fit.pl mobile logo

Leczenie przepukliny - poradnik pacjenta

Przepukliną określa się stan, w którym trzewia bądź zawartość jam ciała przemieszczają się poza ich naturalne położenia poprzez otwory pierwotne, jak i wtórne. W bardzo zaawansowanych przypadkach może nawet dojść do wypadnięcia trzewi przez uszkodzone powłoki.

Przepuklinę dzieli się na rzekomą i prawdziwą. Przepuklina rzekoma charakteryzuje się brakiem worka przepuklinowego, co wiąże się z wypadnięciem trzewi. W przypadku przepukliny prawdziwej schorzeniu uwydatnia się poprzez nowe lub/i istniejące już otwory. Ponadto rozpoznaje się także typ wewnętrzny. Pojawia się on, gdy dochodzi do przemieszczenia narządów do uchyłków otrzewnej wewnątrz jamy brzusznej.

Przyczyny występowania

Bezpośrednia przyczyna występowania przepukliny nie jest nadal znana. Czynniki są dzielone na wrodzone i nabyte. Do tych pierwszych należą zaburzenia genetyczne (dotyczące nieprawidłowości występujących w strukturze kolagenu III).

Czynniki nabyte to: niedożywienie, otyłość, palenie tytoniu, choroby nowotworowe, długotrwały wzrost ciśnienia wewnątrzbrzusznego czy stosowanie sterydów. Na pojawienie się przepukliny mają wpływ również inne uwarunkowania, takie jak cukrzyca czy niedobory białka w diecie.

Objawy stanu chorobowego

Przepuklina może zostać wykryta w trakcie przeprowadzania badania fizykalnego bądź gdy wystąpi objaw ostrego brzucha. Najczęstszym symptomem jest wyczuwalny guz, który przemieszczając się powoduje silne, promieniujące bóle u chorego. W związku z wystąpieniem stanu mogą pojawić się objawy niedrożności mechanicznej przewodu pokarmowego, w tym wymiotów, nudności, kolkowy ból brzucha, wzdęcia brzucha, a często zatrzymania stolca i gazów. Wszystkie symptomy świadczą o zagrożeniu nie tylko zdrowia, ale również życia pacjenta.

Leczenie przepukliny

"Jednym ze skutecznych sposób leczenia przepuklin jest zabieg chirurgiczny. Jednak warto pamiętać o tym, że nie każdy pacjent może zostać poddany takiej terapii. Wszystko zależy od stanu oraz predyspozycji organizmu chorego" - podkreślają specjaliści z serwisu tourmedica.pl.

Leczenie przepukliny, zwłaszcza brzusznej, polega przede wszystkim na przeprowadzeniu operacji. Zabieg chirurgiczny jest stosowany w przypadku tego stanu chorobowego od zarania dziejów. Obecnie wyróżnia się aż trzy metody leczenia operacyjnego. W przypadku przepuklin brzusznych są to: z dostępu przedniego, dojścia tylnego przedotrzewnowego oraz metoda laparoskopowa.

Do ciała pacjenta wprowadzane są specjalne siatki ze sztucznego tworzywa, które pozwalają na opatrzenie przepuklin bez względu na rozmiar. Ich zastosowanie ma przede wszystkim służyć zwiększeniu skuteczności oraz obniżenia ryzyka powikłań czy nawrotów choroby.

Można również uniknąć podjąć leczenie zachowawcze, jednak przepukliny same się nie wchłaniają i mogą się rozrastać, stąd zalecenie wykonania operacji. Chory w przypadku tego typu leczenia nosi pas przepuklinowy. Zbyt długie stosowanie może doprowadzić do przewlekłego odczynu zapalnego, czego efektem mogą być komplikacje podczas zabiegu operacyjnego.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Mariusz Kita

Chcesz zmiany o której zawsze marzyłeś? Nie wiesz jak zacząć? Sięgnij po najprostsze rozwiązanie w Internecie ! www.igortreneronline.pl I odchudzanie staje się proste jak nigdy dotąd.

Zgłoś nadużycie-
Mariusz Kita

Chcesz zmiany o której zawsze marzyłeś? Nie wiesz jak zacząć? Sięgnij po najprostsze rozwiązanie w Internecie ! www.igortreneronline.pl I odchudzanie staje się proste jak nigdy dotąd.

Zgłoś nadużycie-
klebowska159

Chcesz zbudować fantastyczną muskulaturę? Chcesz spalić zbędny tłuszcz? Chcesz spełnić swoje kulturystyczne marzenie? Chcesz stać się prawdziwą bestią? Chcesz stać się sławny i bogaty? Chcesz zdobyć podziw pięknych kobiet i zazdrość wszystkich mężczyzn na Świecie? Już teraz możesz to zrobić, bo rozwiązanie na, które od dawna czekasz? Jest teraz na wyciągnięcie ręki!!! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Igor Mieńkowski, twórca PAKIETU DZIK zaprasza Cię do przeżycia niesamowitej przygody! PAKIET DZIK to według wielu firm z branży sportu, zdrowia i suplementacji największa REWOLUCJA NA RYNKU trenerskim. PAKIET DZIK to jedyne tak skuteczne rozwiązanie w całej Polsce i Europie, które pozwala Ci w ciągu zaledwie tygodnia spalić tłuszcz i zbudować potężną muskulaturę! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl PAKIET DZIK to jedyne rozwiązanie w Polsce i Europie w którym razem z planem treningowym, dietą i suplementacją otrzymujesz sekretną wiedzę opracowaną przez specjalistów, podzieloną na etapy kiedy masz ją stosować. Ta wiedza jest dostępna tylko dla wybranych. To wszystko pozwala Ci wreszcie na ekstremalnie skuteczną i szybką przemianę! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl