fit.pl mobile logo

Najlepsze ćwiczenia na odchudzanie

Odchudzanie to nie magia. Proste czary mary i hokus pokus nie wystarczą. Tak jak nie ma jednej diety cud, tak jedno ćwiczenie nie sprawi, że nagle zrzucisz 20 kilogramów. Niektóre ćwiczenia sprawią jednak, że spalisz więcej kalorii, czyli osiągniesz swój cel szybciej. Oto 5 najlepszych ćwiczeń na odchudzanie.

TOP 5 najlepsze ćwiczenia na odchudzanie

Jazda na rowerze stacjonarnym (spinning lub indoor cycling)

Kto z nas nie kocha dobrej i energetycznej muzyki? To ona sprawia, że jazda na rowerze stacjonarnym staje się tak przyjemna. Oprócz tego trening na rowerku stacjonarnym jest na prawdę skuteczny. Wszystko przez efekt spalania kalorii trwający jeszcze długo po 45-minutowym treningu.

Oczywiście jeśli wolisz jazdę na świeżym powietrzu nic nie stoi na przeszkodzie. Warunkiem jest jednak duża intensywność i zmienne tempo ćwiczeń.

Spróbuj od 20 do 60 sekund (zależnie od własnej kondycji fizycznej) bardzo szybkiej jazdy, przeplatane od 30 do 60 sekundami spokojnego pedałowania. Takie interwały powtarzaj przez 20 minut.

Bieganie

Szybkie bieganie daje podobny efekt co szybka jazda na rowerze. Ma jednak małą przewagę - skuteczniej redukuje tłuszcz zgromadzony wokół brzucha, czyli tak zwaną oponkę.

Ilość spalanych kalorii zależy od intensywności biegu. Jeśli jednak nie masz jeszcze kondycji by biec bez zatrzymywania się, przeplataj odcinki biegowe spacerem. Marszobieg, to też skuteczne ćwiczenie.

Spróbuj pobiegać na początek przez 20-30 minut takim tempem, by potencjalnie móc w czasie biegu rozmawiać z drugą osobą.

HITT

To krótki, ale jednocześnie wyczerpujący trening. Polega on na maksymalnym wysiłku przez krótki odcinek czasu. Aktywność w zasadzie jest dowolna - bieganie, jazda na rowerze, skakanie czy nawet burpees. Grunt, żeby dać z siebie wszystko.

Wiosłowanie

Wiosłowanie to jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń angażujących całe ciało. Nie ważne, czy wiosłujesz w fitness klubie na ergometrze wioślarskim czy na środku jeziora na łódce.

Spróbuj wykorzystać ergometr wioślarski z wyświetlaczem - twoim celem będzie pokonanie 250 metrów w czasie nie dłuższym niż 60 sekund. Potem czeka cię 30 sekund odpoczynku i znów powtórz atak na 250 metrów. Powtarzaj sekwencję przynajmniej przez 10-15 minut.

Podnoszenie ciężarów

Myśląc o ćwiczeniach na odchudzanie podnoszenie ciężarów może nie być pierwszym skojarzeniem. Mimo to, odchudzanie to strategia długofalowa, pamiętasz? Podnoszenie ciężarów pomoże zbudować i rozwinąć mięśnie. A więcej mięśni to więcej spalonych kalorii. To proste.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl