fit.pl mobile logo

Czy wysiłek fizyczny w pracy może być równie zdrowy jak rekreacyjny?

Aktywność fizyczna to jeden z najważniejszych warunków, by utrzymać swoje ciało w zdrowiu oraz w dobrej kondycji. Nieważne, czy będziemy aktywni fizycznie w pracy, czy wtedy, gdy wypoczywamy, każda forma ruchu będzie dobra i potrzebna. Trzeba pamiętać, iż warunkiem zawsze jest balans - jeśli więc pracujesz dość intensywnie fizycznie, w czasie wolnym znajdź czas również na sen, regenerację, medytację...

Praca fizyczna - dbaj o balans

Praca fizyczna jest zdecydowanie bardzo wymagającym zajęciem. Wymaga od pracownika wytrzymałości, siły mięśni, zaradności i kondycji. Jeśli pracujemy mądrze, a więc dbamy o to, by po wysiłku fizycznym odpowiednio się zregenerować, praca w ruchu na pewno usprawni nasze ciało.

Można powiedzieć z całą stanowczością, iż wysiłek fizyczny w pracy może być tak samo zdrowy, jak ten rekreacyjny. Spełnione muszą zostać pewne warunki. By praca fizyczna była zdrowa dla ciała, musimy w niej ograniczyć stres i nie pracować pod pełną presją czasu, która często ten stres generuje. Warto dbać o to, by skupiać się jednocześnie na jednym zadaniu i nie chcieć naraz zrobić za dużo. By wysiłek fizyczny w pracy był zdrowy, trzeba sobie tę pracę dobrze rozplanować, a także wykonywać ją uważnie. Ważnym jest, by nasze ruchy były precyzyjne, spokojne i by nie generowały tym samym przeciążeń. Szukając stabilnej pracy w dobrze zarządzanym środowisku, warto zajrzeć np. tutaj: https://www.adecco-jobs.com/amazon/pl-pl/.

By wysiłek fizyczny w pracy był zdrowy i korzystny, warto też zadbać o to, aby był dynamiczny. Jeśli więc pracujemy przykładowo w magazynie, warto zadbać o to, by całe ciało było w ruchu, a nie skupiać się jedynie na dwóch czynnościach jakimi jest np. podnoszenie i przenoszenie towarów. Pozostawanie w jednej pozycji przez długi czas jest zdecydowanie niezdrowe. Warto zatroszczyć się o to, by ruszać się jak najwięcej, ale by były to czynności o różnym charakterze. Dbaj więc o odpowiedni zakres ruchomości. Niech będą to także czynności rozciągające, które często świetnie chronią przed kontuzjami i groźnymi obciążeniami.

Jak zawsze warto pamiętać o tzw. work-life balance. Jeśli więc mamy dużo aktywności fizycznej w pracy, poza pracą pamiętajmy o regeneracji, o ćwiczeniach takich jak np. pilates czy basen, które świetnie rozciągają mięśnie i zdecydowanie odciążają stawy.

Dlaczego aktywność fizyczna jest ważna?

Trudno mówić o zdrowym trybie życia, jeśli brakuje nam aktywności fizycznej. Ćwiczenia i ruch są kluczowe dla tego, by cieszyć się dobrą kondycją. Jeśli zaniechamy aktywności fizycznej na co dzień, zwiększamy prawdopodobieństwo, że dopadnie nas prędzej czy później nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, nadwaga lub nawet otyłość.

Warto pamiętać, że ruch odgrywa kluczową rolę w tym, byśmy jak najdłużej cieszyli się pełnią zdrowia. Odpowiednia dawka ruchu obniża ryzyko wystąpienia chorób, i poprawia funkcje metaboliczne. Uprawianie sportu czy wykonywanie ćwiczeń fizycznych nie tylko wpływa korzystnie na ciało, przeciwdziałając różnym poważnym dolegliwościom. Nie możemy zapomnieć, że wpływa na jakość naszego codziennego życia.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl