycznej

Fitness to nie tylko dbanie o sprawność fizyczną, ale bardziej filozofia życia. Jak bardzo górnolotnie to nie brzmi, to osoby kultywujące tę formę starają się dbać o wszystkie aspekty życia: odpowiednią dietę, wstrzemięźliwość od wszelkiego rodzaju używek, odpowiednie proporcje pomiędzy pracą i wypoczynkiem oraz cały szereg innego rodzaju zachowań wpływających na nasze dobre samopoczucie. Całościowe podejście do człowieka, pozwala na zaktywizowanie go poprzez różne formy, które są dostosowane do jego możliwości.

 

Do najbardziej popularnych form zaliczamy m.in.:

 • ABT – praca nad mięśniami brzucha, pośladków i ud
 • Stretching – kontrolowane rozciąganie mięśni
 • Boxaerobik – popularne aeroby z elementami boxu
 • Zumba - energiczny trening, połączonym z ciekawą choreografią

Dzięki regularnym powtórzeniom możemy w prosty sposób podnieść kondycję swojego organizmu, spalić zalegającą tkankę tłuszczową czy wyrzeźbić ciało. Ćwiczenia są dobierane indywidualnie pod grupę docelową.

Patrząc na względy czysto praktyczne – tego rodzaju zajęcia bardzo często musimy planować z odpowiednim wyprzedzeniem. To wszystko przez duży popyt i ograniczoną liczbę miejsc w pomieszczeniu.

Co zyskam ćwicząc na siłowni?

Jeżeli zdecydujemy się połączyć obie formy – siłownia będzie miejscem służącym rozbudowaniu mięśni naszego ciała. Dla niektórych osób przybranie zauważalnej ilości masy mięśniowej jest trudniejsze niż jej zrzucenie. Wszystko zależy od typu budowy.

 • Ektomorficy Charakteryzują się szybką przemiana materii i stosunkowo szczupłą budową ciała. W celu zwiększenia masy mięśniowej powinny zadbać przede wszystkim o odpowiednią ilość kalorii dostarczanych w diecie a trening siłowy powinien być krótki i bardzo intensywny.
 • Endomorficy to osoby które szybko przybierają na masie lecz mają również skłonności do nabierania tkanki tłuszczowej więc zarówno trening jego intensywność jak i dieta powinna być indywidualnie dostosowana
 • Mezomorficy, ich układ szkieletowy charakteryzuję się szerokimi barkami, wąską talią, posiadają bardzo dobre predyspozycje do budowania „czystej” masy mięśniowej przy stosunkowo niskiej ilość tkanki tłuszczowej

Biorąc pod uwagę własne predyspozycje i zamierzone efekty możemy dowolnie mieszać różne formy aktywności fizycznej. Dobór właściwych ćwiczeń pozwoli nam na szybsze wyrzeźbienie wymarzonej sylwetki, a na tym wszystkim dodatkowo skorzysta nasze samopoczucie.

Niektórzy dostają dodatkowy zastrzyk energii i wznoszą się na wyżyny swoich możliwości tylko podczas pracy grupowej. Inni – podchodzą do sprawy bardziej indywidualnie, zamykając się we własnym świecie sztang, bieżni i różnorakich maszyn do ćwiczeń. Jednak tak jak w życiu, tak też na treningu, najlepiej zachować równowagę  – podsumowuje Sebastian Szymczak, trener personalny z siłowni Energym w Krakowie.

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Dawid

Dotychczasowe diety i treningi nie działają? Wejdź na stronę wwwigortreneronlinepl i skorzystaj z fachowych porad. Tania dieta, indywidualnie dobrana suplementacja, innowacyjny trening i to wszystko online. Zmień się nie do poznania i zaskocz znajomych swoją nową wysportowaną sylwetką. Dodatkowo możesz wygrać 10000zł. Polecam

Zgłoś nadużycie-
Maria Py

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO www.igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-
Maria Py

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-
mrazek1

Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl I zmień się nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
Fit..Ola

DOBRY TRENER TO PODSTAWA : ) ZAPRASZAM SERDECZNIE NA STRONĘ NAJLEPSZEGO TRENERA W POLSCE: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-
jek.kolienc

Zmień się nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
weronika.zarek19

Dobry trener to podstawa, polecam najlepszego - www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-
julia.trochimczuk.90

Dobry trener to podstawa, polecam najlepszego - www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl