fit.pl mobile logo

Zdrowy sen jest sprzymierzeńcem w walce o fit sylwetkę. Zadbaj o swój sen wybierając materace Grupy Hilding Anders

Przekonaj się, czy materac ma wpływ na Twoją postawę i sylwetkę i jak dopasować ten najlepszy.

Materac a idealna sylwetka

Czy to, na jakim materacu śpisz, wpływa na Twoją sylwetkę? Jak najbardziej! Dobrze dobrany materac odpowiednio podpiera Twój kręgosłup, relaksuje mięśnie i dba o prawidłową postawę Twojego ciała.
Gdy śpisz na niewygodnym materacu, po nocy możesz odczuwać ból pleców lub szyi, przez co nieświadomie przybierasz nieprawidłową postawę, bo pozwala ona zmniejszyć nieprzyjemne napięcie mięśni.

Dlatego dobór właściwego materaca jest tak ważny. Zwłaszcza, gdy cierpisz na schorzenia kręgosłupa czy bóle stawów. Także w przypadku niemowlaków i dzieci, których kręgosłup cały czas się kształtuje. O tym, jak najlepiej dopasować materac dla dziecka przeczytasz w artykule „Materac dziecięcy – jak dobrać materac, by zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo niemowlaka?”.

 co-jeszcze-wplywa-na-komfortowy-sen

Jak dopasować najlepszy materac?

Ważny jest jego rozmiar (powinien być 15 cm dłuższy od Twojego ciała), odpowiednio dopasowana twardość do Twoich preferencji oraz dobrze dobrany rodzaj materaca. Najbardziej komfortowo wypocząć pozwolą Ci materace z pianki termoelastycznej oraz wysokoelastycznej. Pianka wysokoelastyczna dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem jego nacisku, a pianka termoelastyczna dodatkowo pod wpływem ciepła ciała. Oba typy materacy znajdziesz w ofercie marki Hilding, szwedzkiego producenta materacy i łóżek, który wykorzystuje wszystkie najnowocześniejsze technologie podczas ich tworzenia. Na przykład materac termoelastyczny Hilding Mambo równomiernie podpiera Twój kręgosłup, dzięki czemu zapobiega gorszemu krążeniu, sztywności karku, bólowi mięśni czy wszelkim ich napięciom.

Jeśli jednak śpisz z kimś we dwójkę i często „przepychacie” się w nocy, dużo lepszy będzie dla Was materac kieszeniowy lub materac hybrydowy, który jest połączeniem materaca kieszeniowego i piankowego. Materac kieszeniowy ma schowane w kieszeniach sprężyny, dzięki czemu jedna osoba nie odczuwa ruchów drugiej na łóżku. Materac piankowy zapewnia dodatkowo większy komfort snu. Więcej o zaletach materaca hybrydowego i tym, jak go odpowiednio dobrać, przeczytasz w materiale "Materac hybrydowy - innowacyjna technologia w Twojej sypialni”.

 

Co jeszcze wpływa na komfortowy sen

Cierpisz na alergię i kaszel często wybudza Cię w nocy, przez co Twoje ciało nie regeneruje się wystarczająco? Nie tylko to, jaką masz pościel i w czym ją pierzesz jest istotne, ale także rodzaj materaca. Niektóre materace mogą Cię uczulać. Dla alergików najbezpieczniejsze są materace lateksowe, takie jak Hilding Melody. Pianka lateksowa gwarantuje w nim odpowiednią cyrkulację powietrza, co ogranicza ryzyko zawilgocenia materaca oraz rozwoju grzybów czy roztoczy.
Na jakość Twojego snu ma wpływ też odpowiednia wilgotność powietrza, temperatura pomieszczenia, zacienienie, a nawet ułożenie łóżka. O tym ostatnim więcej przeczytasz tutaj: „Jak powinno być ustawione łóżko względem kierunków świata?".

 

*Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl