Każdy rodzic dzieci z rocznika 2004 stoi przed poważnym dylematem – zerówka czy pierwsza klasa? "Sześciolatku, nie trać roku" - taką kampanię rozpoczął Urząd Miasta Krakowa. Jej zadaniem jest przekonanie rodziców, że dla sześcioletnich dzieci korzystniejsze jest zapisanie do pierwszej klasy niż do zerówki. Czy jednak to prawda
fit.pl
2010-03-22 00:00
Udostępnij
walk-school-green-lgOd 1 września do szkoły będzie mogło pójść każde dziecko, które ukończyło szósty rok życia. Warunkiem jest zgoda rodziców i opinia psychologa lub roczny pobyt w przedszkolu.
Dziś nie mogę zagwarantować, że nie będzie mieszanych klas sześcio- i siedmiolatków.

Za trzy lata rodzice nie będą mięli już wyboru, bowiem w 2012 roku już wszystkie sześcioletnie dzieci zostaną objęte obowiązkiem szkolnym. Władze w stolicy i innych miastach chcą do tego czasu przenieść wszystkie zerówki do szkół, by wtedy przemianować je automatycznie na pierwsze klasy.

Szkoły już przygotowują się na przyjęcie zerówek. We wrześniu placówki powinny mieć przygotowane sale, meble, place zabaw. Ale wiadomo, ze na wprowadzenie zmian potrzeba czasu. Pozostaje tez pytanie jak sześciolatek odnajdzie się w nowej dla siebie sytuacji. Według psychologów, niestety większość dzieci nie odnajdzie się emocjonalnie w szkole.

Rodzice też nie popierają tego pomysłu i większość decyduje się jednak na zerówkę, szkolną lub przedszkolną...