fit.pl mobile logo

Medale biegowe - dodatkowa motywacja dla zawodników

Do tego, że bieganie jest niezwykle prostą i zdrową aktywnością nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Dodatkowo jest to sport, który powala swoją prostotą, nie wymaga od nas specjalistycznego przygotowania się, zakupu drogiego wyposażenia i ponoszenia wielu innych kosztów.

Na poziomie amatorskim wystarczą nam w zasadzie jedynie dobre i wygodne buty. Mimo wszystko czasami brakuje nam nieco motywacji do tego, by uprawiać sport regularnie. O ile rzeczywiście jednorazowy jogging zwykle nie stanowi dla nas problemu, o tyle utrzymanie w sobie motywacji na dłuższy czas jest dla większości amatorów już sporym wyzwaniem. Budowanie formy fizycznej polega głównie właśnie na regularności treningów, a nie na ich objętości (przynajmniej w początkowej fazie). Podobnie sprawa ma się ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Innymi słowy, to właśnie regularność jest kluczem do lepszego zdrowia. Medale biegowe istotnie mogą również stanowić ciekawą motywację do rozpoczęcia biegania. Wszak miło będzie posiadać w domu kolekcję takich trofeów i poczuć, że nagroda na mecie jest naprawdę zasłużona. 

Każda motywacja do biegania jest dobrą motywacją

Właśnie ten fakt trzeba sobie uświadomić. Niezależnie od tego po co rozpoczynamy karierę biegacza amatora, zawsze odbije się to pozytywnie na wielu aspektach naszego zdrowia. Oczywiście również bieganie niesie za sobą ryzyko kontuzji, ale w większości przypadków nie powoduje żadnych problemów, które byłyby trwalsze, a dostarcza wiele endorfiny, radości i buduje ogólną sprawność naszego organizmu. Niezależnie od tego czy chcesz biegać dla wyniku, dla zdrowia lub dla zrzucenia kilku kilogramów medal na mecie może stanowić ciekawy element motywacyjny. To zwykle bardzo dobrze prezentujące się medale, które dadzą wiele radości na długi czas i sprawią, że poczujemy się spełnieni. Wszak zrobiliśmy dziesiątki trudnych treningów, wylaliśmy litry potu i dokonaliśmy wielu wyrzeczeń po to, by na naszej szyi finalnie zawisł medal za wymarzony dystans. 

Oszałamiające kolekcje trofeów u biegaczy amatorów

medale-biegowe-z-mcc-medale

Kolekcje trofeów sportowych biegaczy amatorów mogą wprawić nierzadko w kompleksy profesjonalistów. Są często przepełnione nie dziesiątkami, a nawet setkami medali z rozmaitych biegów czy też innych wydarzeń sportowych. Medale biegowe w takich kolekcjach amatorskich rzecz jasna stanowią najczęściej większość, a bywa że jest to jedyny rodzaj posiadanych trofeów sportowych. Ich ilość jednak bywa gigantyczna. Część biegaczy chętnie dzieli się galeriami ze swoich domowych kolekcji między sobą, co budzi istotnie spory podziw w środowisku biegowym. To przede wszystkim pokazuje, że lata determinacji, pasji do ukochanej dyscypliny sportowej owocują w niesamowicie wiele sukcesów oraz pamiątek z niezliczonych biegów. Tego typu kolekcje bywają zachęcające dla początkujących biegaczy, dla których początkowo nawet wystartowanie w jednych zawodach stanowi już zwykle całkiem spore wyzwanie. 

Skąd biorą się medale na biegi?

Z perspektywy biegacza po ukończeniu dystansu medal zawiśnie na szyi, ale wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak skomplikowanym zadaniem jest zorganizowanie biegu, w tym również przygotowanie odpowiednich medali dla uczestników startujących w zawodach sportowych. Medale biegowe odlewane są ze specjalnych stopów, zwykle bardzo mocnych, które gwarantują odporność na czynniki pogodowe czy też mechaniczne. Nie jest więc prawdą, że biegowe medale są ze słabej jakości materiału. Często nawet po kilkudziesięciu latach nadal prezentują się wyśmienicie (o ile oczywiście przechowywaliśmy je w odpowiednich ku temu warunkach). Dziś organizatorzy doskonale wiedzą, że liczy się również indywidualny projekt medalu i to, by był on wyjątkowy na tle innych. W tej kwestii trwa również pomiędzy organizatorami biegów swoisty wyścig zbrojeń, który owocuje niesamowicie ciekawymi, często aż do przesady medalami biegowymi. Przyjmują one często fantazyjne kształty, mocno odbiegające od klasycznego okręgu. Również ich kolorystyka bywa niesamowicie bogata, a wielu organizatorów dodatkowo jeszcze zdobi swoje medale dodatkowymi elementami. Wszystko po to, by pamiątka taka doskonale prezentowała się w domowej kolekcji biegacza amatora. 

Podsumowując niezależnie od tego jaka jest nasza motywacja do biegania warto myśleć o tym, że na mecie otrzymamy medal, który będzie stanowić dla nas na pewno ciekawą pamiątkę tego wydarzenia. Dla wielu osób to właśnie taka przyjemna nagroda na mecie oraz na przykład pakiety startowe od organizatorów stanowią istotny czynnik, który wpływa pozytywnie na chęć do startowania w biegowych zawodach, a nawet w ogóle chęć do uprawiania sportu na co dzień. Medale biegowe na pewno zachęcą jeszcze niejednego amatora sportu do startowania w zawodach, a co za tym idzie również do znacznie bardziej wzmożonego wysiłku na treningach. 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl