fit.pl mobile logo

„Higiena z klasą” zdała egzamin!

Ponad 130 placówek oświatowych z całej Polski zgłosiło swój udział w programie edukacyjnym „Higiena z klasą”. Wśród nich znajdują się szkoły podstawowe, gimnazja, a także kilka przedszkoli. Najwięcej, bo aż 25, z okolic Elbląga.
Wielkie porządki rozpoczęte. 134 szkoły z całego kraju zdecydowały się przyłączyć do akcji „Higiena z klasą”, której pomysłodawcą jest producent artykułów higienicznych Katrin. W akcji chodzi o zwrócenie uwagi opinii publicznej oraz dyrektorów i nauczycieli szkół na fatalny stan higieny w szkolnych toaletach i co za tym idzie – poprawę tych warunków.

higiena

„Impulsem naszych działań stały się wyniki „Raportu o higienie szkolnej” dotyczącego stanu toalet w europejskich szkołach – mówi Monika Grzebalska, kierownik marketingu w firmie Metsa Tissue Poland. - Raport sporządzono na podstawie badań przeprowadzonych w 2008 roku w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Finlandii. Badania pokazały, że stan polskich szkolnych toalet pozostawia wiele do życzenia, a co więcej – stan ten ma bezpośredni wpływ na samopoczucie, zdrowie oraz naukę dzieci.”
Listy jakie nadeszły do organizatora akcji po ogłoszeniu programu potwierdzają wnioski z raportu. Pani Katarzyna, matka ucznia ze szkoły podstawowej w Gliwicach, napisała:

„(…) uczniowie naszej szkoły regularnie niszczą pojemniki na mydło i papier toaletowy, demolują i wyrywają zamki w drzwiach, wywarzają same drzwi. Rolki papieru i ręczniki papierowe są wpychane do toalet, co powoduje ich zatykanie. Mydło jest wylewane na podłogę i do umywalek. Same sanitariaty także są niszczone, uczniowie wchodzą na deski klozetowe butami niszcząc je, łamiąc i brudząc. W spłuczkach są wyrywane „rączki” do ich uruchamiania. W związku z tą sytuacją nauczyciele chowają w swoich szafkach papier toaletowy i mydło i wydają je na prośbę ucznia. To żywioł, który panuje w tej szkole od lat – ponoć to samo dzieje się w innych szkołach publicznych. (…) Jak skutecznie walczyć z prymitywnym wandalizmem? Przydałby się monitoring w toaletach – ale którą szkołę na to stać? To chora sytuacja. Mam nadzieję, że Państwa akcja coś zmieni.”

„My też mamy wielką nadzieję, że lekcje wychowawcze poświęcone ekologii oraz odpowiedzialnemu korzystaniu z toalet, to dopiero początek działań, które pociągną za sobą prawdziwe zmiany zarówno w mentalności dzieci jak i te bardziej namacalne – w budynkach szkół.” – mówi wiceprezes do spraw sprzedaży Metsa Tissue Poland Jarosław Urban.

Przed uczestnikami akcji kolejne zadanie do wykonania: udział w konkursie plastycznym „Toaleta marzeń”, którego wyniki ogłoszone zostaną tuż przed wakacjami. W nagrodę zwycięska klasa zaproszona zostanie na wycieczkę do fabryki papieru w Konstancinie - Jeziornej oraz warsztaty czerpania papieru. Przewidziano także nagrody dla szkół, które zgłoszą klasy do konkursu. Na zwycięskie placówki czekają produkty higieniczne (papier toaletowy, ręczniki, mydło w płynie, dozowniki) o wartości netto 5000 zł (nagroda główna) oraz 3 nagrody dodatkowe – zapasy papieru toaletowego i ręczników o wartości 2000 zł netto.

Na stronie internetowej programu www.higienazklasa.pl znajduje się lista szkół, które zgłosiły się do akcji.

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl