fit.pl mobile logo

3000 zawodników stawiło czoła ekstremalnej trasie Runmageddonu Rekrut

 W upalny weekend na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu odbyła się kolejna edycja Runmageddonu, ekstremalnego biegu przeszkodowego.
Prawie 3000 uczestników z całej Polski na 6 kilometrowej trasie walczyło z wymagającymi przeszkodami, rywalami oraz ekstremalnie wysoką temperaturą o tytuł najtwardszego zawodnika i zawodniczki. Zwycięzcą tej potyczki wśród mężczyzn został Miłosz Jarczok z Ligoty, a w kategorii kobiet najszybsza była Małgorzata Szaruga z Zabrza, oboje reprezentowali zespół Fitness Club 24 z Czechowic Dziedzic. Dwudniowy Runmageddon Rekrut na Służewcu ustanowił nowy rekord frekwencji podczas ekstremalnych biegów przeszkodowych rozgrywanych w Polsce.W sobotę i niedzielę Tor Wyścigów Konnych na Służewcu został opanowany przez miłośników ekstremalnego biegania. Prawie 3000 osób z całej Polski zjechało do Warszawy z zamiarem przeżycia niezwykłych emocji podczas Runmageddonu w formule Rekrut, która oznacza zmagania na dystansie 6 kilometrów z ponad 30 przeszkodami. Wśród uczestników był m.in. judoka Paweł Nastula oraz modelka Ilona Felicjańska, dla której był to już trzeci kolejny start w Runmageddonie. Mistrz olimpijski w judo z Atlanty na trasę ruszył wspólnie z licznym zespołem Nastula Club.

Twórcom trasy weekendowego biegu udało się zbudować wymagający tor przeszkód, który gwarantował zawodnikom niepowtarzalne wrażenia. Były więc znane z poprzednich edycji ściany, liny do wchodzenia, zasieki i bagna. Dużą popularnością tradycyjnie cieszyła się przeszkoda, na której niczym Indiana Jones trzeba było się przeprawić na drugi brzeg głębokiego dołu z wodą. Pojawiły się również nowości takie jak np. podwodne zasieki, czy FlyBag, czyli skok z 6 metrów na wielką poduchę wypełnioną powietrzem. Stopień trudności trasy wzrósł dzięki piekielnemu upałowi, który zwłaszcza w sobotę dawał się we znaki zawodnikom. Uczestnicy, którzy dobiegając do przeszkody lodowej liczyli na ochłodę nie spodziewali się, że różnica temperatur bardziej sprawi ból, niż ulgę. Dostępu do mety Runmageddonu Rekrut bronili futboliści Crusaders Warszawa oraz futbolistki Warsaw Sirens.

„Przeszło rok temu na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu, narodził się cykl biegów ekstremalnych – Runmageddon, który w pierwszym roku we wszystkich edycjach zgromadził 3500 uczestników. Dziś tylko przez dwa dni, prawie 3000 osób świetnie bawiło się podczas Runmageddonu Rekrut. Cieszymy się, że taki sposób zaproponowanej przez nas formy spędzania wolnego czasu, znajduje coraz szersze grono zwolenników. Podczas tego weekendu zainaugurowaliśmy również nową formułę, czyli Runmageddon Games, w którym szansę na wyżycie się dajemy osobom spragnionym ostrej, bezpośredniej rywalizacji. Zaobserwowaliśmy także duży wzrost liczby najmłodszych uczestników w edycji Runmageddon Kids. Cieszymy się, że dzieci chcą spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, a nie tylko przed komputerem. Słyszymy wiele pozytywnych opinii uczestników, którzy przekraczają linię mety. To jest dla nas największa nagroda za trud i wysiłek włożony w przygotowanie takiego wymagającego, ale i ciekawego toru przeszkód. Serdecznie gratuluję wszystkim, którzy w ten weekend podjęli wyzwanie i już teraz zapraszam do Sopotu na kolejną edycję Runmageddonu!” – powiedział Jaro Bieniecki, Prezes Runmageddonu.

Najszybciej z trasą i przeszkodami Runmageddonu Rekrut poradził sobie Miłosz Jarczok (Fitness Club 24), który dotarł do mety w czasie 0:39:48, tuż za nim uplasował się Marcin Sałata z Radomia z czasem 0:41:14, a trzecie miejsce zajął Andrzej Tokarz z Nowego Sącza z czasem 0:41:48. Wśród kobiet rywalizacja o pierwsze miejsce zawodach Rekrut również była bardzo zacięta. Tytuł najtwardszej zawodniczki otrzymała ostatecznie Małgorzata Szaruga (Fitness Club 24), która z czasem 0:47:22 wyprzedziła Magdalenę Szulc z Warszawy (0:48:18) reprezentującą drużynę Boot Camp Polska. Na trzecim miejscu sklasyfikowana została Kasia Wolska z Łodzi (0:50:19).

W rywalizacji drużynowej Runmageddon Rekrut zwyciężyła drużyna Fitness Club 24, przed Boot Camp Polska oraz drużyną Bestfitowcy.

Nowością, która na stałe zagości w kalendarzu cyklu, są zmagania w Runmageddon Games. Rywalizacja toczyła się na krótkim, 200 metrowym torze, na którym zawodnicy w bezpośredniej rywalizacji pokonywali 13 przeszkód. Obowiązywała formuła pucharowa, czyli wygrywający przechodził do dalszej rywalizacji. W tej konkurencji najlepszym zawodnikiem okazał się Wojciech Sobierajski, wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Małgorzata Szaruga.Tegoroczne imprezy Runmageddonu rozgrywane są w ramach Ligi Runmageddonu. Cykl składa się z jedenastu edycji zróżnicowanych poziomem trudności i typem trasy. Ostatnim eventem, podsumowującym cały rok zmagań, będzie Finał Runmageddonu. Będą w nim mogli wystąpić wyłącznie zawodnicy, którzy we wcześniejszych edycjach zdobyli min. 5 punktów. Na koniec roku najtwardszego zawodnika i zawodniczkę wyłoni Finał Runmageddonu. Organizatorzy szacują, że we wszystkich edycjach zawodów w 2015 roku weźmie udział ponad 15 tysięcy osób.
Następne zawody z cyklu Runmageddon odbędą się 5 września w Sopocie. Chętni będą mogli zmierzyć się z formułą Classic, a więc do pokonania będą mieli ponad 50 przeszkód ustawionych na 12 kilometrowej trasie, biegnącej po terenach sopockiego Hipodromu, nadbałtyckiej plaży, oraz w morzu. W Sopocie odbędzie się również pierwszy w historii Nocny Runmageddon Rekrut.

Zapisy na ten i inne biegi cyklu trwają na stronie www.runmageddon.pl
 

Wiecej zdjec na naszym Facebooku

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl