fit.pl mobile logo

Tomasz Zubilewicz: W Gnieźnie zaczęła się moja pasja do biegania

Tomasz Zubilewicz od ponad 20 lat na antenie TVN prezentuje najlepsze prognozy pogody i zachęca Polaków do prowadzenia aktywnego trybu życia. Sam również stara się żyć zdrowo i nie stroni od sportu – ukochanej piłki nożnej oraz biegania, które jak sam podkreśla, ma swój początek w Gnieźnie. Postanowiliśmy zapytać Tomasza Zubilewicza o doświadczenia ze startów w Biegu Europejskim, o tym jak wygląda jego trasa oraz z jakim nastawieniem przemierza ulice pierwszej stolicy Polski

Na początku kwietnia w Gnieźnie odbędzie się 16. edycja Biegu Europejskiego. A która to będzie edycja spędzona przez pana na trasie?

Dokładnie nie powiem. Opuściłem chyba jedynie dwa lub trzy starty naprawdę z bardzo istotnych powodów. Staram się tak układać swój kalendarz pracy, aby wiosną być w Gnieźnie i spotkać się na trasie z ludźmi, z tymi którzy pobiegną, ale także z tymi którzy będą kibicować. Biegi uliczne mają swój klimat.

Jest pan jednym z niewielu biegaczy mających na koncie tak wiele startów w Biegu Europejskim. Skąd taki sentyment do tych zawodów?

Prowadziłem ze sceny konferansjerkę podczas pierwszej edycji biegu, wtedy organizatorzy zaprosili mnie na kolejny rok, ale już w stroju sportowym. Obiecałem ze sceny, że przyjadę. I od tamtej pory biegam. Swoje bieganie zacząłem w Gnieźnie. Tu też zaczęła się moja pasja biegania. Zarazili mnie nią organizatorzy, oni nie tylko mówią o bieganiu, ale wychodzą na trasę i przemierzają ulice miasta. Bieg Europejski to także Święto Biegania w mieście. Kibice wzdłuż trasy, ludzie w oknach, zespoły muzyczne na trasie - można zauważyć, że miasto żyje tą imprezą.

Jako stały bywalec imprezy w Gnieźnie doskonale zna Pan trasę biegu. Jakby ją Pan opisał?

Trasa jest zróżnicowana, są podbiegi i odcinki prowadzące delikatnie w dół. Najbardziej lubię biegać tymi ulicami, wzdłuż których stoją domy mieszkalne. Ludzie z okien pozdrawiają, dodają otuchy i… oczywiście pytają o pogodę. Najbardziej lubię ostanie 3 kilometry, wtedy kryzys mam już zazwyczaj za sobą, rośnie w duszy optymizm, chce się biec, człowiek czasem dostaje skrzydeł słysząc, że ktoś chce wyprzedzić. Najczęściej kończy się to wspólnym wbieganiem na linię mety.

Sprawdza pan prognozę pogody przed zawodami? Czy w ostatnich latach prognoza dla Gniezna była trafna?

Pogoda nie ma większego znaczenia. Chyba jedynie w odniesieniu do wyboru stroju. Impreza jest już tak znana, że gromadzi coraz więcej zawodników, a kibice wyjdą na trasę bez względu na temperaturę. A ja swoją życiówkę na 10 km osiągnąłem w Gnieźnie przy pełnym zachmurzeniu, zachodnim wietrze i przy padającej mżawce.

tomasz-zubilewicz2

W jednym z wywiadów mówił pan, że w związku z takim a nie innym trybem pracy, rzeczy do treningu ciągle wozi pan ze sobą. Czyli jedna z podstawowych wymówek pt. „nie mam czasu” pana nie dotyczy.

Lubię spędzać czas na sportowo. Sport to ważny element w moim życiu. A każdy powód, aby coś robić ze swoim ciałem w wolnym czasie jest powodem do zadowolenia. Czas spędzony aktywnie, nigdy nie jest zmarnowany. Piękna to chwila, kiedy po wysiłku sportowym wieczorem kładę się do łóżka i od razu zasypiam. I fajne też są sny po takim dniu.
 
Z jakim nastawieniem staje pan na starcie? Najbardziej liczy się dla pana osiągnięcie dobrego wyniku, świetna zabawa i czerpanie radości z biegania, kontaktu z kibicami?

Dla mnie liczy się przede wszystkim start i atmosfera. Często dołącza do mnie grupa farmaceutów z Poznania albo ktoś w moim wieku. Razem biegnie się raźniej, bieg szybciej płynie. Czas oczywiście jest dla mnie ważny, ale biegnę przede wszystkim dla siebie, żeby co roku coś sobie udowodnić. Nie jestem szczególnie szybki, ale zawsze dobiegam do mety pokonując swoje słabości. Najbardziej na trasie wypatruję tablic z kolejnymi przebytymi kilometrami. Udało mi się też namówić kilku znajomych na przybycie do Gniezna, wśród nich także jednego burmistrza z miasta w Wielkopolsce. I jeszcze anegdotka. Kilka lat temu na drugim kilometrze gdzieś na tyłach biegu, wesoła grupa biegaczy zachęcała się nawzajem: Panowie przyśpieszamy, bo Kenijczyk Kasimili (rekordzista trasy w Biegu Europejskiego – przyp. red.) nam ucieka (śmiech)! Biegłem i się zaśmiewałem całą trasę.

Powszechnie znane jest pańskie zamiłowanie do piłki nożnej. Czy treningi biegowe przekładają się na Pana lepszą dyspozycję na boisku?

Tak, zdecydowanie. Biegam też czasem w swojej miejscowości, ale raczej 5 kilometrów. W kwietniu będą trzy lata, odkąd postanowiłem nie jeździć windą w pracy. Nawet jeśli trzeba dostać się na 6 piętro, by nadawać prognozę pogody z tarasu. Brakuje mi tylko motywacji do bardziej „sportowych posiłków”. Ale i tak już jadam zieloną sałatę, której nadal nie lubię. Jakiś mały sukces zatem jest, a wiadomo, że w życiu potrzebne są małe zwycięstwa.

Czy pana bliscy również podzielają miłość do biegania? Udało się namówić kogoś z rodziny do wspólnych treningów?  

Moja córka zawsze była wysportowana, trenowała swojego czasu siatkówkę. Wciąż prowadzi aktywny styl życia. Z jej dziećmi często biegamy i bawimy się w ogrodzie, a mój wnuk Gucio już do mnie wołał: Dziadek biegaj o tak, ja Ci pokażę! (śmiech).  Syn Łukasz trenował z kolei piłkę nożną. W jego czasach szkolnych często razem „graliśmy w nogę”, ale nie lubił grać ze mną w jednej drużynie. Widziałem, że się spina, gdy staliśmy na przeciw siebie w innych drużynach. Chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Sport to nie tylko inwestycja w swój organizm, to także wychowanie. Łukasz choć już pracuje i równolegle jeszcze studiuje, to znajduje czas by pójść na siłownie. Ale raczej nie biega.

tomasz-zubilewicz3

Jak zachęciłby pan do biegania lub innych aktywności fizycznych osoby niezdecydowane?

Biegacze to jedna wielka rodzina. Nie zapomnę mojej wędrówki przez połoniny bieszczadzkie. Z naprzeciwka idący śmiałym krokiem mężczyzna w sportowym stroju zatrzymał się na krótką rozmowę. Po krótkiej rzeczowej wymianie zdań zadałem pytanie: a my skąd się znamy? Ano z Gniezna. Biegamy przecież tam razem co roku. Takich miłych spotkań życzę wszystkim, którzy jeszcze się wahają. Miło będzie Was spotkać w górach, na nizinach czy też nad morzem. Obiecuję, że zamienimy kilka zdań.

 

Rejestracja do XVI Biegu Europejskiego wciąż trwa. Organizatorzy ustanowili limit uczestników na 1500 osób, na chwilę obecną swoich nabywców znalazło już ponad 950 pakietów startowych. Warto pospieszyć się z zapisami, ponieważ obowiązuje zasada kto pierwszy, ten płaci mniej. Pierwsze 500 osób zapłaciło za swoje pakiety 50 złotych, obecna cena to 60 złotych, a gdy licznik zapisanych przekroczy 1000 osób cena wzrośnie do 70 złotych. Zapisy prowadzone są na stronie www.biegeuropejski.pl 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
daruderally

Wejdź teraz na: http://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów ! Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów ! Zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: http://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
syr.ann9

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA http://www.igortreneronline.pl I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-
Dominika Mazurowska

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-
korbi2

Wejdz teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 zlotych! Chcesz wygladac seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyc sie wspaniala sylwetka? Chcesz pokazac wszystkim, ze mozesz sie zmienic? Wejdz teraz na strone najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany zywieniowe, fachowa suplementacja. Dzieki nim zmiany zachodza ekstremalnie szybko! Wejdz teraz na strone najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl I zmien sie nie do poznania nawet w ciagu jednego tygodnia! Pozbadz sie tluszczu na zawsze, zbuduj piekna smukla sylwetke lub wspaniale muskularne cialo! Wejdz teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 zlotych!

Zgłoś nadużycie-
gabka5655

Serdecznie polecam trenera Igora Wejdź na stronę WWW.IGORTRENERONLINE.PL Osiągnij szczupłe lub muskularne ciało szybciej niż kiedykolwiek! Prosty trening, tania dieta, indywidualnie dobrana suplementacja! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl i wygraj nawet 10 tysięcy złoty! Sama skorzystałam i serdecznie polecam :D

Zgłoś nadużycie-
kulturysta210

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Konkurs na stronie do wygrania 10.000 zł!! Szybka forma, Najlepsze plany treningowe i diety, sprawdź, nie pożałujesz, zmień swoją formę w nie całe 3 miesiące!! :))

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl