fit.pl mobile logo

Jak wygląda poród w prywatnej klinice?

Poród w klinice prywatnej kojarzy się przede wszystkim z komfortem oraz wysokim standardem opieki medycznej. Placówki zatrudniają wykwalifikowaną kadrę i są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Kobieta ma również możliwość odbycia niestandardowego porodu, np. w wodzie.

Poród w klinice prywatnej a w szpitalu publicznym

Między porodem w klinice prywatnej a porodem w szpitalu publicznym istnieje kilka istotnych różnic. Przede wszystkim wybierając pierwszą opcję, trzeba ponieść wszystkie koszty oraz dopłacić za dodatkowe usługi. Natomiast w drugim przypadku opieka nad przyszłą mamą i jej dzieckiem jest całkowicie darmowa. Jednak zdecydowanie częściej to właśnie poród w klinice prywatnej wiąże się z wyższym standardem.

Poród w klinice prywatnej może odbyć się siłami natury lub przez cesarskie cięcie – placówki medyczne są przygotowane do wykonania takiego zabiegu. Na ich wyposażeniu znajdują się także nowoczesne inkubatory oraz respiratory. W każdej sali jest duże i wygodne łóżko do porodu, a także piłki gimnastyczne i inne sprzęty pomocne w łagodzeniu bólu.

Ciężarna jest zakwaterowana w pokoju jednoosobowym z osobną łazienką lub w apartamencie. Nie przypominają one standardowej sali szpitalnej, dzięki czemu mama z dzieckiem mają zapewnioną intymną atmosferę i mogą poczuć się jak w domu. Dodatkowo przez cały czas może im towarzyszyć bliska osoba (najczęściej ojciec dziecka), także w trakcie porodu.

Kobieta, która decyduje się na poród w prywatnej klinice, ma zapewnione konsultacje i badania w ostatnich tygodniach ciąży. Może liczyć także na wsparcie doradcy laktacyjnego, dietetyka, fizjoterapeuty i położnej po przyjściu dziecka na świat.

Jaka jest cena porodu w prywatnej klinice?

Koszty, które trzeba ponieść w związku z porodem w klinice prywatnej, zależą od kilku czynników. Przede wszystkim jego rodzaju – przyszła mama może zdecydować, czy dziecko ma przyjść na świat siłami natury czy poprzez cięcie cesarskie. W każdym przypadku istnieje możliwość wybrania rozszerzonego pakietu usług za dodatkową opłatą.

Dla przykładu: naturalny poród w Medicover kosztuje 8900 zł, a cesarskie cięcie 12900 zł. Cena pakietu rozszerzonego to 20900 zł. Przyszli rodzice mogą skorzystać także z możliwości zapłaty w systemie ratalnym. Wówczas koszty są rozłożone na kilka miesięcy. Rata wynosi kilkaset złotych (zależne jest to jednak od indywidualnej sytuacji pacjenta).

Czy warto zdecydować się na poród w prywatnej klinice?

Poród w klinice prywatnej ma wiele zalet, dlatego coraz więcej przyszłych rodziców rozważa taką opcję. Zdecydowanie warto się na niego zdecydować, jeżeli priorytetem jest chęć zapewnienia sobie i noworodkowi komfortu, bezpieczeństwa i opieki medycznej na wysokim poziomie. Wiele przyszłych mam ceni sobie możliwość wyboru własnej położnej lub lekarza (lub całego zespołu), a także warunki zakwaterowania. Plusem jest również dozwolona obecność ojca dziecka, nawet podczas cesarskiego cięcia. To wszystko sprawia, że porody prywatne przebiegają w rodzinnej i przyjaznej atmosferze.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl