Jest skuteczna w przypadku: bólu pleców, bólu stawów, kręgozmyków, skoliozy, migreny, bólu mięśni, otyłości, różnicy w długości kończyn dolnych, bólu menstruacyjnego, wad postawy itd. Mowa o japońskiej metodzie Yumeiho
fit.pl
2011-02-22 00:00
Udostępnij
Terapia Yumeiho na prosty kręgosłup
Głównym celem terapii Yumeiho jest skorygowanie położenia kości miednicy, prawidłowe ustawienie kręgosłupa dzięki czemu uruchamia się samoleczące siły organizmu i dociera do najgłębszych przyczyny schorzenia.

5 day page pic 2Metoda ta składa się z 3 elementów składowych. Z masażu ugniatająco-uciskowego, ćwiczeń czynno-biernych oraz mobilizacji połączeń stawowych przeprowadzanych w bardzo delikatny i bezbolesny sposób.

Twórcą Yumeiho był Japończyk, dr Saionji Masayuki Saiki Otsuki. Terapeuta ma w niej do dyspozycji ponad setkę oryginalnych technik, które nie występują nigdzie indziej. Dlatego bardzo łatwo Yumeiho rozpoznać. Zewnętrznemu obserwatorowi mogą się wydawać ekstremalne. Z powodzeniem są im jednak poddawane zarówno osoby dorosłe, jak i 4-5-latki. Zdaniem specjalisty asymetria miednicy zdiagnozowane w miarę wcześniej pozwala na 100-procentowe wyleczenie, a tym samym uniknięcie przykrych konsekwencji w przyszłości. Należą do nich dyskopatia i choroby stawów. W skrajnych przypadkach kończące się nawet operacją.

To na miednicy opiera się nasz kręgosłup. Boczne skrzywienie kręgosłupa czyli skolioza to efekt reakcji na asymetrię miednicy. Wraz z nią przesuwa się środek ciężkości, co w konsekwencji prowadzi do zmian statyki kolumny kręgosłupa.

Brak ruchu, siedzenie przed komputerem. To wszystko doprowadziło do tego, że obecnie blisko 90 procent dzieci boryka się z wadami postawy. Lekarze ostrzegaja, że to bardzo duży problem.  Jeśli nie zaczniemy szybko reagować w wieku 40-50 lat dzieci te czeka kalectwo

Warto podkreslić, że  geniusz Yumeiho polega na tym, że jest to jedyna metoda, która dociera do przyczyn skoliozy, jaką jest asymetria miednicy i ją usuwa. Zdaniem specjalistów ta metode mozna stosowac w przypadku wielu dolegliwości, m.in. bóle pleców, bóle stawów, kręgozmyki, skolioza, migrena, bóle mięśni, otyłość, różnice w długości kończyn dolnych, bóle menstruacyjne, asymetria układu kostnego i mięśniowego, wady postawy itd.

www.fit.pl