fit.pl mobile logo

Wiaderko do kąpieli niemowląt Tummy Tub

Duża wanienka, nie dająca poczucia bezpieczeństwa, horyzontalna pozycja, często płacz – początkujący rodzice doskonale znają stres pierwszych kąpieli dziecka. Skąd u maluszka takie emocje związane z kąpielą?  
„Dla osesków nowy świat, w jakim się znaleźli, jest bardzo fascynujący. Całe miesiące spędzały bezpiecznie ukryte w łonie matki. Nowe otoczenie, wiele emocjonujących wrażeń, wszystko to jest dla nich czymś, czego nie znają” - w taki sposób zachowanie się małych dzieci opisuje dr Peter Schwaab, ordynator Oddziału Ginekologicznego w Maria-Josef-Hospital Greven. 

W takich warunkach nie może być mowy o przyjemności. Doskonałym rozwiązaniem dla tradycyjnej kąpieli jest kąpiel w wiaderku Tummy Tub „Poprzez kształt wiaderka kąpielowego niemowlę przyjmuje postawę podobną do tej, jaką miało w łonie matki. Czuje się dobrze, bezpiecznie i widocznie się uspokaja", tymi słowy położna Mena Van Damme, kierowniczka porodówki w Soest, uzasadnia ten fascynujący efekt.

mini wanienkach rodzice mają pełne ręce roboty, aby trzymać dziecko ponad wodą. Także tutaj pomaga nowa "wanna", bo przecież główka dziecka pozostaje, jak gdyby sama z siebie, ponad wodą.

Dalsze zalety: ponieważ potrzeba mniej wody, matki nie muszą tak dużo dźwigać, także temperatura kąpieli przez dłuższy czas pozostaje stała.
„Początkowo byłam sceptyczna, było to po prostu coś, do czego nie byłam przyzwyczajona. Ale moja położna mi doradziła i teraz jestem w pełni zachwycona zaletami wiaderka". Tak swoje doświadczenie z relaksującą kąpielą opisuje dr Sylvia Schneider, młoda matka i psycholog z Drezna.

Także prof. dr. med. Dirk Heinrich, Ordynator Kliniki Ginekologicznej w Pforzheim, potwierdza: "U nas niemowlęta kąpane są w waiaderku Jest czymś fascynującym przyglądać się jak dobrze oseski czują się w kąpieli, a płaczące dzieci szybko się relaksują i uspokajają". Z lekarskiego punktu widzenia podstawowe znaczenie ma tutaj przede wszystkim bardzo dobra pozycja noworodków w kąpieli, ponieważ zarówno stopami jak ramionkami noworodek nawiązuje kontakt z tym co go ogranicza.

Poprzez to ma odczucia porównywalne z sytuacją w łonie matki. Może swobodnie dreptać i poruszać rękami. "Pozostaje to w całkowitym kontraście do tradycyjnej kąpieli w wanienkach dla dzieci, gdzie dziecko jest podtrzymywane a jego swoboda ruchów jest krępowana rękoma matki lub ojca", tak rekomenduje prof. Heinrich także swoim kolegom stosowanie wiaderka kąpielowego.

Przy opracowywaniu tego produktu położne i pielęgniarki przetestowały 17 różnych form wiaderek do kąpieli. Efektem wielomiesięcznych starań jest dostępna dzisiaj forma i kształt "wiaderka do kąpieli".

[-------] 

Korzyści z używania  wiaderka


 - naturalna kąpiel noworodka w embrionalnej pozycji, odprężające ciepło odczuwane na całym ciele. niemowlę może być zanurzone w wodzie po ramiona i dlatego się nie wyziębi

- odprężenie dla matki i dziecka kąpiel w warunkach "stanu nieważkości" wiaderko usuwa bóle związane z wzdęciem brzuszka szczególnie nadaje się do kąpieli wcześniaków, utrzymuje temperaturę wody przez 20 minut.
- przyjazny dla środowiska miękki, miły dla dziecka materiał posiada atest PZH i europejskie znaki bezpieczeństwa

- radość kąpieli od 1 dnia do 3 roku życia

 - korzyści dla rodziców: bezstresowa kąpiel proste użytkowanie niewielki ciężar, nawet po napełnieniu wodą (ważne dla mamy w okresie połogu) łatwe w transporcie dzięki ergonomicznym uchwytom.

 - zajmuje mało miejsca idealne w podróży prosta postawa rodziców przy kąpieli oszczędność wody - potrzeba jej mniej niż do zwykłej wanienki.

 - bezpieczeństwo: możliwość podglądu maluszka przez przezroczyste tworzywo niemowlaki nie mogą się zanurzyć, wygodna i bezpieczna pozycja trzymania malucha, tworzywo nie zawierające środków toksycznych bez ostrych krawędzi, duża stabilność hamulec antypoślizgowy: gumowy pierścień na dnie.


Cena produktu: 109 pln
Podstawka do wiaderka: 119 pln

fot.: www.babymama.pl

www.fit.pl


 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl