fit.pl mobile logo

Czy herbata może pomóc w diecie?

Uprawiasz sport, zdrowo się odżywiasz, pijesz głównie wodę mineralną. W trakcie diety możesz także sięgać po herbatę, która zadziała jak naturalny suplement – pomoże zrzucić zbędne kilogramy, dodatkowo pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie.
Twój przyjaciel w walce z nadwagą

Zielona herbata jest najmniej przetworzoną i sfermentowaną odmianą – liście suszy się bezpośrednio po zerwaniu z krzewu. Dzięki temu jest także tym rodzajem herbaty, który zawiera najwięcej cennych składników. Jednymi z najważniejszych są katechiny, które bezpośrednio mogą pomóc w spalaniu zbędnego tłuszczu. Duża zawartość polifenoli pomaga w walce z nadwagą, a dokładniej zapobiegają one odkładaniu się tkanki tłuszczowej; spowalniają pracę enzymów, które odpowiadają za rozkład węglowodanów i tłuszczów – przez to są one w mniejszym stopniu przyswajane przez organizm i przyspiesza nasz metabolizm.

Pobudzenie potrzebne do ćwiczeń

Do aktywnego trybu życia potrzeba nam także sporo energii. Poranna herbata da nam jej więcej niż kawa – kofeina działa szybko i skutecznie pobudza, jednak działa stosunkowo krótko. Zawarta w herbacie teina budzi nas wolniej, ale skuteczniej; działa o wiele dłużej niż kofeina, energia jest więc uwalniana stopniowo, dzięki czemu mamy siłę na aktywność przez cały dzień.

Herbata czerwona – pogromca tłuszczu

Czerwona herbata jeszcze lepiej wpływa na naszą sylwetkę. Ta odmiana, potocznie nazywana też „pogromcą tłuszczu”, zawiera jeszcze więcej polifenoli. Lepiej niż wszystkie inne gatunki herbaty przyspiesza metamorfozę tłuszczu w energię. Ułatwia trawienie, poprawia też pracę jelit. Dzięki tym właściwościom herbata (zarówno zielona jak i czerwona) są świetnym wsparciem w trakcie diety – jeśli jednak chcemy zrzucać zbędne kilogramy, nie możemy zapominać o sporej dawce ruchu.

Inne zalety picia herbaty

Napar z zielonej herbaty jest także znany z pozytywnego wpływu na zdrowie człowieka. Dzięki dużej zawartości polifenoli ma działanie antyoksydacyjne. Regularne picie herbaty pozwoli nam uniknąć tak poważnych problemów zdrowotnych jak zakrzepy, miażdżyca tętnic czy zawał serca. Co więcej, może pomagać w zapobieganiu i leczeniu różnego rodzaju nowotworów. Dodatkowo regularnie pita zielona herbata obniża poziom trójglicerydów i cholesterolu.


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl