fit.pl mobile logo

BUTELKA SPORTOWA NA WIOSNĘ – JAKĄ WYBRAĆ?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami i coraz więcej z nas zaczyna planować częstsze aktywności na świeżym powietrzu. Podczas kompletowania elementów stroju i akcesoriów, z którymi wycieczki piesze, wyprawy rowerowe czy treningi będą wygodne i przyjemne, nie wolno zapomnieć o dobrej jakości butelce na wodę. Jak wybrać najlepszą butelkę sportową?

Na początek przypomnijmy, dlaczego w ogóle warto w nią zainwestować. Przede wszystkim dlatego, że kiedy jesteśmy aktywni, po chwili na pewno poczujemy pragnienie, będziemy więc chcieli sięgnąć po łyk chłodnej wody. Do tego pamiętajmy, że częste picie niewielkich porcji wody to lepszy poziom nawodnienia, który przekłada się na lepszą koncentrację i sprawność (a zatem lepsze wyniki, jeśli nam na nich zależy) i mniejsze ryzyko kontuzji podczas uprawiania sportu, dzięki sprawniejszym stawom. Warto zatem zapewnić sobie ciągły dostęp do świeżej wody i mieć butelkę pod ręką przy okazji każdej aktywności.

Co więcej, zakup butelki, jeśli dobrze go przemyślimy, może być udaną inwestycją na długie lata. Wysokiej jakości butelka będzie z nami na tak zwane „dobre i złe”, dzięki czemu będziemy mogli zapomnieć o kolejnych butelkach PET trafiających do kosza. Zastanówmy się zatem, jaka jest najlepsza butelka sportowa?

Optymalna pojemność

Chociaż brzmi to banalnie, chciałoby się powiedzieć „nie za duża, nie za mała”. Butelka o zbyt małej pojemności szybko opustoszeje i stanie się zbędnym obciążeniem podczas wycieczki czy treningu. Z drugiej strony butelka zbyt duża, już na początku będzie dość ciężka, a picie z niej nie będzie wygodne (szczególnie jeśli nie będziemy chcieli przerywać aktywności).

Możemy zatem założyć, że idealna butelka sportowa powinna mieć od około 500 ml do 1 L pojemności. Taka objętość zapewni sporą ilość wody i jednoczesny komfort korzystania.

Materiał wykonania

Ta cecha przekłada się na dwa ważne aspekty: komfort użytkowania i trwałość butelki.

Wybór jest dziś tak szeroki, że możemy dowolnie wybierać między butelkami plastikowymi, szklanymi czy ze stali nierdzewnej. Każdy z tych materiałów ma swoje mocne i słabe strony: na przykład butelki plastikowe są bardzo lekkie, ale jednocześnie dość mało odporne na uszkodzenia. Butelki szklane bywają cięższe, jednak pita z nich woda nigdy nie będzie miała posmaku tworzywa butelki. Tak bywa w przypadku niskiej jakości butelek ze stali nierdzewnej, jednak te lepsze pozwalają na długo zachować przyjemnie orzeźwiającą temperaturę wody.

Dodatkowo, jak już wspomnieliśmy plastikowe butelki są stosunkowo mało odporne na uszkodzenia, a butelki szklane zdarza nam się rozbić. Najtrwalszą w tym zestawieniu będzie z pewnością butelka ze stali nierdzewnej, której niestraszne zarysowania i upadek na ziemię (nawet ze sporej wysokości).

Czym zatem kierować się wybierając butelkę? Na pewno warto zwrócić uwagę na wagę butelki (zazwyczaj im jest lżejsza, tym lepiej) oraz na informacje o atestach bezpieczeństwa tworzywa, z którego została wykonana.

Rodzaj ustnika

Zwykła zakrętka, korek czy zatyczka z dziubkiem? Rodzaj ustnika będzie miał szczególne znaczenie dla osób, które ze swojej butelki będą chciały korzystać, nie przerywając ruchu. W takim wypadku lepiej sprawdzi się wąski dziubek niż szeroka szyjka.

W tym miejscu warto też wspomnieć o szczelności. Butelka ze szczelnym zamknięciem gwarantuje nam brak przykrych niespodzianek po otwarciu plecaka czy torby gimnastycznej.

Kształt

Butelka sportowa będzie nam towarzyszyła w wędrówce czy ćwiczeniach, będziemy wyciągać ją z plecaka albo uchwytu na bidon przy rowerze, zapewne jedną ręką. Wybierając butelkę, kierujmy się zatem też jej kształtem, a konkretniej faktem czy wygodnie leży w dłoni i pozwala zaczerpnąć łyk wody bez ryzyka oblania się.

Dodatkowe funkcjonalności

Wielu producentów wie, że ich klienci oczekują od butelki czegoś więcej, proponują więc dodatkowe udogodnienia.

Jakie dodatkowe funkcjonalności może mieć butelka? Na przykład uchwyt w zakrętce umożliwiający przypięcie do paska czy karabińczyka, etui pozwalające zachować temperaturę i dodatkowo zabezpieczające butelkę, możliwość włożenia filtra do wody. Warto też wspomnieć, że butelki ze stali nierdzewnej często mają funkcję termosu, dzięki czemu możemy w nich zabrać ze sobą zarówno ciepły, jak i gorący napój.

Butelka sportowa – propozycja od Waterdrop

Producent akcesoriów do picia wody Waterdrop wprowadził właśnie do swojej oferty butelkę sportową stworzoną z myślą o osobach aktywnych i chcących prowadzić zrównoważony tryb życia.

Lekka butelka wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej ma pojemność 800 ml i została wyposażona w dziubek umożliwiający napicie się przy użyciu tylko jednej ręki. Dodatkowo dołączony do niej pasek wspiera wygodne trzymanie i pozwala na mocowanie butelki do karabinka. Butelka została zaprojektowana w minimalistycznym stylu, dopasowującym się do każdej sportowej stylizacji – dostępna jest w czarnej i srebrnej wersji kolorystycznej.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl