fit.pl mobile logo

Na czym polega dieta detox?

Głównym celem diety detox jest odtrucie organizmu oraz zrzucenie zbędnych kilogramów. Dzięki niej oczyścimy organizm ze zbędnych toksyn i zanieczyszczeń
Nie ma jednego doskonałego przepisu na detoks. Jest wiele teorii i w związku z tym wiele metod oczyszczania organizmu. Każdy z nas może mieć własny pomysł na detoks, ale warto pamiętać, że dobra dieta oczyszczająca powinna być pełnowartościowa i z założenia nie jest kuracją odchudzającą (choć prawie zawsze w jej trakcie się chudnie).

etoks2

Jedną z diet detoksykacyjnych jest dieta płynna. Dzięki niej pomagasz swojemu układowi trawiennemu odpocząć i zregenerować się. Płynne pokarmy są łatwiejsze do strawienia, a więc przyjęcie składników pokarmowych z płynnych pokarmów wymaga znacznie mniej wysiłku ze strony wszystkich narządów.

Dieta płynna opiera się na sokach i bulionach warzywnych. Spożywanie ich w dużej ilości doskonale wpłynie na skórę, która będzie wyglądała młodziej. Dieta płynna zawiera dużo owoców i warzyw, a więc można o niej powiedzieć, że jest dietą energetyzującą. Po przejściu na tą dietę oczyszczającą już po 24 godzinach możesz zauważyć zmiany – poprawę samopoczucia, przypływ pozytywnej energii. Pamiętaj, że dieta płynna jest tylko czasowym rozwiązaniem, które pozwala Ci na oczyszczenie organizmu z toksyn. W żadnym wypadku nie jest to styl życia! Drastyczne pozbawienie się kalorii nie jest zdrowe i korzystne. Przed przystąpieniem do diety warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.

Za nim przystąpisz do diety płynnej zastanów się jak długo chcesz na niej być. Niektórzy wybierają jeden dzień w tygodniu, podczas którego ją stosują. Warto zaopatrzeć się w duże ilości owoców i warzyw oraz zieloną herbatę i wodę mineralną. Dieta płynna opiera się przede wszystkim na wodzie - pij przynajmniej 8 szklanek tego płynu dziennie. Pij nie więcej niż 3 szklanki świeżo wyciśniętych soków owocowych – lepsze są soki warzywne i buliony. Warzywa zawierają więcej enzymów trawiennych dzięki czemu są bardziej pomocne podczas diety. Przy płynnej diecie nie powinno podejmować się nadmiernego wysiłku fizycznego!

Poznaj dekalog zdrowego detoksu.... Następna strona>>

[-------]

detoks3

Dekalog zdrowego detoksu

1. Jedz produkty niskoprzetworzone: pieczywo z grubego przemiału, makarony z pełnego ziarna, warzywa strączkowe i kiełki, oleje tłoczone na zimno (np. lniany, sojowy, słonecznikowy, oliwę z oliwek), orzechy i nasiona. Kupuj produkty wytwarzane metodami ekologicznymi.
2. Sięgaj jak najczęściej po owoce i warzywa (także w formie świeżo wyciśniętych soków).
3. Wprowadź do diety najbardziej odtruwające produkty: jabłka, marchew, czosnek, brokuły, kiełki fasolki mung, cytryny, komosę ryżową, papaję, siemię lniane i natkę pietruszki.
4. Pij dużo wody i ziół oczyszczających (mięty, melisy, tymianku i liści karczocha, zielonej i czerwonej herbaty).
5. Sięgnij po specjalne ziołowe toniki detoksykujące – w aptekach kupisz je bez recepty.
6. Na początku oczyszczania odstaw na kilka dni, a potem stopniowo wprowadzaj do diety nabiał, zboża i białko zwierzęce (w takiej właśnie kolejności). Wybieraj produkty chude, unikaj smażenia – odciążysz układ trawienny.
7. Nie waż się i nie licz kalorii. Twoim podstawowym celem nie jest schudnięcie.
8. Jedz regularne posiłki (najlepiej pięć niedużych porcji co trzy godziny, ostatni na kilka godzin przed zaśnięciem).
9. Zacznij się ruszać. Systematyczne ćwiczenia przyspieszają przemianę materii.
10. Ogranicz (a najlepiej odstaw) produkty, które zawierają: nikotynę, kofeinę, alkohol, przetworzone cukry, utwardzane tłuszcze, produkty o dużej zawartości soli, dodatki do żywności (barwniki, konserwanty).

Czy detoks jest bezpieczny i można go robić na własną rękę? Jeśli nie głodzisz się radykalnie i oczyszczasz pod okiem specjalistów – jak najbardziej! Pamiętaj, że dieta oczyszczająca nie może zastąpić naszej codziennej diety! Stosując ja raz w tygodniu pomożesz swojemu organizmowi się oczyścić z toksyn, a ty nabierzesz energii i witalności.

Zobacz również

www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl