fit.pl mobile logo

Zdrowie na Twoim stole w ukraińskim stylu

Szukasz smacznego i zdrowego jedzenia w ukraińskiej odsłonie, które możesz zaserwować swoim bliskim? Postaw na to, co dostępne w morzu, rzece, jeziorze – wybierz doskonałe ryby i znakomity kawior.

Kawior – luksus w zasięgu ręki

Od lat czarny kawior jest niezmienny kojarzony z luksusem. Uznaje się go za najbardziej klasyczny ukraiński kawior. Czarny kawior otrzymuje się z jesiotra, a także z innych ryb słodkowodnych. Popularne rodzaje ryb, z których można uzyskać kawior to siewruga oraz bieługa. Warto zwrócić uwagę na to, jak wygląda czarny kawior. To dość spore jajeczka o ciemnej barwie.

Innym typem kawioru jest kawior czerwony, otrzymywany z ryb łososiowatych takich jak: gorbusza, kiżucz oraz keta. Popularnością cieszy się także klasyczny kawior czerwony uzyskiwany z jajeczek dorsza albo łososia.
Kawior ukraiński to nie tylko synonim bogactwa, ale też zdrowia. Wykazuje m.in. takie właściwości zdrowotne jak: pozytywny wpływ na wygląd włosów i paznokci, podnoszenie poziomu odporności w organizmie, stymulacja układu nerwowego, usuwanie toksyn z organizmu czy redukcja „złego” cholesterolu. Taki kawior to skarbnica wielu witamin, m.in. witaminy A, D oraz E. W jego składzie można znaleźć także cynk, fosfor oraz magnez.

Ryby wędzone – znakomita przekąska i zdrowie na talerzu

Innym zdrowym produktem zza naszej wschodniej granicy są ryby wędzone. Tradycyjnie Ukraińcy jedzą je jako przekąski, np. do piwa. Tym samym zastępują wiele niezdrowych artykułów spożywczych, np. słone przegryzki, pożywną rybą.

Najpopularniejsze ukraińskie wędzone ryby to ryby morskie. Są to zarówno doskonale znane Polakom śledzie, szprotki, ale również wędzony gromadnik czy dorado z Morza Śródziemnego.

Świetną przekąską są także ukraińskie wędzone ryby słodkowodne. Na uwagę zasługują np. wędzony pstrąg albo leszcz. Mniej popularną, lecz równie smaczną przekąską jest boleń czy też płoć.

Warto wspomnieć, że wędzone ryby z Ukrainy można zjadać zarówno na zimno, jak i na ciepło. Potrawy, które są przygotowywane tym ostatnim sposobem charakteryzują się bogatszym aromatem oraz dłuższym okresem przydatności do spożycia niż w przypadku ryb gotowanych czy smażonych. Wszystko dzięki obecności dymu, który w taki sposób wpływa na rybę. Trzeba jednak zjeść je dość szybko po zakupie. Z kolei ryby, które są wędzone na zimno, muszą zostać wcześniej zamarynowane. Ich termin przydatności do spożycia jest jednak dłuższy niż ryb wędzonych na ciepło.

Smaczne ryby i kawior dostępne są w sklepie Best Market. Można serwować je solo lub np. z ulubioną sałatką, piklami czy dodatkiem chleba.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl